FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 9Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
07-11-07 22:03  Odp: [Relacja] Pancernik ''Paris'' z Modelika
Tera Misieuda 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam

Myślę, że po takim "pokazie" wskazana by była wypowiedź Wydawcy, który ustosunkuje się do zaprezentowanych problemów. Jestem posiadaczem tego modelu i jestem żywotnie zainteresowany rozwiązaniem kwestii zaprezentowanych przez Arovista.

Pozdrawiam

--
Tera Misieuda - okręty 1:200 IIWW
GG: 6103312
Skype: teramisieuda

 
07-11-07 23:44  Odp: [Relacja] Pancernik ''Paris'' z Modelika
asdek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Arovist model skleja się bez większych problemów burty faktycznie brakuje. załączam kilka fotek

 
08-11-07 00:13  Odp: [Relacja] Pancernik ''Paris'' z Modelika
Passer Montanus   

Mój Boże - przy prezentacji surówki IJN " Fuso "z wyd. " Answer " działy się dantejskie rozchowory bo autor nie zrobił uskoku na dnie kadłuba - no szok ,zupełna zwałka . A tu proszem bardzo - " model skleja się bez większych problemów burt faktycznie brakuje " - : ))))))) .
A jest zapas koloru ?



Post zmieniony (08-11-07 00:14)

 
08-11-07 08:26  Odp: [Relacja] Pancernik ''Paris'' z Modelika
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Jeżeli niedopasowania burt potwierdzają się i są to niezgodności rzędu kilku mm to jest to niedopuszczalne. Oczywiście wszystko można skorygować, nawet sklejając model z kilku wycinanek, ale takie coś byłoby do przyjęcia w modelu sprzed kilkunastu lat, opracowywanego ręcznie, ale nie obecnie...

--
Sven

HMS Ark Royal

 
08-11-07 09:04  Odp: [Relacja] Pancernik ''Paris'' z Modelika
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

"Paris" wyszedł z nienacka i nie było o czym dyskutować.
Awantura o "Fuso" z Answera była słuszna a przecież i tak nie poruszono wszystkich błędów jakie ten model ma. Skleiłem dziobowa "pagodę" to wiem co mówię: jest ona kombinacją stanu z różnych lat służby. Tak jak jest opracowana w modelu nigdy nie istniała.
Akurat brak "uskoku" czyli odwzorowania "blistera p-torpedowego" to jest bardzo poważne uproszczenie, które ciężko jest poprawić i bardzo dobrze, że zmieniono przed wydaniem modelu.
Haliński też pokazał surówkę "Fuso" i jakoś nikt mu ewidentnych byków nie wypomniał np. okręt w 1944 roku nie miał dolnych iluminatorów a na surówce są (poprawianie tego oznacza zmianę waloryzacji i całej koncepcji modeli od AH).



dopisek moderatora

Nie jest przedmiotem niniejszego wątku dokonywanie analizy błędów popełnionych w innych modelach innych wydawnictw.
O ile wpis Passera wskazuje tylko , że jednemu z modeli innego wydawnictwa wytknięto błędy a temu do tej pory nie, to Ty zaczynasz już wyraźnie spychać watek w calkiem innym kierunku.
Proszę o wypowiedzi związane wyłącznie z tematem

Rajkub

 
08-11-07 16:38  Odp: [Relacja] Pancernik ''Paris'' z Modelika
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Asdek- czyli model klei sie w miare bezproblemowo a ubytki burt można zatkać zapasem koloru? A jak jest z poszyciem dna, czy też dobrze pasuje?

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
08-11-07 17:09  Odp: [Relacja] Pancernik ''Paris'' z Modelika
Wydawn. A.Haliński 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Włodek napisał:
Haliński też pokazał surówkę "Fuso" i jakoś nikt mu ewidentnych byków nie wypomniał np. okręt w 1944 roku nie miał dolnych iluminatorów a na surówce są.

To nie do końca tak jest, gdyż z tego co mi wiadomo niektóre burtowe iluminatory na Fuso były w sierpniu 1944 r. zaspawane, więc z całą pewnością jakiś wyraźny ślad po nich został - na surówce mogą być to koła wielkości iluminatora (co zrobimy z nimi na koniec - to już inna sprawa). Polecam anatomię Fuso autorstwa p.Skulskiego (str.30 i 215) i nie wracajmy tu do tego, bo ten wątek nie jest o Fuso.
A.Haliński
ps.
"...(poprawianie tego oznacza zmianę waloryzacji i całej koncepcji modeli od AH)".
Tego to zupełnie nie rozumiem, więc nie skomentuję.

 
08-11-07 20:26  Odp: [Relacja] Pancernik ''Paris'' z Modelika
asdek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Żeby uciąć dyskusje na temat sklejalności Parisa i zaprojektowania jako wykonawca modelu prezentowanego na tej relacji donoszę co następuje:
1.Burty są za krótkie to fakt
2.Szkieletu nie trzeba było skracać
3.Pokusiłem sie nawet o wykonanie obrotowych dział w kazamatach ostatnie na rufie
4.Model skleja sie normalnie, bez większych problemów, kłopotem jest prostolinijność rur na których osadzone są kolejne segmenty wieży dowodzenia, to jest chyba najtrudniejszy element do wykonania. W tej chwili było by to wykonane inną technologią.
5.Jest chyba zapas koloru na takie rzeczy.
Model nie jest dla modelem łatwym do sklejania mimo to skleja się go przyjemnie. Model został wykonany w standardzie
Na tym chciałbym to zakończyć. Na koniec zdjęcie sklejonego z Porąbki

 
08-11-07 20:30  Odp: [Relacja] Pancernik ''Paris'' z Modelika
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Chciałbyś zakonczyc, ale ja jednak sie czepne- Burty sa za krótkie, ale szkieletu nie trzeba skracać.
Jak to?
Wnikam bo codziennie biore do poduchy model, patrze, jaki okręt był ładny i zastanawiam sie- kleic, czy nie kleić...

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
08-11-07 20:38  Odp: [Relacja] Pancernik ''Paris'' z Modelika
asdek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

korsarz nie czytałem całego wątku ale obiło sie o uszy że szkielet był skracany więc komentarz jeśli tego nie było to sory. TRZEBA CZYTAĆ PRZED PODPISANIEM

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 9Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024