FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
29-10-07 08:42  Odp: [Relacja]- project własny- Działo samobieżne ASU 85
kujot666 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6
 

Michale to co wyprawiasz z tym modelem to kosmos. Na początku myślałem że budujesz ten model na podstawie wycinanki Gpmu, której zamieściłeś okładkę. Dopiero teraz doczytałem że to całkowicie budowany model od podstaw. Jak już wcześniej wspomniał BERP, ja również podziwiam ludzi którzy projektują modele, sklejanie a projektowanie to dla mnie dwa światy. Dbałość o szczegóły jest wręcz niesamowita. Mam jeszcze tylko pytanko, czy ten model będzie przez ciebie wypuszczony na rynek przez jakieś wydawnictwo? Pytał już o to PiterATS, ale może od tamtego czasu już coś postanowiłeś, pozdrawiam.

 
29-10-07 23:47  Odp: [Relacja]- project własny- Działo samobieżne ASU 85
struna 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 3

He he rowniez przylaczam sie do pytania ... ogladam od poczatku az gdzies zabki zagubilem na podlodze jak mi szczena opadla ;-)

Piekna robota.

Pozdrawiam

 
30-10-07 09:16  Odp: [Relacja]- project własny- Działo samobieżne ASU 85
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Dzięki panowie. Staram się. Jest to pierwszy mój model, który projektuję od zera. Do tej pory tylko uzupełniałem istniejące modele. Jak to bywa z pierwszym razem nie wszystko idzie jak powinno i popełnia się sporo prostych błędów. Tak było i teraz. Projektowanie rozpocząłem w jednym programie a od pewnego momentu (kiedy to stałem się szczęśliwym posiadaczem Rhino) ciągnę w innym. Część części (np większość części koła nośnego) zapożyczyłem z innego modelu. Nie powstawały rysunki montażowe. Brak jest numeracji części, ale to nie jest wielki problem. Kolejnym moim niedopatrzeniem jest to, że niestety nie zawsze poprawiałem rysunki części, jeśli miały drobne niedokładności (części w szkielecie kadłuba). Tak mogło się zdarzać, gdy projektowałem w 2D. Teraz wszystko robię w 3D i jak na razie wszystkie części pasują doskonale (pod warunkiem, że znowu nie zapomnę o grubości materiału). Ten model robię dla siebie i dlatego drobne części i różne obłości traktowane superglue nie są dla mnie problemem. Jednak model wydawany wymaga troszkę innego podejścia, np. brak pewnej drobnicy, pewne uproszczenia kształtów - tarcze kół ze stożków z wycięciami a nie tłoczone krążki. Wymaga to trochę pracy. Ale, nie jest aż tak źle. Powoli, powoli uzupełniam braki i niedoróbki. Raczej dla samego siebie, żeby nauczyć się narzędzia i co ważniejsze właściwej metodologii projektowania. Jeśli mi ta zabawa w projektowanie nie zbrzydnie to kolejny produkt powinien już nadawać się do rozpowszechniania. Czy to co wyjdzie na końcu z walki nad modelem ASU 85 będzie nadawało się do wydania czy nie to się okaże za jakiś czas.
Pozdrawiam
Michał

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
30-10-07 09:44  Odp: [Relacja]- project własny- Działo samobieżne ASU 85
kujot666 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6
 

Dzięki Michał za wyczerpującą odpowiedź. Do końca budowy wiele nie zostało, tak więc czekam na galerię końcową i ciekawy jestem jak wyjdzie malowanko. Pozdrawiam.

 
08-11-07 00:26  Odp: [Relacja]- project własny- Działo samobieżne ASU 85
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witam,

Dziś pochwalę się przednim włazem. Troszkę spędziłem czasu nad nim, gdyż jest troszkę skomplikowany. Ale jest już gotowy i "przyspawany" do kadłuba. Wydaje mi się, że wyszedł nie najgorzej.



To tyle na dziś.

Pozdrawiam

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
15-11-07 21:17  Odp: [Relacja]- project własny- Działo samobieżne ASU 85
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witam,

Skończyłem kolejny drobiazg, skrzynkę. Z projektu wynikało, że mam zrobić coś takiego:


A wyszło mi coś takiego. Najwięcej "zabawy" miałem z zapięciami. Niby to tylko pięć elementów, ale troszkę małych. Tylko że muszę zrobić jeszcze cztery takie maleństwa.



Powoli powstaje też lufa - nie bez wpadek :)


Z większych elementów pozostało mi jażmo działa i reflektor. Potem troszkę drobnicy, kilkaset śrubek na kołach nośnych i reszta ogniwek gąsienicy. I na koniec malowanie. Czyli już niewiele :)

Pozdrawiam
Michał

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
16-11-07 07:53  Odp: [Relacja]- project własny- Działo samobieżne ASU 85
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Jak się pozbyłeś tego pędzla? :)))

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
16-11-07 09:45  Odp: [Relacja]- project własny- Działo samobieżne ASU 85
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Udało mi się usunąć ok 1/3, resztę musiałem zostawić :( Teraz przynajmniej lufa jest jako tako wyważona.

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
13-12-07 09:22  Odp: [Relacja]- project własny- Działo samobieżne ASU 85
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witam po prawie miesięcznej przerwie. Koniec roku jak zawsze więcej pracy. Mimo wszystko prace trwają i modelik powoli nabiera właściwego wyglądu.
Trochę utknąłem na drobiazgach. Myślałem, że pójdzie szybciej, ale jednak nie. I tak oto, co udało mi się zrobić ostatnio. Pracuję nad wyposażeniem kadłuba. I tak dodałem zawiasy włazu dowódcy, uchwyty mocowania narzędzi, klamry, wycior, uchwyty i deskę - falochron na przodzie pojazdu.




Następnym był główny reflektor (projekt i wykonanie):



Reflektory "drogowe" (brakuje jeszcze podstawy), klakson (do dorobienia jeszcze osłona z prętów) i odblaski:



Narzędzia (brakuje jeszcze siekierki):



I to by było na tyle tym razem.
Michał

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
13-12-07 13:07  Odp: [Relacja]- project własny- Działo samobieżne ASU 85
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Podziwiam dokładność z jaka budujesz ten model. Mm nadzieję że zawitasz z nim kiedyś do Radomia :)

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024