FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
07-01-08 09:31  Odp: [Relacja]- project własny- Działo samobieżne ASU 85
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

PanzerMaus: Materiał na spawy to "zielony wikol" położony przy pomocy strzykawki z igłą. Ten zielony wikol to moje rozwinięcie starego pomysłu na materiał do imitacji spawów i składa się z: wikolu, wody, mąki i zielonej farby wodnej. Wikol skleja to wszystko, woda nadaje właściwą konsystencję, mąka samą spoinę spawu a farbka ułatwia kładzenie tej mikstury (widać gdzie się kładzie i jak wygląda sama spoina).

Piterpanzer: Jeśli tak uważasz :))

Michał

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
25-01-08 12:26  Odp: [Relacja]- project własny- Działo samobieżne ASU 85
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witam,

Po uporaniu się z ostatnimi drobiazgami jak śruby, łańcuszki, mocowania narzędzi otworzyłem osobistą malarnię w domu. Część kuchni zmieniła swoją funkcję na kilkanaście dni:


Cały model (bez gąsienic, które jeszcze nie są gotowe) pomalowałem czarną matową emalią aerografem. Cały słoiczek Model Mastera się zużył a nawet troszkę brakło. Modelik przybrał barwę maskująca wzór "ciemna, bezksiężycowa noc" i wygląda teraz tak:



Jak widać na zdjęciach, na modelu jest wiele włosków i grudek które powstają z włosków użytego kartonu (chyba muszę przejść na kredowy papier). Teraz czeka mnie usunięcie tego przy pomocy drobnego papieru ściernego, pędzelka i flanelki. Wieczór, może dwa zabawy. Po tej operacji malowania ciąg dalszy, co postaram się pokazać. Ocenia, że będę musiał położyć dwie warstwy koloru bazowego, kolejną warstwę troszkę rozjaśnionego koloru bazowego tylko na płaskie powierzchnie, lakier bezbarwny (sidolux) pod kalkomanie z numerami i odznakami, lakier bezbarwny matowy na całość po nałożeniu kalkomanii, delikatne brudzenie do wszelkich zakamarków, może troszeczkę pigmentów i na koniec drobne zadrapania i otarcia. Jak widać sporo tego przede mną ale uważam, że warto się troszkę pomęczyć. Pozostaną na koniec gąsienice. Je będę robił równolegle z malowaniem (każda warstwa musi dobrze wyschnąć – od 2 do 7 dni).

To tyle na dziś.
Michał

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
25-01-08 22:53  Odp: [Relacja]- project własny- Działo samobieżne ASU 85
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


MichalR - krótkie pytanko. W jaki sposób i z czego wykonales spawy ?? :)

--
KOK007 - WWW.MODEL-KOM.PL

 
25-01-08 23:21  Odp: [Relacja]- project własny- Działo samobieżne ASU 85
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Karol, w tej relacji poza obrazkami jest też słowo pisane - spójrz dwa posty wyżej.

--
pozdrawiam
Piotr


 
02-02-08 20:22  Odp: [Relacja]- project własny- Działo samobieżne ASU 85
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witam,

Wolny weekend sprzyja pracy i tak za mną kilka kroków. Okazało się, że do usunięcia włosków wystarczył twardy pędzelek i czasami papier ścierny. Po usunięciu pyłku kolejny krok to malowanie. Cały model pomalowałem kolorem bazowym (akrylowa Model Master Olive Drab) a po wyschnięciu lekko rozjaśniłem płaskie powierzchnie (Olive Drab + biała).





Jutro malowanie sidoluxem pod kalkomanie.
Michał

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
02-02-08 20:34  Odp: [Relacja]- project własny- Działo samobieżne ASU 85
DarkLord 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 1

Michał, ilekroć oglądam Twoją pracę(czy to na żywo, czy na fotografiach), jestem naprawdę pod wielkim wrażeniem.
Wydaje mi się jednak, że nawet po nałożeniu aerografem drugiej warstwy, powierzchnia pozostaje nieco zbyt chropowata. Mogę się jednak mylić, bądź jest to efekt zamierzony i wtedy więcej pytań nie mam;)

--
Ukończono:
PzKpfw I Ausf. A, 4TP, Sturmtiger(99%), E-10
Na warsztacie:
Sd.Kfz. 9 FAMO

 
02-02-08 22:11  Odp: [Relacja]- project własny- Działo samobieżne ASU 85
Kwiatek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 5

Jestem pod cholernie sporym wrażeniem Twojej pracy. Jak dla mnie model prezentuje się okazale i z pewnością będzie klasą samą dla siebie.

--
Malowaniu modeli mówię głośne TAK ;-)

Zakończone: T-40, Przodek
Nowe: T-26, Monitor "Warszawa"

 
20-02-08 23:24  Odp: [Relacja]- project własny- Działo samobieżne ASU 85
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witam,
Pora no kolejny odcinek mojej walki z ASU 85. Gdy model już wysechł po malowaniu kolorem podstawowym nadszedł etap znakowania. Postanowiłem po raz pierwszy wykorzystać własnoręcznie tworzone kalkomanie. Udało mi się zdobyć drukowalny papier z białą kalkomanią i wydrukowałem nalepki na drukarce kolorowej. Wyszło tak:


Po paru zabiegach technicznych (lakierowanie i to lakierem nitro - akrylowy nie pokrywał powierzchni, ponieważ nadruk łamał się na brzegach cięcia) wyciąłem oznaczenia (godła i numery) i nakleiłem nalepki. Ale przed tym miejsca pod naklejki polakierowałem sidoluxem aby otrzymać gładką powierzchnię. Na drugi dzień, gdy nalepki dobrze się przykleiły polakierowałem cały model matowym akrylowym lakierem bezbarwnym ModelMastera (rewelacja!). Nalepki na modelu wyszły tak:


Czyli mam sposób na nanoszenie numerów, oznzczeń itd.

I nie mogłem się powstrzymać i poskładałem modelik do kupy. Widoczek ucieszył mnie:




Teraz pozostaje mi wydobycie krawędzi i zagłębień (delikatny wash) i zmontowanie wszystkich części w jedność. No i gąsieniczki :)

Michał

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
20-02-08 23:42  Odp: [Relacja]- project własny- Działo samobieżne ASU 85
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Nieźle to wygląda. A przy okazji to czyżbyś niechcący pochwalił się następnym tematem na model ?

 
21-02-08 00:09  Odp: [Relacja]- project własny- Działo samobieżne ASU 85
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Masz na myśli PT-76? No cóż, przy okazji prac nad ASU zrobiłem już wszystkie koła i gąsienice (będą) do PT 76. Samo pudło to już drobiazg. Tak, powstanie PT-76 ale nie teraz. Za jakiś czas. Coś innego mam na tapecie.

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024