FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
08-03-07 13:20  [Relacja] Bismarck AH 1:200
Honzik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ohoho, to juz chyba 157 relacja tego okretu na forum, ale nic to.
Jest to moj pierwszy kartonowy model nie liczac jakichs bzdetow na lekcjach plastyki czy zpt na przelomie lat 80 i 90.
Oprocz tego skleilem kilkadziesiat modeli plastikowych, wlasnej roboty ciuchcie, dzwigi, samojadace samochody i inne badziewie. Ale to bylo dawno temu, za przeproszeniem za komuny chyba.
Model kosztowal mnie 93 zl wraz z przesylka, kartony do podklejania kupilem w lokalnym sklepie-hurtowni papierniczej:
2xA1 2mm, 3xA1 1mm, 1xA1 0.5 mm i 1xbrystol, wszystko za 14 zl.

Nastepnie zaopatrzylem sie w kleje: uniwersalny Dragon, uniwersalny Wamod II, butapren Dragon i super_rozne_kleje. Niestety nigdzie nie moge dostac Hermolu :-( a bez tego poza szkielet nie wyjde.

Wiekszosc narzedzi juz mam. Dokupilem tylko nozyki, pilniki i inne drobne bzdety.

Czesc moich narzedzi (wszystkie fotki sa robione aparatem z komorki):


Polookalem sobie na rysunki montazowe i ogolnie jest spoko, na razie znalazlem jeden blad: na rysunku jest czesc W18a a takiej wogole nie ma, powinno byc W17a.

Powycinalem wszystkie czesci kadluba i nakleilem na karton 2mm butaprenem (smarowalem tylko jedna strone: wycinanke), posluzylem sie zuzyta karta telefoniczna, rozprowadzalo sie wporzo i wogole git.
Na niektorych wregach widac przeswity butaprenu, troche za duzo sie samo nalozylo ;-)
Na szczescie tego nie bedzie widac a na pokladzie juz wyszlo wszystko optymalnie wporzo. Calosc przycisnalem ciezkimi ksiazkami i zostawilem na noc.
Jutro bede wycinal czesci nozykami, okragle otwory pokladu wytne cyrklem, zamiast olowka wsadze cos ostrego i bede krecil ze hoho.

Czesci kadluba na kartonie 2mm:


Czesci kadluba na kartonie 1mm (musialem uwazac zeby nie przeswitywal butapren):



Model bedzie w standardzie: bez zlotych luf i brylantow zamiast bulaji. Lufy oraz reling postaram sie sam zrobic. Bedzie drobny retusz, malowania ogolnego nie bedzie. Za to chce model polakierowac ale i) nie wiem czym, ii) nie wiem czy lakier i kleje sie nie "pozjadaja".
Na razie mam dwa pytania do tych co kleili ten model.
W instrukcji jest napisane: "Przed przyklejeniem pokladu w miejscach oznaczonych wykonac otwory na relingi(...)"-nie za bardzo widze te zaznaczone miejsca na otwory na pokladzie :/
Dalej: "(...)nastepnie ponacinac (po niezadrukowanej stronie) wzdluz linii oznaczonych na pokladzie"-nie wiem za bardzo co, gdzie i jak :/

Jutro bede sklejal szkielet a dzis pomysle jak tu zrobic z oklejkami zeby poszycie i burty trzymaly sie jak konkubina faceta. Polaczenia miedzy wregami i inymi czesciami chyba bede zalewal jakims klejem dla wiekszego usztywnienia.
To tyle, łapka.

 
08-03-07 13:26  Re: [Relacja] Bismarck AH 1:200
micdmo   

Zapowiada się nieżle, zwłaszcza biorąc pod uwagę ten wielgachny klucz :)))

 
08-03-07 13:35  Re: [Relacja] Bismarck AH 1:200
hadim 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wiatam, naprawde mamy wysyp tych Bismarck-ów :-)) Widać także, że sie naprawde przyszykowałeś, tylko zastanawia mnie tyllko jedna mała drobnostka...... Na zdjęciu z wyposarzeniem Twojego warsztatu pracy dojrzałem pod pędzlem klucze (widać płaski i oczkowy). Czy znalazły sie tam omyłkowo czy do czegoś je używasz?? A tak ogólnie to życze powodzenia w budowie.
POzdrawiam.

