FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
05-09-07 23:06  [Relacja] RMS Titanic
Arovist 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Witam!

Mówią, że Titanic to nie Polonez, ale...
Rdza do rdzy: „Titanica czas zacząć!”

Stało się! Rozpocząłem budowę modelu jednego z najbardziej znanych statków w dziejach... ależ patetyczny początek...

Na początku kilka fotek szkieletu złożonego na sucho. Jest on dość skomplikowany – wręgi należy bowiem przeciąć, co powoduje że nie da się złożyć na sucho całości do kupy. A więc na początku szkielet części podwodnej (drugie foto to niezła futura):



...i część nawodna. 30. cm linijka przy modelu pokazuje, ze będzie to „prawdziwie wielka świnia!”



Szkielet nie jest jeszcze kompletny – pokazane części to te, które należało nakleić na tekturę 2 mm. Pozostały liczne wzmocnienia, przy czym chcę zaznaczyć, że zrobię to po swojemu, nie wykorzystując wszystkich zaplanowanych przez autora elementów.

Od razu muszę ostrzec wszystkich, którzy w planach mają ten model! Zauważyłem przejaw działalności chochołów drukarskich!
Chodzi tu o części C1, C2 i C3, czyli denną część szkieletu. Według wycinanki należy ją podkleić na karton 2 mm, ale wycięcia we wręgach pokazują coś innego:



Jako że nakleiłem te części na karton zalecanej grubości, to teraz muszę kombinować... Nie wiem, czy to moja wina, czy błąd autora opracowania.


Po obejrzeniu rysunków montażowych myślałem, że szkielet to będzie kaszka z mleczkiem, Okazało się jednak, że pokład powinien posiadać spad w kierunku burt.


Teraz prace przystopują, przynajmniej do momentu, gdy dotrą do mnie zamówione elementy oświetlenia. Szkielet zostanie ostro wybebeszony, ale mam nadzieję, że będzie OK.
To co pokazałem nie jest porywające, ale nie będzie takie jeszcze przez długi czas, bo tym razem nie zamierzam się śpieszyć.

Na razie tyle ze stoczni w Belfaście.

Pozdrawiam!
Arovist

--

- - - - - - - - - - - - -
Norsk Black Metal

Post zmieniony (19-12-07 10:37)

 
05-09-07 23:18  Re: [Relacja] RMS Titanic
Tuco 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Stocznie widzę pełną parą pracują: niedawno Richelieu, potem niszczyciel a teraz Titanic!
Podziwiam i życzę ominięcia wszelkich gór kartonowych w trakcie budowy ;-)

--
Pozdrawiam!
Tuco

 
05-09-07 23:38  Re: [Relacja] RMS Titanic
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

To model jakiego jeszcze nie było, normalnie nie lubę relacji z budowy szkieletu ale teraz sytuacja jest wyjątkowa :-) Na początek życze dużo wytrwałości, bo na finalny efekt zapewne troszkę poczekamy, wiec siadam gdzies w okolicy pierwszego rzędu :-)))
Powodzenia !

--

Teoretyk ostatnio...

 
06-09-07 11:38  Re: [Relacja] RMS Titanic
Arovist 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Tuco - co do tej pełnej pary, to cichutko przyznaję się do prac nad P-51B... efektów na razie nie pokazuję, żeby mnie samolociarze nie zatłukli...
Ssebittro - gwarantuję, że jeszcze przy szkielecie będzie na co popatrzeć :)
Bp coś powiedział, ale co?

--
- - - - - - - - - - - - -
Norsk Black Metal

 
06-09-07 14:18  Re: [Relacja] RMS Titanic
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Zerkam sobie na szkielet i tą linijkę. Titanic to jednak spory model. Szkoda ze ten szkielet jakiś taki ubogi we wręgi. Bez dodatkowych wzmocnień może sie poszycie zapadać. Przy burtach widziałem dodatkowe usztywnienia więc będzie OK, ale część podwodna...

--
pzdr
Kemot

 
06-09-07 15:14  Re: [Relacja] RMS Titanic
Yasiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No i doczekaliśmy się relacji Titanica. Życzę powodzenia i bedę to czesto zaglądał :-)

--
Yasiu
4446759

 
20-09-07 16:50  Odp: [Relacja] RMS Titanic
Arovist 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Witam!

