FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
23-10-07 22:43  Odp: [Relacja] PZL P11c podwójnie bo z MM i Fly Model
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Witam,
Pracę posunęły się troszeczkę do przodu. Następnym elementem po skrzydłach była chłodnica, ale to co wycinanka oferowała(pierwsze zdjęcie), bardzo mi się nie spodobało więc postanowiłem trochę ten element wykonać sam. Na zdjęciach widać kolejne etapy powstawania tego elementu. Powiem tylko , że zajęło mi to godzinkę , a efekt jak dla mnie zadowalający.



Dalej zabrałem się za podwozie i tradycyjnie zastosowałem kółka drewniane czyli kupne. Niestety po raz pierwszy się naciąłem, ponieważ po bliższym przymierzeniu okazało się ,że jedno kółko jest o 0,5mm większe od drugiego. Skoro jednak już miałem je kupione to i tak wolałem je użyć. Prawe kółko jest troszeczkę przypiłowane. A propos określania stron na samolocie. Wiadomo ,że określamy lewą i prawą stronę samolotu patrząc z pozycji pilota , a nie stania przed samolotem. Niektórzy projektanci może tego nie wiedzą i oznaczają części np. skrzydła tak jakby patrzyli i stali przed samolotem. Taki przypadek właśnie tutaj ma miejsce i trochę mi się to już zaczyna mieszać .No, ale ostatecznie jakoś udało mi się postawić moją jedenastkę prawie na „nogach”. Przepraszam za mnogość zdjęć , ale jakoś tak wszystkie mi się podobały.



A tak teraz się prezentuje modelik:



Obecnie trwają prace nad silnikiem. Uwagi mile widziane.

Pozdrawiam.

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
24-10-07 18:45  Odp: [Relacja] PZL P11c podwójnie bo z MM i Fly Model
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Witam!
Partyzant, a skracałeś golenie podwozia?

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
24-10-07 20:22  Odp: [Relacja] PZL P11c podwójnie bo z MM i Fly Model
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Witam,
Rafale wiem ,że golenie podwozia w modelu są za długie w stosunku do tego co było w rzeczywistości, ale stwierdziłem ,że mi to nie przeszkadza i zostawiłem tak jak jest. Wiem może trochę nie profesjonalne podejście, ale wychodzę z założenia ,że i tak większość ludzi patrząc na modele jedyne co potrafi powiedzieć o danej maszynie to "O! samolot." Jeśli już zapytasz się co to za konkretna maszyna to i tak ludzie nie wiedzą i ich to nie interesuje więc jeśli coś nie zgadza się konstrukcyjnie z planami danego samolotu to i tak nikt na to nie zwróci uwagi( no oprócz wielu kolegów tutaj zaglądających).Takie mam podejście. Jeśli kogoś tym sposobem uraziłem to z góry przepraszam.

Pozdrawiam.

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
24-10-07 20:29  Odp: [Relacja] PZL P11c podwójnie bo z MM i Fly Model
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Z jednej strony jeśli wiadomo, że coś jest za długie i na podstawie jakiegoś rysunku można to uciąć to nie jest to wielki problem, ale z drugiej, gdybym teraz tu tego nie przeczytał to w życiu bym sie nie dowiedział że te paski są ciut za długie a jedynie bym stwierdził że starannie i ładnie wykonany model.
Zwłaszcza, że pewnie w tym starym wydaniu wiele detali nie trzyma kątów, długości, grubości...

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
24-10-07 21:22  Odp: [Relacja] PZL P11c podwójnie bo z MM i Fly Model
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Korsarz moja wina i biję się w pierś. Lenistwo to się nazywa, a o tym ,że golenie w modelu są o trzy mm za długie wiem z relacji Rafała ,który popatrzył do dokumentacji PZL P11c. Myślę ,że jednak to będzie dobre porównanie kiedy postawię oba modele (ten i z MM) obok siebie. Dobrze wtedy będzie widać różnice.