 
08-03-07 13:36  Re: [Relacja] Bismarck AH 1:200
Kalif 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Witaj Honzik.
Speców od Bismarcka jest tutaj wielu i pewnie pomogą rozwiać niejasności podczas budowy tego modelu.
Ja życzę Ci powodzenia i ukończenia przedsięwzięcia.
Cieszę się, że nakupiłeś tyle, jak sam to okeśliłeś, "bzdetów".
Podoba mi się Twoje podejście do sprawy.
(Te klucze płaskie i pędzel z pewnością mogą się przydać :-)).
Pozdrawiam.

 
08-03-07 14:19  Re: [Relacja] Bismarck AH 1:200
Kondzik   

Ja tez buduje ten model choc model bedzie malowany na kolory z 1941 roku z operacji Rheinübung a raczej nie operacji ale testow i manewrow z udzialem bismarcka niedlugo mam nadzieje ze go zaprezentuje.Narazie w stoczni przerwa.
Dokladnie klej szkielet mi sie trszeczke skrzywil i musialem szpachlowac..zycze powidzenie.:))

 
08-03-07 14:40  Re: [Relacja] Bismarck AH 1:200
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Hmmmm.....

A dlaczego mając tak duże kawałki tektury nie pokusiłeś się skleić wszystkich wzdłużnic i pokładów w 1 kawałek? Tak, żeby łączenie tektury wypadało pod siatką części + dodatkowe podklejenie pod spodem celem wzmocnienia.

Na oko miałbyś tylko 1 łączenie tektury, a tak będziesz miał 3. To źle robi dla sztywności konstrukcji.

Jeśli chcesz model lakierować proponuję robić to przed wycięciem części 1 raz, po sklejeniu 2. Lakier - każdy modelarski. Ja używam np. Brio Color w spray-u (puszka 15zł). Maluję całe arkusze przed wycięciem. Nie lakieruj tylko elementów luf :))

Oklejki proponuję przyklejać w ten sposób:
na lini wodnej - do szkieletu, a na to burtę. Łączenia dna - najpierw do siatki części, potem całośc do szkieletu. W ten sposób unikniesz schodów w miejscach łączenia segmentów dna.

Oklejanie kadłuba proponuję robić w kolejności: pokład - burty - dno od środkowego, najlepiej idealnego prostokąta. W ten sposób unikniesz zwichrowania kadłuba.

Połączeń między wręgami i oklejkami nie trzeba niczym zalewać, a już na pewno nie żadnymi klejami wikolowatymi. Wystarczy zwykłe sklejenie elementów. Jeśli jest zrobione starannie nic Ci się nie rozjedzie.

Przy klejeniu jest stara dobra zasada: "klej trzyma, jak go nie ma". Jeśli przy sklejaniu budziem będziesz dokładnie smarował MAŁĄ ilością kleju obie powierzchnie, odczekaj chwilę aż podeschnie i złóż. Na pewno wszystko będzie się idealnie trzymało. Uważaj tylko z pasowaniem, bo tak połączonych elementów już nie rozkleisz bez zniszczenia części (a na pewno nie zrobisz tego bez doświadczenia w tej materii).

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
08-03-07 15:37  Re: [Relacja] Bismarck AH 1:200
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

A mnie zastanawia sitko i nożyk od maszynki do mięsa :-)))

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
08-03-07 15:51  Re: [Relacja] Bismarck AH 1:200
Grzegorz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3


 - 1

Żebym się nie czepiał ale po co te klucze Ci potrzebne??narazie fajnie idzie i trzymam kciuki za budowe.

--

 
22-03-07 16:35  Re: [Relacja] Bismarck AH 1:200
Honzik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam
Na poczatek wyjasnienie: klucze, ostrza i sitko od maszynki do miesa to jedynie ciezarki do klejonych czesci, do niczego innego sie nie przydadza. Pedzel mial byc do kleju ale juz nie bedzie.

Wycinanie czesci podklejonych na gruby karton to byl istny KOSZMAR i HORROR!
W sumie poszly dwa wklady -nozyka duzego i malego, nozyczek wogole nie uzywalem, predzej bym sobie nimi odrabal kciuk od przetarcia. Najgorzej cielo sie wregi o owalnym ksztalcie, masakra!