Myślę, że jakoś poradzę z upgrade'owaniem konstrukcji szkieletu. mam już pewne plany. Czyli metodą metod połączonych :)
Ale do rzeczy!
Szkielet Titanica jest już praktycznie gotowy. Nie wkleiłem tylko wzmocnień na śródokręciu, ale to musi poczekać.
Wstawiłem „oświetlenie”. Na razie nie jest przymocowane, bo jeśli okaże się, że jest za słabe, to trzeba będzie myśleć nad czymś innym. Ale przedtem całość trzeba będzie wykleić folią albuminową. Tak to na razie wygląda:



Oświetlenie planuję zrobić zarówno na prąd stały (wymienna bateria 9V), jak i zmienny. Kable od lampek zostaną puszczone otworami (których zapomniałem zrobić... na szczęście dziur po wiertarce nie będzie później widać) i po połączeniu w jeden zostaną przylutowane do mosiężnych rurek, które będą utrzymywać statek na podstawce.



Plan jest taki: w otwory w szkielecie modelu (te otwory wyszły trochę za duże, ale to się załata) zostaną umocowane na stałe zasklepione rurki mosiężne o średnicy 14 mm. Do nich właśnie zostaną przylutowane kabelki. W nie wejdą rurki o średnicy 12 mm (odpowiednio wypolerowane). Następnie, po dokładnym odznaczeniu, dwunastki zostaną wklejone na stałe w calowej grubości klejoną dechę brzozową, czyli podstawkę. W desce od spodu znajdzie się otwór na baterię i wyjście kabla, zaś z góry włącznik prądu. A potem oklejanie dna (po jego wzmocnieniu) i burt. I zaraz (hehehe) będzie po modelu
Na koniec model po prostu nałożę na „dwunastki” i tyle.

Jeśli macie jakieś inne pomysły, to czekam na propozycje. Wszelkie sugestie mile widziane.


Pozdrawiam
Arovist

--

- - - - - - - - - - - - -
Norsk Black Metal

Post zmieniony (19-12-07 10:40)

 
21-09-07 07:47  Odp: [Relacja] RMS Titanic
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Pomysł z podłączeniem prądu pierwsza klasa! Zastanowił bym się jednak nad zmianą zamocowaniem zasilania od spodu deski (trochę utrudniona wymiana). Może zainstalować na wierzchu jakieś pudełeczko, które pełniło by rolę podpórki dla, powiedzmy tabliczki z krótkim opisem modelu, historii oryginału, czy coś w tym rodzaju.
Ile planujesz tych rureczek wkleić w kadłub? Patrząc na fotki widzę 2 komplety. Tylko 2 komplety. Myślę, że przy takim kolosie trzeba by go osadzić minimum na 4 rurkach (i to nie wszystkie w osi kadłuba).

--
pzdr
Kemot

 
21-09-07 13:49  Odp: [Relacja] RMS Titanic
Arovist 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Pudełko podtrzymującego tabliczki, gdzie mieściłoby się zasilanie to dobry pomysł!
Tak jak pokazałem - rurki są dwie. Prawdę mówiąc też się trochę obawiam, czy model będzie stabilny na tylko dwóch rurkach... Ale jeśli rurki będą odpowiednio mocno umocowane - jedna para w kadłubie, a druga w desce, to chyba powinni by OK? Albo żeby "przekalibrowac" je? Dajmy na to z 12 na 24 a 14 na 26 mm? ... Sam już zresztą nie wiem... Dobrze, pomyślę nad innym rozwiązaniem.
Dzięki Kemocie za uwagi!

--
- - - - - - - - - - - - -
Norsk Black Metal

 
21-09-07 14:09  Odp: [Relacja] RMS Titanic
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Można i na 2 osie. Byle tylko odpowiedni to zamocować. Może podłużnicę wzmocnoić np. kawałkiem sklejki lub tekturą do np. 5 mm, wkleić osie na distal lub inną żywicę. Oczywiście trzeba pamiętać o zachowaniu osiowości itp., ale wydaje mi się, że 2 punkty mocowania wystarczą, byle by były wystarczająco mocne. Poza tym 2 punkty mocowania wyglądają naprawdę ładnie.

