FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 14Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  -> 
24-11-07 20:53  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
kari   

Taki zwykły MM i tyle "hałasu" :-I
Pomyślcie tylko o wielu wydanych modelach (MM), które były niesklejalne. A przez te 50 lat było ich troszeczkę, a nawet bardziej niż troszeczkę :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ps. w mojej ocenie i tak najlepszy A-10A z MM-a to wydanie z '94r. autorstwa Pana Słowika (nie komputerowe).



Post zmieniony (24-11-07 20:53)

 
24-11-07 21:04  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Rylec 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 5

Masz rację, ale mamy XXI wiek i wszystkie potrzebne narzędzia by druk był idealny a kółka były kółkami.
MM ma wszystko by tworzyć dobre MM.....brakuje jeszcze profesjonalnego podejścia do sprawy :] oczywista

--
coś się kończy, coś się zaczyna

 
24-11-07 21:31  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Chaton 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 14
 

Elvis - czasem jest tak, że jedno kóleczko wiosny nie czyni - spróbuj przekonwertować rysunkek z całym arkuszem części gdzie jest tych kółeczek 100, do tego 10 krzywych i 1000 odcinków. Jak nie znajdziesz baboli to bede Ci przesylal moje rysunki zebys mi je skonwertowal - Tede chyba tez się dołączy:)

Rylec - ponieważ moj podatek również idzie na MM, tak wiec moje życzenie jest takie: proszę w każdym numerze zamieszczać tylko i wyłącznie samoloty luft'46 bo ponieważ. Mam do tego prawo? - mam:)

Aha! Jeśli ktoś chciałby lepsze modele w MM niech się zgłosi do redakcji z perfekcyjnym modelem i go sprzeda za dobrą cenę:)

__________________________________________________________________________________________
Rammer ; Ju-87B ; Mapei ; Wasserfall W5 ; Airwolf ; Ta-183 - 5% ; Jagdpanther - 75% ; Pioneer ; Jeffery-Poplavko
Galeria modeli


Post zmieniony (24-11-07 21:34)

 
24-11-07 21:42  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Rylec 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 5

He :) jasne że możesz proponować, ale spróbuj jeszcze to jakoś uzasadnić tzw. misją społeczną za naszą kasę ;p

To bez znaczenia zresztą co chcemy

Redakcja (miałem okazję korespondować) zawsze odbija ping-ponga:

- każdemu nie dogodzimy
- liczne maile zadecydowały o powtórkach
- użytkownicy konradusa nie są pępkiem świata modelarskiego
- zmieniliśmy drukarnię na lepszą więc widać że się staramy

:)

--

coś się kończy, coś się zaczyna

Post zmieniony (24-11-07 21:43)

 
24-11-07 21:51  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Chaton a skąd przekonanie że autor przerysowuje model w atocadzie a potem obrabia to w corelu?? Wysokich lotów grafik z niego nie jest, ale myślę że aż tak pod górkę robić to mu się nie chce.

--


Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
24-11-07 22:03  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Chaton proponować oczywiście możesz, ale Twoja propozycja świadczy , że czujesz się uzurpatorem . ;-))
Ja też chciałbym samych samolotów (te Luft 46 również) i pancerki , ale zdaję sobie sprawę z istnienia np. "łupinomaniaków" ;-)

Szczerze mówiąc te "koła" zamiast kół, aż tak nie skreśla tego modelu.

--


 
24-11-07 22:21  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Chaton 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 14
 

A czy ja napisałem, że autor rysował w AutoCADzie??? Napisałem tylko tyle, że wiem co to znaczy konwersja i skąd mogą brać się "kwadratowe kółka" i że przy niskich nakładach finansowych na oprogramowanie, wszystko w rękach projektanta ślęczącego nad projektem 2 miesiące i dostającego za projekt pół miesięcznego wynagrodzenia (nie twierdze jednak, że w MM tak sprawa wygląda)...
A moja propozycja co do repertuaru MM jest w pełni subiektywna i bardziej zaczepna niż prawdziwa. Uzasadnieniami możemy wszyscy zasypać to forum i i tak nie dojdziemy do tego, które uzasadnienie jest dobre. Parafrazując redakcję MM: "każdemu nie dogodzisz".

--
__________________________________________________________________________________________
Rammer ; Ju-87B ; Mapei ; Wasserfall W5 ; Airwolf ; Ta-183 - 5% ; Jagdpanther - 75% ; Pioneer ; Jeffery-Poplavko
Galeria modeli

 
25-11-07 06:55  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Thunder909 

 