QN:
"A dlaczego mając tak duże kawałki tektury nie pokusiłeś się skleić wszystkich wzdłużnic i pokładów w 1 kawałek? Tak, żeby łączenie tektury wypadało pod siatką części + dodatkowe podklejenie pod spodem celem wzmocnienia.
Na oko miałbyś tylko 1 łączenie tektury, a tak będziesz miał 3. To źle robi dla sztywności konstrukcji."

Odp: bardzo dobra rada, moj blad ze o tym wczesniej nie pomyslalem.

2. Nie bede lakierowal modelu. Robie wlasnie polke/gablotke na scianie na model. Scianki i gore robic ze szkla czy z jakiegos tworzywa (podstawą bedzie drewniana deska)?
3. Jednak bede robil bulaje ale najprosciej jak sie da: dziurka dziurkowcem i podklejenie jakas folia od wewnatrz, drucikow nie bedzie.
4. Oklejki beda takie jak mi radzi QN, bedzie z tym full roboty i dopasowywania.
5. Caly szkielet jest juz zlozony, skleje go gdy bedzie juz gotowa gablotka bo inaczej nie bedzie miejsca na 125cm kolosa w domciu.

Po przymierzeniu na szkielet gotowych 4 czesci pokladu oczywiscie tak jak myslalem pare rzeczy nie pasuje do siebie. O ile wystajace pol milimetra spod pokladu niektore wregi nie stanowi problemu bo je oszlifuje, o tyle milimetr roznicy w dlugosci pokladu wzgledem podluznicy to juz hoho problem. Musze pokombinowac gdzie ma ten 1mm szpary wypasc zeby to mialo rece i nogi. Przesuniecie pokladu dziobowego do tylu albo rufowego do przodu chyba nie wchodzi w rachube bo by by mi wregi wystawaly za poklad. Cos sie wykombinuje psiakostka :-/

Gorna czesc niektorych wreg nie jest pozioma tylko zagieta do dolu na koncach, wyginac poklad przed przyklejeniem dopasowujac do wreg czy liczyc ze jak przykleje i mocno docisne ciezarkami to mi sie samo nie odklei na koncach po tygodniu?

Teraz bede szlifowal, przycinal i dopasowywal caly szkielet przed sklejeniem, g****na robota ;-)

Amatorskie fotki niskiej jakosci (tym klejem bede kleil wregi z podluznicami, zna ktos ten specyfik? smierdzi jak tygodniowe zwloki)





Jak juz troche posklejam to zrobie focio. Ciao.

--

 
22-03-07 18:45  Re: [Relacja] Bismarck AH 1:200
Eryk 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witaj jak narazie jedną z gorszych rzeczy masz za sobą wycinanie wręg ;-] ale to początek :-]

>,,Wycinanie czesci podklejonych na gruby karton to byl istny KOSZMAR i HORROR!
>W sumie poszly dwa wklady -nozyka duzego i malego, nozyczek wogole nie uzywalem, >predzej bym sobie nimi odrabal kciuk od przetarcia. Najgorzej cielo sie wregi o >owalnym ksztalcie, masakra!"
To czas zaopatrzyc się w nożyk olfy :-] do wręg polecam Ak-4

--

May the force of superglue be with you :-)

Post zmieniony (22-03-07 18:45)

 
22-03-07 19:11  Re: [Relacja] Bismarck AH 1:200
Vercyn 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cześć Honzik .
Początek obiecujący , jest trochę wycinania co ... ?
Nie chciałbym być złym prorokiem , ale na 4 ( od końca ) zdjęciu widać nieprawidłowe przycięcie krawędzi "natarcia" dziobu .
Czy to było zamierzone cięcie ?
W temacie oklejania proponowałbym solidną podbudowę - podposzycie ( dodatkowe wręgi lub pełne wypełnienie ) na której to okleiłbyś dopiero właściwe części poszycia . Znacznie ułatwia to pracę z kadłubem .