Inny punky widzenia to np. na podkładach (zdjęcie nr 2).

Zajrzyj Tu lub Tu - chyba warto :)

--

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------


Post zmieniony (21-09-07 14:10)

 
21-09-07 14:50  Odp: [Relacja] RMS Titanic
Arovist 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Rurki 14 mm, które będą w kadłubie, mam zamiar obłożyć wyprofilowanymi kawałkami (klockami) dębowymi i skleić czymś porządnym (poxipol?). Chyba jednak wystarczą dwie rurki (?). Post QNia chyba mnie ostatecznie przekonał, bo takie podstawki (podkłady) jak we Fletcherze na razie do mnie nie przemawiają.
A ten Titanic jest piękny, zobaczymy czy na moim będzie można powiesić oko.

--
- - - - - - - - - - - - -
Norsk Black Metal

 
18-10-07 22:17  Odp: [Relacja] RMS Titanic
Arovist 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Witam!

Jakość fotek – niestety – nienajlepsza. Monitor mi świruje i ciężko dostroić je tak, aby wyglądały jak trzeba. Ale do rzeczy.

Prace posuwają się powoli do przodu. Na dzień dzisiejszy wygląda to tak:



Stanęło na tym, że model będzie wsparty jedynie na dwóch rurkach, utrzymujących go na podstawce i dostarczających prąd do oświetlenia. Rurki wkleiłem w szkielet za pomocą czterech odpowiednio wyprofilowanych dębowych klocków + poxipol



Następnie przykleiłem część pokładów



i do tak utworzonych komór kadłuba wykleiłem folia aluminiową dla uzyskania lepszego (mocniejszego i bardziej równomiernego) światła.



Jeszcze w trakcie wycinania szkieletu wyciąłem otwory na te cholerne „neonki”. Po ich umocowaniu przylutowałem drutologię izolowaną, którą jeszcze przed przyklejaniem burt mam zamiar umocować tak, by nic w środku modelu nie stukało etc. Wszelkie wystające elementy drutów zaizoluję, żeby nie było jakiegoś zwarcia z folią aluminiową. Dodatkowo w miejscach, gdzie świecą diody mam zamiar osłabić silę światła kalką techniczną.



Jedna ze wspomnianych rurek mocujących model na podstawce nadaje na + druga na -, było trochę zabawy aby odpowiednio podłączyć wszystko tak, aby działało. Na szczęście próby wykazały że jest OK i kolejne próby oraz przeróbki były zbędne, co mnie bardzo cieszy.

I na koniec metoda pracy przy nadbudówkach
Wycinanie okienek w takiej formie, jakie są w wycinance uznałem za nierealne. Mój pomysł jest taki: wycinam kontur okna, następnie podklejam je od wewnątrz paskiem plexi i na niej od środka maluję ramy okienne. Efekt podświetlonej nadbudówki jest taki, jak na ostatniej fotografii.



no to chyba tyle.
Wiem, że na razie wygląda to na niezły bajzel, ale myślę że teraz to już z górki.

Pozdrawiam
Arovist

--

- - - - - - - - - - - - -
Norsk Black Metal

Post zmieniony (18-10-07 22:18)

 
18-10-07 22:43  Odp: [Relacja] RMS Titanic
Yasiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Fajnie to wszystko wygląda. Gratuluję.
W sumie to moja wiedza o Titanicu opiera się w gruncie rzeczy na filmie Camerona, ale jedna rzecz mnie nurtuje w Twoim modelu.
Czy neonki które zamocowałeś nie daja przypadkiem zimnego wrecz halogenowego światła? Na filmie statek miał oświetlenie racezj żarowe - ciepłe i żółtawe :)