Rylec ma racje ,jako sponsorowane czasopismo ktore ma mlodych ludzi do naszej zabawy wciagnac ,zapalic ,powinno wydawac calkiem inne modele.
Prosciejsze,cos w stylu Pana Wasiaka ,tylko z komputerowa pasownoscia i grafika na poziomie wydawnictwa ze Stegny. Cos takiego by mlodzi mogli dany model skleic raczej szybko ,a dzieki dobrej szacie graficznej wygladaloby to na kopie danego objektu.
Jak moze czasopismo spelniac role uczaca jesli samo spoznia sie o ponad rok ?? Jak to wytlumaczyc tym dzieciom ze ich przyszly idol z punktualnoscia ma cos nie tak. Czy robi to dobra szkole ??
Co do powtorek, to sa takie wspaniale modele w historii MM ze az sie prosi o ich ponowne wydanie. Pilot 20,Halny,Krasin,Domeyko,Soldek..............i wiele innych. Bylo tyle tematow ciekawych i mogacych przyszlych modelarzy czegos nauczyc (przy dobrym i interesujacym opisie) o histori Polski i sprzecie jaki byl dawniejk uzywany.
A nawet takie klasyki jak Me-109 ,Zero ,Spitfire i inne wydane prosciej ,z piekna szata graficzna ,za nie duze pieniadze ,cieszyly by sie powodzeniem u mlodszych.
Moze tak jak mowi Rylec podzielic te wydania i zrobic raz cos naprawde lzejszego ( tak zeby tato mogl z dzieckiem siasc i cos skleic z dobrym efektem ) ,potem cos starszego (poprawione ,z dobra grafika) ,potem cos dla zaawansowanych ,srednich itd.
Ze skala trudnosci podana juz na poczatku . a moze jesli model full wypas ,to dla dzieciaka jeden arkusz z tylu cos calkiem prostego by sie nie nudzil jak tato skleja swoje cacko.
To sa marzenia ,byc moze ludzie z MM maja jakos powiazane rece by swoje pomysly rozwijac.Moze przez ta dotacje musza robic to co nie zawsze im odpowiada . Nie wiem i nie chce spekulowac ,ale szkoda ze z tego materialu jakim jest MALY MODELARZ nie robi sie wiecej.
Moze sie rozpisalem ,ale temat MM zawsze mnie rozpala do bialej goraczki.Moze to po prostu ze strachu ,ze kiedys moje ulubione czasopismo zniknie z rynku i wtedy chyba poczuje sie naprawde starym czlowiekiem ;-))

P.S
kari@
jak widzisz nie dla wszystkich jest MM tylko "zwyklym" MM :-))



Post zmieniony (25-11-07 06:58)

 
25-11-07 10:34  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
stach48 

 

Uszanowanie. Wypada mi zabrać głos w tej dyskusji choćby dlatego że należę do nielicznej już grupy osób które miały możliwość kupienia w kiosku numeru nr 1 MM. Oczywiście jak zwykle wszyscy macie rację a sprawa jest prosta ( jak kawałek sznurka w kieszeni ) napiszę więc jakie jest moje zdanie i nie mam zamiaru upierać się że akurat mam rację. Uważam że od kilku lat w tej firmie nie najlepiej się dzieje i główną tego przyczyną jest podejście ludzi tam pracujących. Bo jak inaczej wytłumaczyć fakty o których piszecie wyżej. Duża część nakładu wydrukowana błędnie i co z tego. Jest w kioskach a Ty mały czy duży sklejaczu rób z tym co chcesz. W środku zamiast koła jest jajko. No i co niech się martwi ten co kupił. A po co zaznaczać środek okręgu niech się frajer trochę pomęczy jak już kupił cyrkiel Olfy. Najwyżej nie kupią tego egzemplarza to bedziemy go sprzedawać przez kilka lat po 5 zł. Przecież nie splajtujemy bo nas dotują. Takie podejście to główna przyczyna degradacji tej kultowej firmy. Jedynym lekarstwem jest zamiana ludzi na prawdziwych pasjonatów kochajacych to co robią. Gdyby to zależało odemnie przenióśłbym redakcję MM z LOK do MEN lub usamodzielnił.
NAJLEPSZEGO
p.s.-ostatni numer kupiłem wczoraj



Post zmieniony (25-11-07 11:32)

 
25-11-07 11:05  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Moim zdaniem dobór tematu, wznowienia itp, to sprawa drugorzędna ( aczkolwiek też bardzo ważna), ale masowa produkcja bubli, bez żadnych konsekwencji dla osób odpowiedzialnych to kpina właśnie głównie z tych najmłodszych, zaczynających przygodę z modelarstwem. To typowe postępowanie dyrektorów itp "decydentów" z minionej epoki, którzy produkowali byle co, byle jak bo i tak kasa z dotacji będzie. "Wpadka" z kolorami, drobne pomyłki mogą się zdarzyć każdemu, ale włodarze MMa jak widać na licznych przykładach mają "gdzieś" dbanie o poprawną edycję modeli Życzę sobie i innym, żeby MM stał się tak jak kiedyś, a kupowałem go już w latach 60-tych, kultowym wydawnictwem edytowanym na poziomie przynajmniej poprawnym, a nie kolorowym komiksem, drukowanym w maglu mogącym służyć co najwyżej jako zapas karton, co niestety często się zdarza.

Szanowna Redakcjo, odrobinę więcej pokory i szacunku dla tych , którym podobno macie służyć, więcej troski o powierzone wydawnictwo, a jak ktoś nie daje radę, to ustąpić miejsca osobom, które to będą robić porządnie z korzyścią dla wszystkich, a samemu zająć się wydawaniem np.: 154 tytułu jakiejś "kuchennej" gazety, tam można byle co byle jak ( ale jest jeden minus, jak gazeta się nie sprzedaje i jest dużo zwrotów, to właściciel daje kopa i wysyła na "zieloną trawkę" )

Następnych 50 lat "życia" dla Małego Modelarza ;-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 14Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024