Ps: Ilości relacji tego tematu za wiele nie uświadczysz : (

"Wiedza bez działania jest pusta ,
ale też działanie bez wiedzy jest ślepe"
Jensen 1994

Post zmieniony (22-03-07 19:13)

 
22-03-07 22:15  Re: [Relacja] Bismarck AH 1:200
Honzik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

O ktoro dokladnie chodzi? Ale klops jak cos spierniczylem :-(

 
22-03-07 22:24  Re: [Relacja] Bismarck AH 1:200
Kalif 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Z tego rysunku wynika, że należy krawędź zeszlifować "w szpic" (tak jak pokazuje przekrój) na długości tej zakrzywionej, przerywanej linii.

 
22-03-07 22:28  Re: [Relacja] Bismarck AH 1:200
Honzik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzieki za wyjasnienie, wkurzylem sie i zaraz cos zniszcze.
Myslalem ze to jest kawalek pilnika :/
Ale wstyd, wtopa roku :-(



Post zmieniony (22-03-07 22:29)

 
22-03-07 23:01  Re: [Relacja] Bismarck AH 1:200
Wacek   

Nie denerwuj się. To da sie jeszcze ładnie zrobić. Podczas przyklejania poszycia dziobu będziesz musiał bardzo ostrożnie dociskać elementy ( tak, żeby się „same ułożyły”). Przy dość w tym przypadku długiej lini wodnej przyklejanej części te parę milimetrów nie powinno znacząco tego zepsuć.

 
23-03-07 19:06  Re: [Relacja] Bismarck AH 1:200
Vercyn 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Żadna "wtopa" , ani wstyd ... sprawa jest do uratowania .
Wystarczy odrobina szpachli i szlifowanie .

 
24-03-07 09:29  Re: [Relacja] Bismarck AH 1:200
Honzik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

"W temacie oklejania proponowałbym solidną podbudowę - podposzycie ( dodatkowe wręgi lub pełne wypełnienie ) na której to okleiłbyś dopiero właściwe części poszycia . Znacznie ułatwia to pracę z kadłubem ."

Swieta racja. Nakleje poklad, bede obracal statek zeby naklejac poszycie dna to pewne z roznych naprezen i skrecen poklad "pusci".
Albo zrobie dodatkowe półwregi rownolegle do podluznicy i prostopadle do wreg (takie dwie jakby dodatkowe podluznice) albo kupie jakis twardszy styropian i przypasuje miedzy wregami.

Na poczatku myslalem zeby wsadzic w szkielet jakies grube stalowe druty albo rurki zeby byla lepsza sztywnosc :-)

 
24-03-07 09:59  Re: [Relacja] Bismarck AH 1:200
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Najlepiej zalać wnętrze betonem, jak już wsadzisz druty, wtedy pokład napewno nie popuści nawet jak mu się bedzie bardzo chciało...

--

Teoretyk ostatnio...

 
29-03-07 17:15  Re: [Relacja] Bismarck AH 1:200
Honzik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Pomocy
Do tych co sklejali lub sklejaja ten model: nie moge znalezc czesci W22bl oraz W22bp, nie ma ich na zadnym rysunku montazowym, nie moge ich znalezc takze na kartkach wycinanki. Niech mi ktos chociaz powie na ktorym arkuszu powinny sie znajdowac.

Kawalek rufowej wzdluznicy:


--

 
29-03-07 17:47  Re: [Relacja] Bismarck AH 1:200
piotras 20   

Elemant ten powinien być na kartkach z elementami szkieletu, albo na kartkach gdzie są burty i pokład, a jeżeli te elementy były na karkach ze szkieletem możliwe ze znajdowały się na ścinkach i je wyrzuciłeś. Nie życzyłbym ci tego, ale posprawdzaj ścinki. Na następny raz taka rada ode mnie, jak kupisz jakis model przestudiuj wszystkie części przed wycinaniem, ja też miałem pare niespodzianek na poczatku, ale teraz jestem uważny, i nawet zostawiam scinki i nie wyrzucam odrazu, przeszukaj jeszcze raz wszystkie arkusze i ścinki ze szkieletu jeśli to możliwe. pozdrawiam

--
Butapren, potęga modelarzy

 
29-03-07 21:04  Re: [Relacja] Bismarck AH 1:200
Wacek   

Prawdę powiedziawszy ja ich też nie znalazłem.

 
29-03-07 21:18  Re: [Relacja] Bismarck AH 1:200
Thunder909 

 

Zobaczcie czesci W2a L i P i W2b L i P .Nie powinny one byc wklejone na dziobie i na rufie ?
Wyglada to ze ktores z tych czesci maja zle oznaczenie.

