FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
14-01-08 22:06  Odp: [R] PZL P.11c (Kartonowy Arsenał - numer specjalny), czyli dowód #38 na szaleństwo Sturmovika
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Naprawdę nie umiesz czytać? Czy tylko udajesz? Ozzy ładnie Ci napisał jak robić przyzwoite zdjęcia, a Ty dalej swoje...

--

 
14-01-08 23:02  Odp: [R] PZL P.11c (Kartonowy Arsenał - numer specjalny), czyli dowód #38 na szaleństwo Sturmovika
Yaris 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

Kleić każdy może - jak mówi poeta.

Uszanuję Twoją prośbę z pierwszego postu i jedynie wesprę przedmówców - więcej pracy nad zdjęciami i przede wszystkim nad modelem, mniej planów i pośpiechu.

"Trzy razy przymierz, raz sklej" - stale aktualne i prawdziwe nawet w dobie komputerowych cacek z wydawnictwa AH.

Pozdr.

 
14-01-08 23:50  Odp: [R] PZL P.11c (Kartonowy Arsenał - numer specjalny), czyli dowód #38 na sza
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Wytłumaczcie mi , na czym polega ta akcja "dopie..... Sturmovikowi " ? ;-)
Uczepiliście się ja rzep .....
Widziałem gorsze fotki i modele, bez takich komentarzy.

--


 
15-01-08 00:16  Odp: [R] PZL P.11c (Kartonowy Arsenał - numer specjalny), czyli dowód #38 na szaleństwo Sturmovika
mrymacki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 1

JaCkyL, jak na kogoś , który tylko sieje zamęt na forum i zawodowo wyszydza relacje to przesadziłeś; może powinieneś z powrotem na niebieskim się tylko udzielać? Masz tylko jedną galerię latadła, ale wyszydzających postów już troche napłodziłeś - to Twoje hobby?
Sturmovik, model wychodzi tak jak powinien, a nad dobraniem retuszuy jeszcze popracuj; instrukcję obróbki zdjęć mogę dać na priv.

 
15-01-08 08:17  Odp: [R] PZL P.11c (Kartonowy Arsenał - numer specjalny), czyli dowód #38 na szaleństwo Sturmovika
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

Całkiem skomplikowana ta klatka, szkoda, że w gotowym modelu nie będzie jej dobrze widać.
A co do fotek to proponuję przybliżyć trochę lampkę do fotografowanego obiektu. Sądząc po długości cieni jest za daleko. Daj ją tak blisko, jak to możliwe (bez wejścia w kadr). Lepiej oświetli to obiekt i nieco skróci czas migawki. Opcjonalnie możesz jeszcze z drugiej strony (poza kadrem) ustawić jakiś biały arkusz papieru - odbije trochę światło lampki i doświetli cienie.

 
15-01-08 10:05  Odp: [R] PZL P.11c (Kartonowy Arsenał - numer specjalny), czyli dowód #38 na szaleństwo Sturmovika
szyszkownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Grupa: WLKP

a mnie się podoba;) swoją drogą Sturmovik z zawodu modelarz, a nie fotograf:) Nie łam się i powodzenia!

--
ku chwale kartonu!!! ;)

 
15-01-08 10:27  Odp: [R] PZL P.11c (Kartonowy Arsenał - numer specjalny), czyli dowód #38 na szaleństwo Sturmovika
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

szyszkownik, czy my się przypadkiem z Pantery czy tp. nie znamy?

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
15-01-08 12:46  Odp: [R] PZL P.11c (Kartonowy Arsenał - numer specjalny), czyli dowód #38 na szaleństwo Sturmovika
szyszkownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Grupa: WLKP

Nie znamy się:) Teza, że fotografem nie jesteś nooooo... nie trudno było wysnuć;)
Pozdrawiam!

--
ku chwale kartonu!!! ;)

 
15-01-08 12:51  Odp: [R] PZL P.11c (Kartonowy Arsenał - numer specjalny), czyli dowód #38 na szaleństwo Sturmovika
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Modelarzem też, jak widać, mocno takim sobie ;-) no nic, dziś wieczorem powolutku ruszam dalej...

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
15-01-08 14:17  Odp: [R] PZL P.11c (Kartonowy Arsenał - numer specjalny), czyli dowód #38 na szaleństwo Sturmovika
Jawka - Adler 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 1

Tu jest link i fragment tekstu Łukasza jaki napisał odnosnie robienia fotek. Krótko ale treściwe. Warto poczytać.

Odp: [relacja] Supermarine Spitfire Vb (Kartonowy Arsenał 1/2005) Łukasz K. 31-10-07 10:30

Co do zdjęć, to oprócz równomiernego oświetlenia z każdej strony (np. dwa-trzy źródła światła albo ekrany odbijające z folii alu czy białego papieru) kluczem jest duża głębia ostrości, którą osiągamy za pomocą przysłony. Im większa wartość przysłony, tym większa głębia. Mam obecnie aparat, który pozwala na kontrolę przysłony (i nie tylko ;) ), więc przysłonę zamknąłem maksymalnie i cykałem ze statywu. Oczywiście wiązało się to z długimi czasami naświetlania - najdłuższy w przypadku powyższych fotek to 6 sekund (światło jesienią nie najlepsze, a czułość najniższa możliwa, by nie było ziarna). ;) Obróbka w programie graficznym (gamma, kontrast, wyostrzenie itp.) to wisienka na torcie.

Od siebie mogę jedynie dodać , że co do odległości od przedmiotu fotografowanego to już kwestia obiektywu i dostępnego makra.

Pozdrowionka i powodzenia w słusznej misji.

--
Skype: jawka-adler
8856744
Dalej ŁA-7, Bartolomeo Colleoni

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024