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
25-10-07 09:40  Odp: [Relacja] PZL P11c podwójnie bo z MM i Fly Model
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Zajrzałem do dokumentacji, bo jak postawiłem swój model na kołach, to jakiś taki za wysoki mi się wydał. Tak, jak twój ;) Jeżeli jesteś zadowolony z modelu, to ja nie mam nic do dodania. Mój post wcześniejszy został napisany, bo pomyślałem, że nie zwróciłeś na to uwagi w mojej relacji. Ważne, żeby Tobie sprawiała radość budowa :-)
Pozdrawiam!
PS. Absolutnie nie czuję się urażony ;)

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
26-10-07 23:20  Odp: [Relacja] PZL P11c podwójnie bo z MM i Fly Model
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Witam,
Miałem zamiar pokazać już skończony silnik zamontowany na samolocie i obok gotową osłonę , ale że bardzo jestem ciekawy jak wy odbierzecie te moje wypociny więc wstawiam już zdjęcia praktycznie skończonego silnika. A więc, jak już zacząłem sklejać silnik to nie za bardzo mi się podobało to co miałem w wycinance więc postanowiłem trochę się pobawić i na cylindry silnika ponawijałem drobny drut. Nie wiem czy nie za cienki ,ale po pomalowaniu (trzy razy musiałem malować bo miedz prześwitywała) stwierdziłem ,że nie wygląda to tak źle. Co do samego koloru to był on dobierany poprzez mieszanie trzech różnych kolorów(czarny, srebrny i jakiś ciemny odcień szarości) i ostatecznie wyszedł mi taki kolor jak na zdjęciach. Uznałem ,że taki będzie odpowiedni .Co do pasowalności to był tylko mały problem z wręgą 1b która nie pasowała, ale troszeczkę ją skróciłem i jest git. A tak to się teraz prezentuje:



Jutro mam nadzieję ,że uporam się ostatecznie z osłoną silnika i dokończę silnik.

Pozdrawiam

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
27-10-07 18:13  Odp: [Relacja] PZL P11c podwójnie bo z MM i Fly Model
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Witam,
Tak jak zapowiadałem dzisiaj udało mi się silnik zamontować na samolocie.



W trakcie budowy silnika trochę jako odskocznia, postawiłem samolot na wszystkich „nogach” dorabiając tylną płozę.



Równocześnie z silnikiem pracowałem też nad osłoną silnika. Miało być ładnie i szybko , ale coś chyba ja sknociłem bo w porównaniu do kolegi Rafała Ż i jego osłony silnika wyszło mi coś takiego:



Decyzja była krótka, a że ostatnio glutowanie i szlifowanie na glanc kołpaków ,śmigieł i osłon jest bardzo popularne więc i ja postanowiłem spróbować swoich sił w tej materii. Najpierw osłonę zaszpachlowałem (trzecie zdjęcie). Potem superglu i szlifowanie papierem ściernym wodnym 400. Znowu glutowanie i szlifowanie papierem 600. Potem zalakierowałem osłonę nitrocellonem i szlifowanko papierem 800. Po doklejeniu reszty osłony i zamontowaniu tego wszystkiego na samolot wyszło mi coś takiego:



W tej chwili osłona jest prawie cała polakierowana. Miałem trochę zabawy z zamontowaniem rur na silniku i ich wyretuszowaniem. Możecie dojrzeć gdzieniegdzie jakieś drobne plamki farby tam gdzie ich nie powinno być, ale zapewniam już są prawie wszystkie usunięte. A tak, teraz się model prezentuje.



Pozdrawiam.

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
30-10-07 20:42  Odp: [Relacja] PZL P11c podwójnie bo z MM i Fly Model
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Witam,

Wstawiam kilka zdjęć tego co już jest skończone , a co przybliżyło mnie już do końca budowy tego modelu. Zostało jeszcze dosłownie kilka drobnych elementów, olinowanie i lakierowanie, ale ze względu na wyjazd , zakończenie i galeria końcowa zostanie zrobiona w przyszłym tygodniu.



Pozdrawiam i życzę wszystkim szczęśliwych dojazdów i powrotów podczas Święta Zmarłych.

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
30-10-07 20:51  Odp: [Relacja] PZL P11c podwójnie bo z MM i Fly Model
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Kołpak w standardzie-poezja!!! Świetnie wyszedł! Dla mnie takie listki to zawsze najtrudniejsza część modelu, ale Ty poradziłeś sobie bez problemu. Gratulacje!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024