 
29-03-07 21:26  Re: [Relacja] Bismarck AH 1:200
Wacek   

Thunder: Nie.
W2b L i P to wrega poprzeczna gruszki, a W2A L i P to taka mała wzdłużnicca pozycjonująca te dwie poprzednie względem wręgi W2

 
29-03-07 21:28  Re: [Relacja] Bismarck AH 1:200
Honzik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Czesci W2a lewa i prawa oraz W2b L i P sa na dziobie, natomiast tych o ktorych pisalem wyzej wogole nie ma. Przegladnalem 7 razy wszystkie scinki, 20 razy cale wycinanki, godzine spedzilem nad kserami ktore zawczasu zrobilem. Klops.

 
30-03-07 06:27  Re: [Relacja] Bismarck AH 1:200
Thunder909 

 

Tak sobie tylko dumalem ;-) Te czesci 2b ia wydawaly mi sie takie podejrzane ,bo na roznych arkuszach sie znajduja. Myslalem ze zapomnieli jedna dwojke .
Modelu jeszcze nie sklejalem wiec byla to tak proba "na oko" ;-)

P.S Przeszukalem jeszcze raz wszystkie arkusze i nic , nie ma. Czesc ta jest zaznaczona na wregach i podluznicy , ale na rysunkach jej nie ma. Chyba tak musi byc ,albo dorobic samemu te wzmocnienia.



Post zmieniony (30-03-07 06:44)

 
28-04-07 20:22  Re: [Relacja] Bismarck AH 1:200
Honzik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Czy ktos moglby wstawic fotki od dolu i z ukosa (zeby sruba nie zaslaniala) zaznaczonej na rysunku czesci? Z gory dzieki (okret na fotce nie moj, niestety).



--

 
30-04-07 07:55  Re: [Relacja] Bismarck AH 1:200
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Mam tylko takie.



Teraz już nie odwrócę okrętu i jest zasłonięte śrubą.

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
23-06-07 14:14  Re: [Relacja] Bismarck AH 1:200
Honzik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzieki za fotke. A czy waly srub musza byc
a) rownoległe wzgledem linii wodnej patrzac z boku
b) rownoległe wzgledem siebie patrzac od spodu okretu?

Wcielo gdzies mi stronke z rysunkami :(

Pomocy
Na rysunkach montazowych nie ma zaznaczonych czesci 32d* oraz 32e**, ktos wie gdzie nalezy je przykleic?




Post zmieniony (23-06-07 15:56)

 
25-06-07 12:49  Re: [Relacja] Bismarck AH 1:200
Honzik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam
Sory za glupi problem ale mnie to dreczy: nie moge dojsc wedlug rysunkow ktora sruba w ktora strone sie obraca.

Plany z wycinanki:

Jak widac kazda sruba wyglada tak samo (lopatki ustawione w ta sama strone). Poza tym na rysunku montazowym sa dwie sruby 32f i jedna 32g natomiast w wycinance sa dwie 32g i jedna 32f tak jak na rysunku ponizej (widac ze jedna sruba jest inna):


W internecie znalazlem rysunek modelarza ktory jeszcze inaczej ma przyklejone sruby:


Prosba: Czy ktos moze mi napisac jaka jest poprawna wersja "skrętów" poszczegolnych srub. A moze to bez roznicy ktora z zewnetrznych srub kreci sie w lewo badz w prawo?

Pytanie: Czemu wszystkie sruby nie kreca sie w ta sama strone? (jestem laikiem w tych sprawach).

--

 
29-06-07 16:21  Re: [Relacja] Bismarck AH 1:200
Honzik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam
Po niekonczacym sie szlifowaniu kadluba przyszla pora na zrobienie oklejek. Sposobow na lepsza przyczepnosc poszycia i burt do szkieletu jest >77. Ja wybralem metode super-beznadziejną.
Super bo: wyciecie, pomalowanie i przyklejenie centymetrowej szerokosci paskow z brystolu trwalo przyslowiowe 5 minut.
Beznadziejną bo: owe paski powodowaly oczywiscie ze czesci poszycia nie pasowaly idealnie wiec nie obeszlo sie m.in. bez pilowania wreg i docinania czesci poszycia. Poza tym "krowie żebra"-nadmiar kleju nie ma jak uciec z centymetrowego paska. No i wogole w cholere sie z tym nameczylem.
Efekt jest jako taki. Nastepny moj okret na pewno nie bedzie w ten sposob oklejany.



