FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
05-09-07 23:06  [Relacja] RMS Titanic
Arovist 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Witam!

Mówią, że Titanic to nie Polonez, ale...
Rdza do rdzy: „Titanica czas zacząć!”

Stało się! Rozpocząłem budowę modelu jednego z najbardziej znanych statków w dziejach... ależ patetyczny początek...

Na początku kilka fotek szkieletu złożonego na sucho. Jest on dość skomplikowany – wręgi należy bowiem przeciąć, co powoduje że nie da się złożyć na sucho całości do kupy. A więc na początku szkielet części podwodnej (drugie foto to niezła futura):



...i część nawodna. 30. cm linijka przy modelu pokazuje, ze będzie to „prawdziwie wielka świnia!”



Szkielet nie jest jeszcze kompletny – pokazane części to te, które należało nakleić na tekturę 2 mm. Pozostały liczne wzmocnienia, przy czym chcę zaznaczyć, że zrobię to po swojemu, nie wykorzystując wszystkich zaplanowanych przez autora elementów.

Od razu muszę ostrzec wszystkich, którzy w planach mają ten model! Zauważyłem przejaw działalności chochołów drukarskich!
Chodzi tu o części C1, C2 i C3, czyli denną część szkieletu. Według wycinanki należy ją podkleić na karton 2 mm, ale wycięcia we wręgach pokazują coś innego:



Jako że nakleiłem te części na karton zalecanej grubości, to teraz muszę kombinować... Nie wiem, czy to moja wina, czy błąd autora opracowania.


Po obejrzeniu rysunków montażowych myślałem, że szkielet to będzie kaszka z mleczkiem, Okazało się jednak, że pokład powinien posiadać spad w kierunku burt.


Teraz prace przystopują, przynajmniej do momentu, gdy dotrą do mnie zamówione elementy oświetlenia. Szkielet zostanie ostro wybebeszony, ale mam nadzieję, że będzie OK.
To co pokazałem nie jest porywające, ale nie będzie takie jeszcze przez długi czas, bo tym razem nie zamierzam się śpieszyć.

Na razie tyle ze stoczni w Belfaście.

Pozdrawiam!
Arovist

--

- - - - - - - - - - - - -
Norsk Black Metal

Post zmieniony (19-12-07 10:37)

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [Relacja] RMS Titanic  nowe
Arovist 20825 05-09-07 23:06
 Re: [Relacja] RMS Titanic  nowe
Tuco 476 05-09-07 23:18
 Re: [Relacja] RMS Titanic  nowe
ssebittro 397 05-09-07 23:38
 Re: [Relacja] RMS Titanic  nowe
Arovist 556 06-09-07 11:38
 Re: [Relacja] RMS Titanic  nowe
Kemot 381 06-09-07 14:18
 Re: [Relacja] RMS Titanic  nowe
Yasiu 490 06-09-07 15:14
 Odp: [Relacja] RMS Titanic  nowe
Arovist 490 20-09-07 16:50
 Odp: [Relacja] RMS Titanic  nowe
Kemot 390 21-09-07 07:47
 Odp: [Relacja] RMS Titanic  nowe
Arovist 402 21-09-07 13:49
 Odp: [Relacja] RMS Titanic  nowe
QN 402 21-09-07 14:09

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024