FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
30-10-07 21:37  Odp: [Relacja] PZL P11c podwójnie bo z MM i Fly Model
Toni 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Kołpak faktycznie wyszedł Ci super ;-)) Cały modelik również prezentuje się świetnie.
Gratuluję i czekam na finał.

Pozdrawiam Toni

--
Na macie:
P-38H Lightning
Na półce:
P-47D-25 Thunderbolt (AH)
Jak 3 (Orlik)

 
08-11-07 19:42  Odp: [Relacja] PZL P11c podwójnie bo z MM i Fly Model
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Witam wszystkich,

Trochę mi to zajęło , ale wreszcie udało mi się dokończyć model.Ostatecznie jeszcze dzisiaj montowałem linki co nie było takie proste i zajęło mi bite trzy godziny pracy. Wstawiam galerię kończącą model , ale nie oznacza to,że to już koniec relacji. Dobrnąłem dopiero do półmetka. Tak jak obiecałem w temacie relacji będę wykonywał dwie jedenastki. Nadszedł teraz czas na Jedenastkę z MM-a. Zanim jednak poprowadzę dalej relację to zapraszam do galerii jedenastki z Fly-ja.



Podsumowując. Model nie należy do trudnych .Ma swoje wady i zalety. Mam nadzieję ,że udało mi się wszystko w przystępny sposób pokazać. Mimo tego ,że to wydanie jest postrzegane jako mniej atrakcyjne to uważam ,że modele z Fly-ja mimo tego, że daleko im do dzisiejszych standardów w modelarstwie kartonowym to mają one w sobie to coś co sprawia ,że klei się je przyjemnie i efekt końcowy naprawdę może wynagrodzić wszelkie trudy w budowie tych starych wydań. Dziękuję kolegom za zainteresowanie i zapraszam do odwiedzania tej relacji przy następnym modelu, którego budowę zacznę już wkrótce.

Pozdrawiam

--

Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

Post zmieniony (08-11-07 22:48)

 
08-11-07 19:46  Odp: [Relacja] PZL P11c podwójnie bo z MM i Fly Model
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Gratuluję! Świetny model!

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
08-11-07 20:19  Odp: [Relacja] PZL P11c podwójnie bo z MM i Fly Model
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Wyszedł Ci bardzo ładny model. Moje gratulacje! Jedyne, co bym chyba poprawił, to lakierowanie-myślę, że należałoby go pociągnąć jeszcze raz matem. Ale poza tym miodzio!:)

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
08-11-07 20:22  Odp: [Relacja] PZL P11c podwójnie bo z MM i Fly Model
Krzysiek D. 

 

To czekam na dokładkę :D

 
08-11-07 22:16  Odp: [Relacja] PZL P11c podwójnie bo z MM i Fly Model
kari   

Gratulacje, no i czekam(y) na "klona" (no prawie klona :-)
Pozdrawiam.
--------------------------------------------------------------------------------

 
08-11-07 22:21  Odp: [Relacja] PZL P11c podwójnie bo z MM i Fly Model
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Ekstra! Jak napisał Rafał - jeszcze lakier matowy na wierzch i będzie ślicznie.

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
08-11-07 22:50  Odp: [Relacja] PZL P11c podwójnie bo z MM i Fly Model
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

No tak. czułem że coś sknociłem z tym lakierem. Na samolocie są już trzy warstwy lakieru matowego Humbrola i już się świeci. Pewnie trzeba było dwa razy błyszczącym i dopiero matowym ?. Jeśli się mylę to poprawcie.

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
09-11-07 07:46  Odp: [Relacja] PZL P11c podwójnie bo z MM i Fly Model
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Możesz chyba i teraz pociągnąć jeszcze raz błyszczącym a na to mat.
Najlepiej jednak byłoby trysnąć to teraz jakimś sprayem (ja używam Dupli-Color matowy z OBI), zasłaniając kabinkę jakimś maskolem albo kawałkiem chusteczki.

Pozdrowienia,
Paweł

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
09-11-07 07:54  Odp: [Relacja] PZL P11c podwójnie bo z MM i Fly Model
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

A może po prostu źle wymieszałeś lakier przed malowaniem. Nawet gdybyś położył kilka warstw matowego to w najgorszym wypadku powinieneś otrzymać półmat.

--
serwusik

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024