--
Yasiu
4446759

 
19-10-07 08:49  Odp: [Relacja] RMS Titanic
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Spróbuj może "maswerkowanie" okien prostokątnych zrobić z drucika miedzianego, umieszczonego od zewnątrz. Możnaby drucik ewentualnie spłaszczyć by nie wystawał poza grubość kartonu.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
19-10-07 10:26  Odp: [Relacja] RMS Titanic
Arovist 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Yasiu - dziękuję za zwrócenie na to uwagi. W sumie przy kupnie neonków zastanawiałem sie, czy przypadkiem nie wziąć żółtych... ale łatwiej z białych zrobić żółte niż odwrotnie, więc myślę że to zmienię.
Svenie - pomysł jest fajny, też sie nad nim zastanawiałem. Ale to sporo roboty, a efekt może być niekoniecznie dobry. Trzeba będzie te ramki dopasowywać, potem malować, a następnie przyklejać. To niesie ryzyko zaparowania szybek oparami cyjanoakrylu, a tego chcę uniknąć. Trzeba będzie wymyślić coś innego... A tak serio - naprawdę wygląda kiepsko tak jak jest obecnie?

--
- - - - - - - - - - - - -
Norsk Black Metal

 
19-10-07 10:36  Odp: [Relacja] RMS Titanic
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

:) Kiedyśśśśś też zbuduję Titanica (namawiał mnie Syjek:) ) a tymczasem oglądam Twoje zmagania i jestem bardzo ciekawy czy uda Ci się wygrać z oświetleniem. Oczywiście na maxa tego Ci życzę
Odnośnie szybek ..dlaczego nie wydrukujesz ramek okna na foli przeźroczystej? Będziesz miał 100 % powtarzalności i oszczędność czasu.

Powodzenia :)
Pozdrawiam

--

Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

Post zmieniony (19-10-07 11:16)

 
19-10-07 10:57  Odp: [Relacja] RMS Titanic
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Zapomniałem dodać, że przyklejanie ramek super glue odpada. Możnaby spróbować bezbarwnym lakierem. Najlepiej przetestować różne techniki "na boku", a następnie wybrać najodpowiedniejszą. Ręczne malowanie od spodu to chyba nie najlepszy pomysł, jeśli już to wydruk na folii, jak pisał BERP, na pewno efekt będzie lepszy.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
21-10-07 21:16  Odp: [Relacja] RMS Titanic
Arovist 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Dzięki za podpowiedź z tym drukowaniem na folii. Z pewnością wypróbuje tą metodę. Ale jeszcze wracając do malowania - czy myślicie, że ewentualne niedociągnięcia przy ręcznym malowaniu będzie widać gołym okiem?
Tak czy siak, się wyjaśni. Jeszcze raz dzięki!

--
- - - - - - - - - - - - -
Norsk Black Metal

 
21-10-07 23:10  Odp: [Relacja] RMS Titanic
Yasiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Moim zdaniem raczej nie bedzie tego widać. A przynajmniej nie bedzie się to rzucać w oczy i bedzie widoczne tylko przy głębszym wpatrywaniu się :)

--
Yasiu
4446759

 
27-10-07 11:59  Odp: [Relacja] RMS Titanic
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Tak przy okazji, bo może warto zerknąć http://kartonbau.de/wbb2/thread.php?threadid=14032&sid=1cd282ba87613ca33f864b00ed9582f4

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
19-12-07 10:36  Odp: [Relacja] RMS Titanic
Arovist 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Witam!
Powoli przymierzam się do powrotu do budowy Titanica, i nachodzi mnie pewna myśl...
Czy nie uważacie, że zrobienie oświetlenia w tym modelu, klejonym wraz z częścią podwodną, jest zbędne? Wydaje mi się, że oświetlenie pasowałoby bardziej, gdyby model był do linii wodnej, ze zrobionym "morzem", jednym słowem w makiecie przedstawiającej płynący okręt. Nie daje mi to spokoju, proszę więc o opinie.

Pozdrawiam
Arovist

--
- - - - - - - - - - - - -
Norsk Black Metal

 
19-12-07 10:56  Odp: [Relacja] RMS Titanic
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ja bym robił i dno i światła gdybym miał chęć i mozliwości na takie upgread'y. Ja osobiście uważam że modele okrętów/statków w gablocie lepiej się prezentują jako pełne, a oświetlenie to po prostu dodatkowy bajer. Nie będzie włączone na stałe chyba, tylko w celu prezentacji na chwilkę - większą część czasu spędzać będzie jako zwykły, "ciemny" model.

