FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
11-03-07 18:15  Re: (relacja)przyczepa + Ursus A GPM
hadim 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ponadto, jak zawsze kolejność z jaką kleje elementy jest dość chaotyczna wiec zrobiłem podstwawe skrzyni ładunkowej....
Zefektu jestem zadowolony.


Pozdrawiam..... I oczywiście cdn.......



Post zmieniony (11-03-07 18:16)

 
19-03-07 19:10  Re: (relacja)przyczepa + Ursus A GPM
hadim 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam. Po dość długiej przerwie w klejeniu spowodowanym oczywiście wyjazdem służbowym, wrócilem i nie wytrzymałem. Zamiast odpoczywać usiadłem i choć trochę skleiłem. Rama dorobiła się resorów.

Nie za wiele tego ale..............
A teraz coś z zupełnie innej beczki. Pisałem już o nie dostatecznym opisie do tego modelu ale im wiecej go czytam tym mniej wiem. Pomijam już błedy w oznaczeniu numeracji części ale teraz zastanawia mnie część nr 21. W opisie nie ma nic jak wkleić część o tym numerze. Studiując rysunek montarzowy to wygląda tak.

Natomiast na zdjęciach sklejonego modelu zamieszczonych w wycinance owa część jest już wklejona odwrotnie......

Teraz mam dylemat jak naprawde ma to wyglądać. Zwracam sie do Was z pomocą. Oczywiście z góry dziekuję.

 
19-03-07 19:26  Re: (relacja)przyczepa + Ursus A GPM
Duźgu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13


 - 4

Cześć. Fantastycznie wychodzi tobie ta ciężarówa.
Ja, kiedy kleiłem tego Ursuska, postąpiłem tak, jak na zdjęciach, prezentujących sklejony model. Po prostu tylko w taki sposób dało radę wmontować wał napędowy i tobie też to radzę. Inaczej się nie da. Pozdrawiam i życzę powodzenia w budowie

--

Syn ciężkostrawny.

Post zmieniony (19-03-07 19:26)

 
19-03-07 21:14  Re: (relacja)przyczepa + Ursus A GPM
gienek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Świetny model. Jestem pełen podziwu. Czekam na finisz.
Zbiornik paliwa wkleic tak jak na rysunku, a nie na zdjeciu. Nie wiem, dlaczego tak go wkleili w tym podwoziu.
Pozdrawiam

--
gienek

 
19-03-07 21:14  Re: (relacja)przyczepa + Ursus A GPM
Iron_84 

Na Forum:
Galerie - 17


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Hadim zapowiada się rewelacyjna ciężarówka.
Zaglądam tu często i wyczekuję dalszych efektów pracy.
Z przyczepą będzie to ładny zestaw.

--
Pozdrawiam.

 
19-03-07 21:28  Re: (relacja)przyczepa + Ursus A GPM
hadim 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Oczywiście dziekuję za szybką odpowiedz jednak mam 2 sprzeczne opinie. Widziałem Ursusa Duźka-może napotkałeś jakieś jeszcze wieksze problemy, mógłbyś mi coś podpowiedzieć by ułatwić mi dotarcie na finisz. Gienku twoje rady też sie przydadzą. Wiec pytanie-jak rozwiązać ten problem nadal aktualne. :-)

 
21-03-07 22:53  Re: (relacja)przyczepa + Ursus A GPM
hadim 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Żeby nie było, że nic nie robie to zamiesczam tu kilka fotek z moich wypocin.......
Aktualnie pracuje nad napędem samochodzika....... Oto fotki:

...mamy tu razem silnik, skrzynie biegów oraz tylny most...

.....zbliżenie na poszczególne elementy

silnik:


skrzynia biegów:


tylny most:


A tu nie mogłem się powstryzmać od małej przymiarki:


Oczywiście elementy są jeszcze nie skończone i jeszcze trochę pracy przede mną nie mniej jednak coś trzeba pokazać.....:-)

--

 
23-03-07 07:44  Re: (relacja)przyczepa + Ursus A GPM
hadim 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam szanownych kolegów. Nie będę się rozpisywał wiec.......
Silnika ciąg dalszy........

Oczywiście już po drobnym „brudzingu”. Na fotkach wygląda na dość mocny jednak na żywo jest całkiem realistyczny. Użyłem do tego czarnej farbki Pactry nr.A1 black (G). Jest ona połyskująca co daje efekt tłustego oleju. A poza tym to do malowania korpusu- Humbrol 56 Met.
No i nie mogłem się powstrzymać od przymiarki........

Pozdrawiam.........

--

 
23-03-07 13:10  Re: (relacja)przyczepa + Ursus A GPM
gienek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Świetne.
Może te kabelki, które idą od świec do iskrownika pomalowac na czarno. Nie byly one z metalu, tylko z gumy.

--
gienek

 
23-03-07 23:44  Re: (relacja)przyczepa + Ursus A GPM
hadim 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Gienku, może tego nie widać ale one są tak brudne, że wyglądają jak czarne...... (zdjęcia troche inaczej to oddaja, nie mam dobrego aparatu a co najważniejsze mistrzem fotografii też nie jestem.. :-) nie mniej jednak staram sie by cos tam było widać)
Pozdrawiam.....

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024