FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
29-03-07 21:04  Re: [Relacja] Bismarck AH 1:200
Wacek   

Prawdę powiedziawszy ja ich też nie znalazłem.

 
29-03-07 21:18  Re: [Relacja] Bismarck AH 1:200
Thunder909 

 

Zobaczcie czesci W2a L i P i W2b L i P .Nie powinny one byc wklejone na dziobie i na rufie ?
Wyglada to ze ktores z tych czesci maja zle oznaczenie.

 
29-03-07 21:26  Re: [Relacja] Bismarck AH 1:200
Wacek   

Thunder: Nie.
W2b L i P to wrega poprzeczna gruszki, a W2A L i P to taka mała wzdłużnicca pozycjonująca te dwie poprzednie względem wręgi W2

 
29-03-07 21:28  Re: [Relacja] Bismarck AH 1:200
Honzik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Czesci W2a lewa i prawa oraz W2b L i P sa na dziobie, natomiast tych o ktorych pisalem wyzej wogole nie ma. Przegladnalem 7 razy wszystkie scinki, 20 razy cale wycinanki, godzine spedzilem nad kserami ktore zawczasu zrobilem. Klops.

 
30-03-07 06:27  Re: [Relacja] Bismarck AH 1:200
Thunder909 

 

Tak sobie tylko dumalem ;-) Te czesci 2b ia wydawaly mi sie takie podejrzane ,bo na roznych arkuszach sie znajduja. Myslalem ze zapomnieli jedna dwojke .
Modelu jeszcze nie sklejalem wiec byla to tak proba "na oko" ;-)

P.S Przeszukalem jeszcze raz wszystkie arkusze i nic , nie ma. Czesc ta jest zaznaczona na wregach i podluznicy , ale na rysunkach jej nie ma. Chyba tak musi byc ,albo dorobic samemu te wzmocnienia.



Post zmieniony (30-03-07 06:44)

 
28-04-07 20:22  Re: [Relacja] Bismarck AH 1:200
Honzik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Czy ktos moglby wstawic fotki od dolu i z ukosa (zeby sruba nie zaslaniala) zaznaczonej na rysunku czesci? Z gory dzieki (okret na fotce nie moj, niestety).



--

 
30-04-07 07:55  Re: [Relacja] Bismarck AH 1:200
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Mam tylko takie.



Teraz już nie odwrócę okrętu i jest zasłonięte śrubą.

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
23-06-07 14:14  Re: [Relacja] Bismarck AH 1:200
Honzik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzieki za fotke. A czy waly srub musza byc
a) rownoległe wzgledem linii wodnej patrzac z boku
b) rownoległe wzgledem siebie patrzac od spodu okretu?

Wcielo gdzies mi stronke z rysunkami :(

Pomocy
Na rysunkach montazowych nie ma zaznaczonych czesci 32d* oraz 32e**, ktos wie gdzie nalezy je przykleic?




Post zmieniony (23-06-07 15:56)

 
25-06-07 12:49  Re: [Relacja] Bismarck AH 1:200
Honzik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam
Sory za glupi problem ale mnie to dreczy: nie moge dojsc wedlug rysunkow ktora sruba w ktora strone sie obraca.

Plany z wycinanki:

Jak widac kazda sruba wyglada tak samo (lopatki ustawione w ta sama strone). Poza tym na rysunku montazowym sa dwie sruby 32f i jedna 32g natomiast w wycinance sa dwie 32g i jedna 32f tak jak na rysunku ponizej (widac ze jedna sruba jest inna):


W internecie znalazlem rysunek modelarza ktory jeszcze inaczej ma przyklejone sruby:


Prosba: Czy ktos moze mi napisac jaka jest poprawna wersja "skrętów" poszczegolnych srub. A moze to bez roznicy ktora z zewnetrznych srub kreci sie w lewo badz w prawo?

Pytanie: Czemu wszystkie sruby nie kreca sie w ta sama strone? (jestem laikiem w tych sprawach).

--

 
29-06-07 16:21  Re: [Relacja] Bismarck AH 1:200
Honzik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam
Po niekonczacym sie szlifowaniu kadluba przyszla pora na zrobienie oklejek. Sposobow na lepsza przyczepnosc poszycia i burt do szkieletu jest >77. Ja wybralem metode super-beznadziejną.
Super bo: wyciecie, pomalowanie i przyklejenie centymetrowej szerokosci paskow z brystolu trwalo przyslowiowe 5 minut.
Beznadziejną bo: owe paski powodowaly oczywiscie ze czesci poszycia nie pasowaly idealnie wiec nie obeszlo sie m.in. bez pilowania wreg i docinania czesci poszycia. Poza tym "krowie żebra"-nadmiar kleju nie ma jak uciec z centymetrowego paska. No i wogole w cholere sie z tym nameczylem.
Efekt jest jako taki. Nastepny moj okret na pewno nie bedzie w ten sposob oklejany.



A ponizej efekt koncowy. Blad ze nie kupilem farbek do retuszu (kasa poszla na zrobienie polki na model), flamastrami (tanie gowno z tesco) moglem sobie co najwyzej w nosie podlubac. Do pomalowania zostaly: sruby (waly i sruby nie sa jeszcze przyklejone)-od macania, ksztaltowania i mietoszenia zeszla z nich czesciowo farba, kluzy (musialem dorobic nowe bo oryginalne cos mi nie pasowaly) oraz krawedz miedzy burtami a pokladem. Bulaje normalnie-dziurkowiec wlasnej roboty+folia, zapomnialem wyretuszowac krawedzie od wycietych dziurek, no ale przynajmniej z boku wyglada lepiej 3D ;-)
Meczylem sie z oslonami na waly (nie wiem jak to sie fachowo nazywa, w kazdym razie chodzi o te dlugie cos co wyschodzi z kadluba), wyszlo to slabiutko, musialem walic superglue zeby sie odpowiednio trzymalo i stad te slady po kleju a w dodatku musialem raz odrywac bo krzywo przykleilem. TRAGEDIA.
Jesli chodzi o zgrubienie (minigruszka?) na dziobie na dole to nie sugerujcie sie zdjeciem (padanie swiatla), naprawde wyglada to mniej beznadziejnie ;-)



Jako ze jest to moj pierwszy model nie jestem az tak bardzo zly, gorzej jakby tak wygladal moj n-ty okret ;-)
Doswiadczenia zebralem ze mucha nie siada!

I prosba: czy ktos kto klei(ł) ten model ma dopasowany numer szarej farbki? (90% czesci modelu to kolor szary)

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024