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
19-12-07 18:54  Odp: [Relacja] RMS Titanic
Iskra 

 

A mi przyszedł do głowy taki pomysł: może zrób "taflę morza" z otworem w kształcie linii wodnej i umieść ją na wysokości KLW Titanica? Dookoła powierzchni morza byłaby jakaś skrzynka, żeby nie wyglądało to nienaturalnie. Wtedy można by model eksponować jak waterline - dno byłoby schowane pod rzeczoną taflą. A kiedy miałbyś ochotę obejrzeć model wraz z częścią denną - wystarczy go wyjąć ze skrzynki - "morza" i postawić obok :-)

Problem może być, jeżeli kadłub jest szerszy w części dennej, niż na KLW... wtedy może dałoby się zrobić statek zanurzony nie do KLW, tylko do najszerszego miejsca - o ile nie leży ono zbyt płytko (chodzi mi o to, czy zanurzenie statku niezaładowanego nie byłoby mniejsze, niż położenie najszerszego przekroju).

Przyznaję - pomysłu nie sprawdzałem osobiście, bo nie sklejam okrętów, ale może to jest jakieś wyjście?

Powodzenia!
Paweł

--
Polska młodzież skleja polskie modele!

 
19-12-07 21:37  Odp: [Relacja] RMS Titanic
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

Moim zdaniem będzie wyglądał lepiej od każdego waterline :-)

 
20-12-07 11:34  Odp: [Relacja] RMS Titanic
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A ja pomyślę o tym oświetleniu nieco inaczej... Otóż, jeśli te "lampki" mają Ci w jakikolwiek sposób skomplikować prace przy modelu, bądż sprawić, że zniechęcisz się do jego budowy, proszę Cię wystrzel je czym prędzej gdzieś w okolice orbity Jowisza i nie zawracaj sobie nimi gitary. :))
Rób Titka i się nie przejmuj. Sledzę Twoją relację z ogromnym zainteresowaniem, bo sam jestem pasjonatem tej jednostki, choć z modelem jestem dopiero na etapie podklejania szkieletu...
Pozdrawiam.
Zapomniałem dopisać, że dużo większy "rispekt" byś zyskał u mnie gdybyś raczejn skusił się na zrobienie obu klatek schodowych, że nie wspomnę o nitowaniu kadłuba...



Post zmieniony (20-12-07 11:42)

 
20-12-07 11:48  Odp: [Relacja] RMS Titanic
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Jeżeli wersja "waterline" jest bardziej "wygodna warsztatowo" dla Ciebie - nie trzeba gimnastykować się przy obłych i trudnych niekiedy kształtach dna to OK. Kwestia wyglądu - z dnem czy bez jest sprawą subiektywną i tutaj modelarz sam musi zadecydować co mu się najbardziej podoba. Co do oświetlenia to na pewno jest to dodatkowa komplikacja i osobiście nigdy nie podjąłbym się czegoś takiego.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
26-12-07 17:36  Odp: [Relacja] RMS Titanic
JaroPiekary   

No widze ze budowa gigantycznego liniowca rozpoczela sie ;] ;) poczatki bywaja trudne ale po wykonaiu kadluba powinno juzp ojsc z górki- takie jest przynajmniej moje zdanie ;) ja tez wlasnie buduje Titanica w skali 1:200, pozostaly mi tylko drobne detale a za niedlugo powinienem umiescić na stronce jego zdjecia ;) pozdrawiam i zycze wytrwalości w pracy ;)

--
"Lepiej w życiu czegoś spróbować i potem żałować, niż żałować, że się nie spróbowało"

 
28-12-07 14:17  Odp: [Relacja] RMS Titanic
Arovist 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Witam!

Dzięki Panowie za opinie, pozbyłem się wątpliwości - model będzie budowany wraz z częścią podwodną.
Jaro - budujesz Titanica z Fly Model? Uszczknij rąbka tajemnicy o swoim modelu!


