FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 11Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
18-05-07 15:06  Re: [Relacja z budowy] Włoski czołg lekki L6/40 - cz.2
Wujek Andrzej 

 

Grzegorz .

Zdjęcie modelu plastikowego podpowiada że ślizg musiał być mocowany do boku wahacza i przemieszczał się wewnątrz tego co nazywasz "magazynkiem" czyli prowadnicami ślizgu . Nad prowadnicami widać odboje ograniczające ruch wahacza ku górze ( z gumami prawdopodobnie ) . Ślizg nie będzie w modelu widoczny , darowałbym sobie jego wykonanie , natomiast model uzupełniłbym o prowadnice i odboje . Wahacze przykleiłbym do kadłuba w miejscach przechodzenia osi przez burtę wanny oraz do samych prowadnic .

Sam ślizg mógł mieć kształt teownika lub dwuteownika wygiętego w odpowiednio dopasowany do prowadnic łuk . Jego długość z pewnością nie przekraczała wysokości boku wahacza .
Na nieudolnym szkicu widok od spodu czołgu na prawy przedni ( wleczony ) wahacz , burtę wanny , ślizg i jego prowadnice oraz oś wahacza ( bez łożyskowania ) .



Tyle podejrzewam .... Wujek .

--

... a wszystkim się zdawało że Wojski ............... a to echo grało

Post zmieniony (18-05-07 15:07)

 
30-05-07 23:40  Re: [Relacja z budowy] Włoski czołg lekki L6/40 - cz.2
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Zgodnie z sugestiami Wujka i Sławka wykonałem przedmiotowe prowadnice. Dłubaniny trochę było, acz efekt taki sobie, głównie przez zamalowywanie farbką białych fragmentów - kończą mi się niestety zapasy części, a przede mną jeszcze wieża;-)

Ten brzydki retusz zostanie zakamuflowany w końcowym etapie budowy - zapewniam:) Ponadto lampa błyskowa bezlitośnie acz nieco sztucznie uwydatnia różnice w odcieniu żółci:) Reasumując moją czczą gadaninę - wykonałem to co chciałem i zdaję mini-raport:-)

Ponieważ koła podtrzymujące mają jednak zbyt małą średnicę (spostrzegłem to swoim "super sokolim wzrokiem" już jakiś czas temu, jak były juz przyklejone;-)), obawiam się odrobinę, by lekko zwisające gąsienice nie zawadzały o górne części prowadnic. Ale - zobaczymy jak będzie, nie ma co gmerać:-)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
01-06-07 19:18  Re: [Relacja z budowy] Włoski czołg lekki L6/40 - cz.2
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Wspaniała praca :)
Dla czystego porównania - różnica między wersją Twoją a prostym standardem ( tutaj wypociną mojego autorstwa ) :
http://1-25saf.com/viewtopic.php?t=346&sid=37cb95439a1d7583caef2a54dd970787

Jest różnica :)

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
10-06-07 12:44  Re: [Relacja z budowy] Włoski czołg lekki L6/40 - cz.2
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Im bliżej końca tym więcej szczegółów odnajduję na zdjęciach rzeczywistego obiektu, jednocześnie marząc już o końcu budowy i zobaczenia tego czołgu w pełnej krasie:-) Także działam dalej...

Ponieważ wykonałem prowadnice dla wahaczy kół jezdnych, musiałem również w ten sam sposób zwaloryzować tylne koła napinające (a właściwie wahacze). Dopiero jak sam rozgrzebałem temat tych prowadnic, zauważyłem, że z tyłu też takowe się znajdują, acz minimalnie innego rodzaju i mniejsze.


Wielkiej trudności mi nie sprawiły, ale na pewno wzbogacają wygląd ogólny podwozia:-) Musiałem też nieco wydłużyć podkładki pod nimi, poprzez dodanie prostokącików z zapasu oraz dodałem 3 nity.


Wcześniej pokazywałem Wam tarcze kół napędowych. Przyszła i kolej na nie. Wykonując stosowne pomiary i nakładając kilka ogniw na zęby, zrobiłem wewnętrzne tuleje i przykleiłem brakujące śrubki na tarcze. Potem przyszedł czas na pociągnięcie zębów suchym pędzlem (czasem mniej a czasem bardziej suchym, ale to nie miało znaczenia:-)). Efekt - widać:-)


