FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
08-03-07 13:20  [Relacja] Bismarck AH 1:200
Honzik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ohoho, to juz chyba 157 relacja tego okretu na forum, ale nic to.
Jest to moj pierwszy kartonowy model nie liczac jakichs bzdetow na lekcjach plastyki czy zpt na przelomie lat 80 i 90.
Oprocz tego skleilem kilkadziesiat modeli plastikowych, wlasnej roboty ciuchcie, dzwigi, samojadace samochody i inne badziewie. Ale to bylo dawno temu, za przeproszeniem za komuny chyba.
Model kosztowal mnie 93 zl wraz z przesylka, kartony do podklejania kupilem w lokalnym sklepie-hurtowni papierniczej:
2xA1 2mm, 3xA1 1mm, 1xA1 0.5 mm i 1xbrystol, wszystko za 14 zl.

Nastepnie zaopatrzylem sie w kleje: uniwersalny Dragon, uniwersalny Wamod II, butapren Dragon i super_rozne_kleje. Niestety nigdzie nie moge dostac Hermolu :-( a bez tego poza szkielet nie wyjde.

Wiekszosc narzedzi juz mam. Dokupilem tylko nozyki, pilniki i inne drobne bzdety.

Czesc moich narzedzi (wszystkie fotki sa robione aparatem z komorki):


Polookalem sobie na rysunki montazowe i ogolnie jest spoko, na razie znalazlem jeden blad: na rysunku jest czesc W18a a takiej wogole nie ma, powinno byc W17a.

Powycinalem wszystkie czesci kadluba i nakleilem na karton 2mm butaprenem (smarowalem tylko jedna strone: wycinanke), posluzylem sie zuzyta karta telefoniczna, rozprowadzalo sie wporzo i wogole git.
Na niektorych wregach widac przeswity butaprenu, troche za duzo sie samo nalozylo ;-)
Na szczescie tego nie bedzie widac a na pokladzie juz wyszlo wszystko optymalnie wporzo. Calosc przycisnalem ciezkimi ksiazkami i zostawilem na noc.
Jutro bede wycinal czesci nozykami, okragle otwory pokladu wytne cyrklem, zamiast olowka wsadze cos ostrego i bede krecil ze hoho.

Czesci kadluba na kartonie 2mm:


Czesci kadluba na kartonie 1mm (musialem uwazac zeby nie przeswitywal butapren):



Model bedzie w standardzie: bez zlotych luf i brylantow zamiast bulaji. Lufy oraz reling postaram sie sam zrobic. Bedzie drobny retusz, malowania ogolnego nie bedzie. Za to chce model polakierowac ale i) nie wiem czym, ii) nie wiem czy lakier i kleje sie nie "pozjadaja".
Na razie mam dwa pytania do tych co kleili ten model.
W instrukcji jest napisane: "Przed przyklejeniem pokladu w miejscach oznaczonych wykonac otwory na relingi(...)"-nie za bardzo widze te zaznaczone miejsca na otwory na pokladzie :/
Dalej: "(...)nastepnie ponacinac (po niezadrukowanej stronie) wzdluz linii oznaczonych na pokladzie"-nie wiem za bardzo co, gdzie i jak :/

Jutro bede sklejal szkielet a dzis pomysle jak tu zrobic z oklejkami zeby poszycie i burty trzymaly sie jak konkubina faceta. Polaczenia miedzy wregami i inymi czesciami chyba bede zalewal jakims klejem dla wiekszego usztywnienia.
To tyle, łapka.

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [Relacja] Bismarck AH 1:200  nowe
Honzik 13305 08-03-07 13:20
 Re: [Relacja] Bismarck AH 1:200  nowe
micdmo 479 08-03-07 13:26
 Re: [Relacja] Bismarck AH 1:200  nowe
hadim 476 08-03-07 13:35
 Re: [Relacja] Bismarck AH 1:200  nowe
Kalif 399 08-03-07 13:36
 Re: [Relacja] Bismarck AH 1:200  nowe
Kondzik 396 08-03-07 14:19
 Re: [Relacja] Bismarck AH 1:200  nowe
QN 462 08-03-07 14:40
 Re: [Relacja] Bismarck AH 1:200  nowe
Piterski 417 08-03-07 15:37
 Re: [Relacja] Bismarck AH 1:200  nowe
Grzegorz 451 08-03-07 15:51
 Re: [Relacja] Bismarck AH 1:200  nowe
Honzik 426 22-03-07 16:35
 Re: [Relacja] Bismarck AH 1:200  nowe
Eryk 451 22-03-07 18:45

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024