A ponizej efekt koncowy. Blad ze nie kupilem farbek do retuszu (kasa poszla na zrobienie polki na model), flamastrami (tanie gowno z tesco) moglem sobie co najwyzej w nosie podlubac. Do pomalowania zostaly: sruby (waly i sruby nie sa jeszcze przyklejone)-od macania, ksztaltowania i mietoszenia zeszla z nich czesciowo farba, kluzy (musialem dorobic nowe bo oryginalne cos mi nie pasowaly) oraz krawedz miedzy burtami a pokladem. Bulaje normalnie-dziurkowiec wlasnej roboty+folia, zapomnialem wyretuszowac krawedzie od wycietych dziurek, no ale przynajmniej z boku wyglada lepiej 3D ;-)
Meczylem sie z oslonami na waly (nie wiem jak to sie fachowo nazywa, w kazdym razie chodzi o te dlugie cos co wyschodzi z kadluba), wyszlo to slabiutko, musialem walic superglue zeby sie odpowiednio trzymalo i stad te slady po kleju a w dodatku musialem raz odrywac bo krzywo przykleilem. TRAGEDIA.
Jesli chodzi o zgrubienie (minigruszka?) na dziobie na dole to nie sugerujcie sie zdjeciem (padanie swiatla), naprawde wyglada to mniej beznadziejnie ;-)



Jako ze jest to moj pierwszy model nie jestem az tak bardzo zly, gorzej jakby tak wygladal moj n-ty okret ;-)
Doswiadczenia zebralem ze mucha nie siada!

I prosba: czy ktos kto klei(ł) ten model ma dopasowany numer szarej farbki? (90% czesci modelu to kolor szary)

--

 
07-07-07 19:51  Re: [Relacja] Bismarck AH 1:200
Vercyn 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

PACTRA A40 - załatwia sprawę .

 
18-11-07 13:55  Odp: [Relacja] Bismarck AH 1:200
Honzik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Post do usuniecia.



Post zmieniony (18-11-07 17:56)

 
23-11-07 16:48  Odp: [Relacja] Bismarck AH 1:200
Honzik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Na fotce (z tematu Rafika) po lewej jest zaznaczona czesc 125 (koryto katapulty). Po prawej ta sama czesc w wycinance. Problem w tym ze po zlozeniu, po zewnetrznej stronie jest bialy papier a u Rafika widac ze jest szary (tam gdzie zolta kropka).
W wycinance ani widu ani slychu o tym aby byla tam jeszcze jakas czesc :/
Help.


--

 
23-11-07 18:31  Odp: [Relacja] Bismarck AH 1:200
Wacek   

Przecież część jest wydrukowana na arkuszu, który z drugiej strony jest cały szary.
Znalazłeś tą brakującą wręgę? Bo ja nie.

 
23-11-07 18:49  Odp: [Relacja] Bismarck AH 1:200
Honzik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ta czesc 125 u mnie jest wydrukowana na kartce ktorej druga strona jest biala. W sumie to kazda kartka w wycinance ma biala druga strone, nie liczac rysunkow montazowych rzecz jasna.
Chodzi Ci o te wregi z mojego postu z dnia 29-03-07 17:15? Nie znalazlem ich, musialem sam dorobic.

 
23-11-07 22:42  Odp: [Relacja] Bismarck AH 1:200
Wacek   

A u mnie białe są tylko z poszyciem kadłuba i pokładami.
Za 75b8 może być kopia 75b9?

 
24-11-07 10:31  Odp: [Relacja] Bismarck AH 1:200
Honzik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Znalazlem ta czesc 75b8. Szukaj jej na kolorowym arkuszu.

 
24-11-07 11:05  Odp: [Relacja] Bismarck AH 1:200
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Poprawiłbym łopaty srub. Muszą mieć inny kąt i profil. Nie mogą być płaskie. Jeśli masz w domu wentylator to przypatrz się - jest podobnie
Z częścią 125 nie jest zbyt jasne w modelu i pisałem o tym w 2 części relacji - wpis z datą 04-08-04.