Żeby nie było, że nic nie robię przy modelu :)

Oklejanie poszycia trwa, ale na razie nie mam czego pokazywać.
W zamian śruby:



... oraz jeden z dźwigów rufowych:



Nie jest to jeszcze dźwig kompletny – brakuje lin i bloczka z hakiem. Przy dźwigach wystąpił problem. W mojej wycinance brakuje kilku elementów, które musiałem dorobić sam. Ponadto kilka elementów ma podwójna numerację (bodajże cz. 247 e – l).
Pracuję również nad kominem, fotki już w nowym roku.
P.S. Z tym ostatnim zdjęciem to nie wiem co jest, fotosik zdurniał czy jak? :/

Pozdrawiam
Arovist

--

- - - - - - - - - - - - -
Norsk Black Metal

Post zmieniony (28-12-07 14:21)

 
28-12-07 14:20  Odp: [Relacja] RMS Titanic
Dombeer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 3


 - 1

super żurawik:]

--

 
28-12-07 18:30  Odp: [Relacja] RMS Titanic
Arovist 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Miało być już w nowym roku, a tu taka heca!
Przysiadłem i skończyłem komin.
Wracając do wcześniejszych wpisów, które jakoś pominąłem (przepraszam za to):
- Iskra, dla mnie Twój pomysł to rzecz niepojęta, niewyobrażalna i w życiu takiego wyczynu bym się nie podjął. Za słabe wyobraźnia i zdolności manualne (raczej ich brak).
- Vansen, nie podejmuję się takiej orki jak nitowanie kadłuba. Nie wiem nawet, czy poszycie będzie w dalszym ciągu schodziło się poprawnie, więc nie będę się rzucał z siekierą na słońce. Co do klatek schodowych - przemyślę, ale nic nie obiecuję ;)

I kilka fotek żeby nie zanudzać.



Będzie trzeba dodać jeszcze przewody, ale myślę, że to już po umieszczeniu komina na miejscu..
Mówiąc o zmaganiach z modelem mogę przytoczyć stare i mądre rosyjskie przysłowie wojskowe:
„Na papierze wszystko wyglądało bardzo dobrze, tylko te błotniste drogi...”

To tyle z placu boju.

Życzę jebitnej zabawy sylwestrowej i pomyślności w nowym roku!

Pozdrawiam!
Arovist

--

- - - - - - - - - - - - -
Norsk Black Metal

Post zmieniony (28-12-07 18:39)

 
28-12-07 23:17  Odp: [Relacja] RMS Titanic
JaroPiekary   

To nie jest "Titanic" z Fly Model.To jest niemieckie wydawnictwo- kupilem go równo 10 lat temu, ale ten model-szczerze powiedziawszy- był kiepskiej jakości- czyli bez cześci podwodnej, pozbawiony śrub, i co najważniejsze- był mało efektowny, wiec postanowiłem ze "urozmaice" go. Wszystkie czesci z tego ewydawnictwa przerysowałem na karton z bloku technicznego, zrobiłem we własnym zakresie część podwodna i śruby, do tego zrobiłem otwory w oknach i promenade spacerowa ;-) tak jak juz wczesniej wspomnialem model jest na ukonczeniu. Jeszcze tylko drobne retusze( uzupelnienie niektorych cześci odpowiednia farba, olinowanie masztów i kominów) i nie pozostanie nic innego jak zrobienie fotek i dodanie ich na forum ;) a jezeli chodzi o Twoj model to naprawde bedzie wygladał imponujaco ;) pozdrawiam i powodzenia w dalszej budowie ;)

--
"Lepiej w życiu czegoś spróbować i potem żałować, niż żałować, że się nie spróbowało"

 
29-12-07 02:06  Odp: [Relacja] RMS Titanic
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No nareszcie!!!!! Niezgorzej Ci to wychodzi. No to siadam w pierwszym rzędzie i oglądam!!!!
Tylko błagam -nie każ znów tak długo czekać... Pozdrawiam.

 
29-12-07 21:37  Odp: [Relacja] RMS Titanic
JaroPiekary   

Vansen- dobrze mówisz- zgadzam sie z Toba, dla mnie budowa oswietlenia to dodatkowa komplikacja przy budowie tak duzego modelu.Ja wiem o tym doskonale. Wlasnie buduje model Titanica i tez skusiłem sie na oświetlenie.Ale zrobilem je w inny sposób- na dlugość całego kadluba zamontowałem 6 baterii płaskich o mocy 4,5 V, do tego 10 żarówek które zasilaja statek.Z tym było kupe roboty, w końcu uporałęm sie z tym i po jakimś czasie w trzech zarówkach zrobiło się zwarcie i niestety te trzy żarówki nie świeca ;/ a nie mogłem niestety tego naprawić bo zamontowałem juz promenade i pokład spacerowy wraz z kominami, wiec musiałym niestety rozbierać cały statek.Z ta klatka schodowa to były dobry pomysł ;) ja zamierzam zrobic taka klatke ale juz osobno, pozdrawiam ;)

