FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 9Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
08-11-07 21:51  Odp: [Relacja] Pancernik ''Paris'' z Modelika
Arovist 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Michu! Z chęcią bym go rzucił w kąt, ale... gdyby powiedział mi to ktoś inny, pewnie bym się zastosował. Ale nie przy słowach człowieka, który poszatkował wiele modeli, by w końcu ukończyć HOOD'a... poczuwam się do tego, że zagrałeś mi na ambicji... OK :D
Zgadzam się ze Svenem, braki w długości burt to nie jest fju-bździu.
Korsarzu, czuję Twój wirtualny oddech na plecach... karku... robi się gorąco :D

Muszę też skomentować wpis Asdeka.

"1.Burty są za krótkie to fakt" i "2.Szkieletu nie trzeba było skracać"
Jak już napisałem, po przymierzeniu na sucho uznałem, że burt będzie brakowało. Więc skróciłem szkielet. Jak się okazało, skróciłem go za mało. Ja za Korsarzem: Jak to?

"3.Pokusiłem sie nawet o wykonanie obrotowych dział w kazamatach ostatnie na rufie"
Napisałem już, że na rufie walce kazamat są OK. U mnie one też byłyby obracane, gdyby nie malowanie (wiadomo czym wymuszone). Natomiast pozostałe walce kazamat są za niskie w stosunku do przewidzianych dla nich stanowisk. Jak już napisałem, tam trzeba się mocno nagimnastykować, żeby zrobić kazamaty obracane. Wyjaśnij mi proszę, dlaczego nie robiłeś pozostałych obracanych? Jestem tego ciekaw.

Punktu 4 nie komentuje, bo jeszcze do tego nie doszedłem.

"5.Jest chyba zapas koloru na takie rzeczy."
A widzisz, w moim egzemplarzu zapas koloru ma inny odcień niż reszta burt. Może podzielisz się... chyba że Ci tego zapasu nie zostało ... czy też nie starczyło...

"Na tym chciałbym to zakończyć. Na koniec zdjęcie sklejonego z Porąbki"
Z pewnością zauważyłeś to co napisałem, że w poście z porównaniem użyłem fragmentów zdjęć modelu Paris z Porąbki? To chyba ta sama Porąbka co u Ciebie?
No to jak to w końcu jest, Twój model z Porąbki jest ok, a moje fotki tego samego modelu są już fe i błe?

--
- - - - - - - - - - - - -
Norsk Black Metal

 
08-11-07 21:52  Odp: [Relacja] Pancernik ''Paris'' z Modelika
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Tak, byl skracany ale dziwi mnie ta rozbieżność- burt brakuje, ale szkieletu skracac nie trzeba.... Dla tego pytam

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
08-11-07 22:28  Odp: [Relacja] Pancernik ''Paris'' z Modelika
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Arovist - czy pokład również skracałeś?

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
08-11-07 22:49  Odp: [Relacja] Pancernik ''Paris'' z Modelika
Arovist 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Tak, rozkładałem to skrócenie jak tylko mogłem - na łączeniach obu części pokładu oraz na pokładzie na dziobie.

--
- - - - - - - - - - - - -
Norsk Black Metal

 
08-11-07 23:11  Odp: [Relacja] Pancernik ''Paris'' z Modelika
asdek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Model był klejony specjalnie do Porąbki, obiecałem Vercynowi zawieźć Bismarka i jechać600 km bez modelu na trzy dni to rozpusta. Wybór padł na Parisa model był sklejany 3,5 miesiąca czas gonił.

 
08-11-07 23:21  Odp: [Relacja] Pancernik ''Paris'' z Modelika
Arovist 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

My chyba jednak nie mówimy o tych samych rzeczach.
Czart swoju, pop swoju.

--
- - - - - - - - - - - - -
Norsk Black Metal

 
08-11-07 23:25  Odp: [Relacja] Pancernik ''Paris'' z Modelika
asdek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jeszcze parę fotek


--

 
08-11-07 23:27  Odp: [Relacja] Pancernik ''Paris'' z Modelika
Legionista   

Zaraz, zaraz bo chyba czegoś nie rozumiem, skoro podczas sklejania surówki wyszły takie błędy, to dlaczego nie zostały poprawione przed wydaniem modelu? W takim razie po co sklejać surówkę skoro błędy i tak zostały ? I żeby nie było, ja tylko grzecznie pytam :)

--
Better Dead Than Red

 
08-11-07 23:42  Odp: [Relacja] Pancernik ''Paris'' z Modelika
asdek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

dlatego nie obracają się wszystkie

 
09-11-07 05:57  Odp: [Relacja] Pancernik ''Paris'' z Modelika
Thunder909 

 

Arovist @
Dzieki za ostrzezenie. Burty mozna dosztukowac ,szkielet skrocic ,ale mnie osobiscie takie remontowanie spackanego opracowania sie nie podoba. Akurat skreslilem ten model z moich "swiatecznych zakupow".



Post zmieniony (09-11-07 11:38)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 9Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024