FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
13-12-07 16:57  Odp: [Relacja]- project własny- Działo samobieżne ASU 85
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Ja również Michale podziwiam i gratuluję modelu. Sam po zakupieniu tego GPM-owskiego wydania zacząłem zbierać do niego dokumentację (jeszcze rysowaną i fotografowaną bez korzystania z internetu, którego wówczas nie było ) ale jakoś jak to się mówi model nie chwycił mnie za serce!
Teraz po takiej fantastycznej Twojej pokazówce nie pozostaje nic innego jak tylko odstawić go głęboko na półkę pod inne egzemplarze.

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
20-12-07 19:35  Odp: [Relacja]- project własny- Działo samobieżne ASU 85
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witam,
Czas na ostatni w tym roku odcinek z budowy ASU 85. Nie udało się go skończyć w tym roku ale na pewno go skończę w przyszłym :)

Najmniejszy element tego modelu – światła pozycyjne - mam już za sobą. Wyszło 17 części na światełko.


Dołożyłem kilka dodatkowych drobiazgów: uchwyty liny, samą linę, osłony lamp, wizjery boczne i kilka kabelków.



Poskładałem całość do kupy i tak teraz wygląda to co już mam:


Ciągle walczę z jarzmem działa. Próba numer 4 poszła do kosza. Ale 5 chyba będzie już ostatnią. Poza tym jeszcze kilka drobiazgów, śruby na kołach nośnych i reszta ogniwek. Koniec już widać :)

Pozdrawiam, a że dzisiaj mam ostatnią okazję skorzystania z Internetu w tym roku to życzę wszystkim Wesołych Świąt, Szczęśliwego Nowego Roku i samych najbardziej wymarzonych modeli.
Michał

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
21-12-07 02:51  Odp: [Relacja]- project własny- Działo samobieżne ASU 85
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

przepiękny! teraz czekam na dokończenie i jakieś fajne malowanie

--
*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
21-12-07 08:31  Odp: [Relacja]- project własny- Działo samobieżne ASU 85
kujot666 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6
 

Michale również życzę ci wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia i szampańskiej zabawy na sylwestra. Modelik prezentuje się super, także czekam na końcówkę budowy już za rok, pozdrawiam i najlepszego.

 
22-12-07 03:14  Odp: [Relacja]- project własny- Działo samobieżne ASU 85
Dickmann   

MichalR gdy już skończysz, zwróć się do któregoś z wydawców o wypuszczenie Twojego ASU 85 na rynek. Dasz wiele radości modelarzom. Model jest piękny, podziwiać serce włożone w jego opracowanie.

 
05-01-08 18:05  Odp: [Relacja]- project własny- Działo samobieżne ASU 85
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

No muszę się pochwalić. Po wielu miesiącach walki skończyłem projektowanie i rysowanie części do modelu. Tak wygląda mój model na rysunkach:


Do sklejenia ciągle pozostaje mi kilka drobiazgów przy jarzmie, śruby przy kołach nośnych i "bieżnik" gąsienic, czyli sama przyjemność. Później malowanie i już.

Pozdrawiam
Michał

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
05-01-08 18:55  Odp: [Relacja]- project własny- Działo samobieżne ASU 85
Roderyk 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

MichalR jest się czym chwalić. Podziwiam umiejętności i efekt prawie końcowy.Już teraz prezentuje się pięknie a co dopiero po malowaniu.Mam cichą nadzieje że może pojawi się ten model w jakimś wydawnictwie.Planujesz wydanie tego działa?

 
06-01-08 20:57  Odp: [Relacja]- project własny- Działo samobieżne ASU 85
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Skończyłem sklejanie najtrudniejszego elementu tego modelu – jarzmo działa. Kilka różnych powierzchni (części walca, stożka, kuli i coś pośredniego), parę rurek (te najmniejsze na dnie mają nakrętki :)) i innych drobiazgów dało mi troszkę w kość. Nie powiem, jestem z niego zadowolony.



A tak po doklejeniu reflektora wygląda teraz całość (no, bez kół):



Tak, więc pozostały już tylko drobiazgi.
Michał

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
06-01-08 22:14  Odp: [Relacja]- project własny- Działo samobieżne ASU 85
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Muszę pojechać do Warszawy na jakieś szkolenie......;-).
Pięknie,aż szkoda ,że teraz nie mogę go zobaczyć live.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
06-01-08 23:24  Odp: [Relacja]- project własny- Działo samobieżne ASU 85
PanzerMaus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Podziwiam i nieśmiało pytam :
Z czego wykonałeś imitację spoin? (spawy) :) Jeśli było gdzieś napisane w relacji to przepraszam - muszę się przyznać, że czytałem wyrywkowo. To co widziałem na zdjęciach bardziej przykuwało moją uwagę :)

Pozdrawiam

--
Kings of Chaos

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024