--
"Lepiej w życiu czegoś spróbować i potem żałować, niż żałować, że się nie spróbowało"

 
30-12-07 14:10  Odp: [Relacja] RMS Titanic
Thunder909 

 

W tej relacji na kartonbau.de jest do sciagniecia podstawka po Titanica .Na pewno sie przyda.
Niestety jakos ten link do download nie funkcjonuje. Musze sie ich zapytac co z tym jest.

 
31-12-07 09:09  Odp: [Relacja] RMS Titanic
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Bardzo mi sie podoba. Delikatny osprzęt świetnie komponuje sie z potężnym kominem.

--
pzdr
Kemot

 
31-12-07 15:32  Odp: [Relacja] RMS Titanic
Pawełkomandos 

 

Witam

do JaroPiekary : 4,5V to nie moc tylko napięcie, a żarówki oświetlają a nie zasilają bo od zasilania są baterie :))

Komin bardzo fajny naprawde "Titanicowy", jedynie kolor jakiś taki ciemnawy.
Czekam z niecierpliwością na dalsze postępy, szczególnie na kadłub z pikną nawisłą rufą :)

Pozdrawiam

--

 
01-01-08 20:00  Odp: [Relacja] RMS Titanic
Arovist 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Witam!
Jaro, czekam na fotosy Twojego modelu!
Kolor komina niekoniecznie jest zgodny z tym co jest w wycinance - pisałem już kiedyś, że mam trzepnięty monitor i nie zawsze udaje się dobrać wszystkie "dostrajania" w Picasa.
Podstawka nie będzie mi już raczej potrzebna, bo jak uda się skończyć poszycie, to model powędruje na gotową podstawkę - muszę ją tylko polakierować.
Kemot - to prawdopodobnie nie jest komplet drobnicy kominowej. Rysunki są dość dziwne, i nie potrafię tak od razu stwierdzić, czy czegoś nie pominąłem. W ostateczności będę się posiłkował planami.
Cieszy mnie to, że relacja cieszy się zainteresowaniem, jednak... muszę Was zmartwić.
Mam przerąbane na wszystkich frontach i nie będzie starczało czasu na klejenie. Być może niekiedy uszczknę jakiś kwadransik, ale sami wiecie... Wybaczcie, ale w styczniu i lutym postępów raczej nie będzie... a potem sie zobaczy :|

--

- - - - - - - - - - - - -
Norsk Black Metal

Post zmieniony (01-01-08 20:01)

 
02-01-08 22:23  Odp: [Relacja] RMS Titanic
JaroPiekary   

Witam wszystkich modelarzy ;)
Arovist- "Titanic" nabrał juz kształtu-dzisiaj mocowałem relingi i konczyłem prace nad rufą, jeszcze tylko drobne retusze farbami o odpowiednim kolorze - czesc podwodna statku oraz olinowanie, tez nie moge sie doczekac kiedy go ukoncze i nastapi wodowanie ;-) po ukonczeniu "Titanica" wracam do sklejania samolotów a konkretnie mysliwca amerykanskiego Grumman F-14 "Tomcat". Ale jak skoncze "Titanica" to wcale nie bedzie znaczyc ze skoncze przygode z tym statkiem.Zamierzam zbudować wrak "Titanica"- a konkretnie cześć dziobowa ;-) a jezeli chodzi o plany bardziej dalekosiezne to chciałbym zbudować klatke schodowa "Titanica" czyli "Wielkie Schody". To by było dopiero wyzwanie!!! ;-) a potem pomyslałbym o siostrzanym statku "Titanica"- czyli "Britannicu"- juz nie moge sie doczekać! Pozdrawiam ;-)

--
"Lepiej w życiu czegoś spróbować i potem żałować, niż żałować, że się nie spróbowało"

 
03-01-08 05:30  Odp: [Relacja] RMS Titanic
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jaro a możesz wstawić fotki tej rufy, bo strasznie mnie ciekawi jak to wszystko wychodzi...
Poza tym ja sobie wielkie schody zbuduję w tym modelu. Ale na razie jestem na etapie męczarni z wycinaniem wręgów...
Pozdrawiam.