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
04-12-07 15:40  Odp: [Relacja] Bismarck AH 1:200
Honzik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam
Z katapulta i okolicami rzeczywiscie jest maly cyrk.
Ponizej znajduja sie czesci szkieletu nadbudowki dziobowej. Czy ktos znalazl elementy 35a13 pasujace do czesci 35a4?

 
10-12-07 16:44  Odp: [Relacja] Bismarck AH 1:200
Honzik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

To znowu ja, i znowu mam pytanie.
Czy w miejscu zaznaczonym na czewono ma byc drabinka (a jesli tak to poprosze o numer czesci)? Bo na gorze jest otwor a z boku otwarte drzwi. Z rysunkow montazowych nic nie wynika :(


A tak apropos czesci 37a1 oraz 37a2 (podloga i sufit nadbudowki) sa za krotkie o 1mm.
Brakuje takze w wycinance czesci 53d6 (czesc szkieletu komina).
Ciekawe jakie niespodzianki czekaja mnie dalej :/



Post zmieniony (11-12-07 16:12)

 
23-01-08 13:24  Odp: [Relacja] Bismarck AH 1:200
Honzik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam, to znowu ja. Caly czas kleje a w miedzyczasie dam pare fotek jako dowod ze okret mnie nie pokonal. Fotki sa z aparatu w komorce wiec to max tego co wycisne.
To co widac jest rozbabrane, wymaga jeszcze szlifowania, wygladzania, retuszu itp. Komin nie jest przyklejony ale wstawilem zeby byl efekt.


PS 1. Wie ktos z jakich czesci sklada sie okragla podstawa pod reflektor? rysunki montazowe a czesci w wycinance to dwie rozne bajki :/

PS 2. Czy te rurki z fotki (Roberta Śliwy) po lewej sa przyklejone do spodu czy trzeba wyciac te otworki z czesci po prawej i rurki tam wlozyc? Bo z rysunku montazowego nie wynika czy te rurki maja stac prosto czy krzywo (czesc 53d2 bedzie przyklejona pod kątem na gorze komina).

--



Post zmieniony (23-01-08 16:02)

 
23-01-08 14:37  Odp: [Relacja] Bismarck AH 1:200
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Honzik, popracuj proszę nad zdjęciami. Te są na prawde fatalnie zrobione, albo pod światło, albo nieostre, albo jedno i drugie. Z takimi fotkami, raczej ciężko ocenić Twoją pracę.
Zapoznaj się z tym i tym.

--
pozdrawiam
Piotr


 
24-01-08 06:29  Odp: [Relacja] Bismarck AH 1:200
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Prawdopodobnie da się dokleić rurki bez otworów - wytnij i przymierz na sucho - będziesz wiedział. Ja mam wycięte otwory i wpuszczone rurki. Rurki zwinięte z kalki technicznej. Jest cienka i łatwiej się zwija - polecam. Powinny być prosto - jeśli z mojego zdjęcia tego nie widać to powiem, że podczas budowy mogłem swobodnie regulować - zdjęcie wykonane w trakcie prac

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
28-01-08 17:31  Odp: [Relacja] Bismarck AH 1:200
Honzik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Znowu napotkalem na przeszkode:
1. Na gorze sa czesci potrzebne aby zrobic to co jest na rysunku ponizej. Gdzie mam uzyc czesci nr. 55a3y bo z rysunku montazowego nic nie wynika.



2. Czy pod ta dziwna oslona ma byc schowany reflektor? Jesli tak to chyba ta oslone zrobie zamykana na stale.

--

 
28-01-08 20:17  Odp: [Relacja] Bismarck AH 1:200
blade 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Witam. Wydaje mi sie ze skoro częsc 55a3x stanowi tylną scianke w "pionie" to analogicznie 55a3y po mojemu stanowi szkielet dla podstawy - cz 55. Ale przeszukaj dokladnie opis to moze sie cos znajdzie ;)
a co do tej dziwnej osłony, to w moim Bismarcku z jednej strony wykonałem zupełnie zamkniętą i tam wlaśnie nie ma reflektora, natomiast druga strona otwarta i analogicznie ze wszystkim.
Pozdrawiam

--

------------------------------------------------------------------

Koko dżambo i do przodu ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024