Pewnych przeróbek dokonałem w mocowaniu kół do wanny. Mianowicie, chcąc być bliżej prawdy i patrząc na ułożenie kół podtrzymujących, przykleiłem je nieco wyżej i bardziej z przodu. Wykorzystałem "wysięgniki" własnej produkcji - mniejsza już o kształt - i tak ich nie widać:-) Dodatkowym plusem tej operacji było uwidocznionego, co jest za samym kołem:-) Dobrze, ze nie była to sztuka dla sztuki:-)
Uważni obserwatorzy zauważą zapewne kolejną walorkę - tym razem przednich wahaczy. Do czego były te "trójkąty", tylko się domyślam, ale naprawdę na 100% nie wiem. W każdym razie, co się zwymiarowałem i popróbowałem - to moje:-)


I dwa kolejne zdjęcia "planu ogólnego" - wersja głęboko robocza:-) Szeroko rozumiane podwozie - skończone - czeka teraz na kapcie:-)


Można tutaj dojrzeć wszystkie elementy,o których pisałem wyżej. Na przedniej płycie wanny przykleiłem jedną część wydrukowanej na cienkim papierze tablicy rejestracyjnej. Była ona faktycznie malowana, ale zabawa w malarza na tym etapie budowy z moimi rękami byłaby niebezpieczna i - powiedzmy sobie szczerze - mało efektywna i efektowna;-) Druga część jeszcze czeka w pliku - kolorową drukarkę mam w pracy ;-)

c.d.n.

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
10-06-07 13:04  Re: [Relacja z budowy] Włoski czołg lekki L6/40 - cz.2
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

StuG-u:
W trosce o Twoje oczy i nerwy upraszam gorąco o chwilę zastanowienia:
czy jak założysz gąsienice , to nadal wszystko będzie tak samo dobrze widoczne...? ;-)
Model oglądany później przez innych ( mam nadzieję ,że i przeze mnie) i tak będzie szokował szczegółami...Ale czy wszystko,nad czym tak cierpliwie i pieczołowicie się pochylasz będzie dobrze widoczne...?
W końcu nie każdy będzie oglądał model pod lupą i wchodząc pod stół...;-)
Bo chyba nie dopuścisz do tego , by ludziska macali go łapskami...? ;-)

A poważnie:
Rewelacja!

P.S. Gdzie ja schowałem Relanium...?

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
10-06-07 14:16  Re: [Relacja z budowy] Włoski czołg lekki L6/40 - cz.2
Kwiatek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 5

StuG model z Super Modelu zrobil cos, czego by sie Halinski nie powstydzil. Podslyszane na GEKO, majace zastosowanie tutaj - to ci kartonowy zboczeniec ;-)

--
Malowaniu modeli mówię głośne TAK ;-)

Zakończone: T-40, Przodek
Nowe: T-26, Monitor "Warszawa"

 
10-06-07 14:35  Re: [Relacja z budowy] Włoski czołg lekki L6/40 - cz.2
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Mariuszu - wszystko, co do tej pory jest widoczne, nie zostanie raczej przesłonięte przez gąsienice. Mogą zmienić się jedynie priorytety części, na które spoglądamy:) Jak gąski będą już założone, prawdopodobnie to one będą głównie przykuwały uwagę, acz te wszystkie "przyprawy", które pokazuję dotychczas mogą jedynie polepszyć "smak" całego modelu:-)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
09-07-07 23:42  Re: [Relacja z budowy] Włoski czołg lekki L6/40 - cz.2
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Witam, witam po przerwie:-)
Ja tylko jak po ogień wpadłem (nie, nie jestem głodny, później zjem, później, później, Panie Janie kochany, później...:-) ), by zobrazować efekt mojej mozolnej, acz chyba opłacającej się roboty :


Jednym słowem - "półproduktu" ciąg dalszy:-) Ogniwka zostały "wyposażone" we wszystkie żeberka i poprzeczki (lub słupki, jak kto woli:-)) i czekają teraz na "wikolowanie", aby nabrać jako-takiego wyglądu odlewu, a przy okazji pozatykać wszelkie małe szczeliny.

Pozostaje jeszcze wyciąć i dokleić grzebienie, a potem już z górki - malowanie, składanie do kupy i zakładanie na koła. Pryszcz:-)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
10-07-07 01:11  Re: [Relacja z budowy] Włoski czołg lekki L6/40 - cz.2
Kwiatek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 5

Zrobimy tak: na najbliższe GEKO przyniosę jedną surową gąskę, bez ożebrowania. Waćpan ożebruje, zawikoluje, a ja założę na koła. Deal? ;-)

--
Malowaniu modeli mówię głośne TAK ;-)

Zakończone: T-40, Przodek
Nowe: T-26, Monitor "Warszawa"

 
10-07-07 02:38  Re: [Relacja z budowy] Włoski czołg lekki L6/40 - cz.2
Jac 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

O k........a !!!!!!!!!!!!!!

--
DUILIO

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat

"Życie jest zbyt poważne, żeby je brać na serio".
Ja ;-)

"King Crimson"....i cała reszta.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 11Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024