--

 
03-01-08 13:46  Odp: [Relacja] RMS Titanic
JaroPiekary   

Vansen- No niestety musze przyznac ze rufa wyszla troszke gorzej niz dziob i to mnie korci. Niestety musialem wybrac: albo zostawic rufe w takim stanie jakim teraz jest albo musialbym ja znowu rozbierac i konsekwencje bylyby wtedy oplakane ;/ -ucierpialaby cala tylnia czesc statku wraz z czescia podwodna i srubami.Rufa "schodzi" troszke w dół kadluba zamiast byc prosto. Zreszta jak wrzuce fotki to wtedy bedzie mozna sie przyjrzec.
A teraz zbocze z tematu: jak wrzuca sie fotki na te forum bo niestety nie orientuje sie w tym.Niedawno zalogowalem sie i poznaje te forum "od kuchni" a tak poza tym nie moge siedziec czesto przy komputerze bo szkola robi niestety swoje ;/ no ale w miare szybko jak bede mial taka mozliwosc to wrzuce te zdjecia ;)
Mam jeszcze male pytanko Vansen: czy przy okazji budowy "Wielkich Schodów" korzystasz z jakis materiałów pomocniczych??? Mam tu na mysli jakies zródła książkowe, czasopisma, internet? Jak masz cos z internetu to moglbys podać link? Byłbym wdzieczny ;) pozdrawiam ;-)

--
"Lepiej w życiu czegoś spróbować i potem żałować, niż żałować, że się nie spróbowało"

 
29-09-11 17:19  Odp: [Relacja] RMS Titanic
bubi8011 

 

http://www.youtube.com/watch?v=wbAP54Nlwkc

Post zmieniony (29-09-11 17:27)

 
29-09-11 17:21  Odp: [Relacja] RMS Titanic
bubi8011 

 

no to może teraz jest dobrze


--

Post zmieniony (29-09-11 17:26)

 
30-09-11 08:52  Odp: [Relacja] RMS Titanic
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Niestety wygląda na to, że Arovist już porzucił swego Titanica, więc temat chyba jest martwy.

 
30-09-11 12:49  Odp: [Relacja] RMS Titanic
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Jest jeszcze jedna relacja na Forum http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=181553&t=155154#reply_181553

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
30-09-11 13:17  Odp: [Relacja] RMS Titanic
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Rajkubie, czy relacja Arovista nie powinna wylądować w rupieciarni?

 
30-09-11 14:06  Odp: [Relacja] RMS Titanic
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Moim zdaniem raczej nie.
Zawiera parę cennych wskazówek, które można wykorzystać przy budowie dowolnego modelu. Nie jest to typowy falstart typu "wyciąłem laserowe wręgi" i potem cisza.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
30-09-11 14:33  Odp: [Relacja] RMS Titanic
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Jak to mówią Rosjanie, "up to you" :-)

 
30-09-11 19:04  Odp: [Relacja] RMS Titanic
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Ale się Titanicowo zrobiło. Znalazłem jeszcze jedną ambitna relację na forum
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=181790&t=159185#reply_181790

W przyszłym roku minie 100 lat od katastrofy Titanica. Z tej okazji pewnie kilka nowych relacji z budowy Titanica pojawi się na naszym forum ;) Czego wszystkim serdecznie życzę.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
30-09-11 22:58  Odp: [Relacja] RMS Titanic
Koszałek 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

Pośrednio wywołany do odpowiedzi chciałem poinformować, że pomimo braku aktualizacji mojej relacji , budowa trwa nadal.Niebawem uzupełnię relację o fotki z postępu prac.Mam nadzieję uczcić 100-ną rocznicę zwodowniem mojego Titanica a premierę po cichu planuję na WSMK 2012.
Z Poważaniem
Koszałek

 
01-10-11 08:45  Odp: [Relacja] RMS Titanic
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

I to jest super wiadomość ;-)
Czyli nie wszystkie "Titaniki" zatonęły .

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024