FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
28-02-07 10:17  Re: (relacja)przyczepa do Ursus A GPM
Wojciech Cięciwa   

Model przyczepki wyszedł pięknie.

Aczkolwiek można by się przyczepić do samej wycinanki :)
Otóż, te przyczepy były projektowane tak, aby mogły być holowane zarówno przez samochody ciężarowe, jak i czołgi TK/TKS i ciągniki C2P. Aby to zapewnić skonstruowano specjalny podwójny hak, który w wycinance zupełnie nie jest uwzględniony. Widać go natomiast na wielu zdjęciach z tamtego okresu.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
28-02-07 17:15  Re: (relacja)przyczepa do Ursus A GPM
hadim 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dziekuje za miłe słowa uznania, cieszę sie, że moja praca sie podoba.
StuG- to prawda przyczepka jest mocno skorodowana i naprawde zaniedbana.....he he. Na zdjeciach naprawdę mocno to wszystko wyszło, jednak w realu aż tak to się nie rzuca w oczy, aparat troszke zmienił kolory.
gienek- wystarczy troszke samozaparcia, tak jak u mnie to było. :-)
Sas- czy masz może jakieś foto tego haka? Chciałbym wiedzieć jak bardzo się różni od tego co jest w wycinance.

 
28-02-07 19:05  Re: (relacja)przyczepa do Ursus A GPM
Wojciech Cięciwa   





--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
28-02-07 19:48  Re: (relacja)przyczepa do Ursus A GPM
hadim 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dziekuję Sas. Naprawdę widać wielką różnicę pomiedzy oryginałem a wycinanką. Ale chyba narazie zostawie tak jak jest bo z tych zdjeć cieżko by bylo coś odwzorować.Przyglądając się tym fotografią nasuwa mi sie pytanie czy oby napewno dobrze postąpiłem zmieniając mocowanie osi do resora. Na zdjęciu widać, że błotniki sa wyrzej niż u mnie. Wcześniej wydawało mi sie, że sa nie naturalnie wysoko.Szczegulnie rzuca sie w oczy bardzo wysoko usytuowiony tylny błotnik przy Ursusie. (zdjęcie nr 2).
????

 
28-02-07 20:02  Re: (relacja)przyczepa do Ursus A GPM
Gwardia_Carska   

Zdaje się, iż na ostatnim zdjęciu od Sasa znajduje się nie Ursus A, a Polski Fiat 621, choc moge się mylić...

 
05-03-07 17:08  Re: (relacja)przyczepa do Ursus A GPM
hadim 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Chciałbym ogłosić wszem i wobec, że prace nad Ursusem ruszyły!! :-) Relacja oczywiście będziele w nowym wątku. Jeszcze nie ma czego pokazać ale zdradzę, że pracuję nad ramą. Niestety wyjazdy służbowe spowodują, że wątek bedzie się napewno ślimaczył wiec prosze o cierpliwość. Pozdrawiam!!

--

 
05-03-07 19:10  Re: (relacja)przyczepa do Ursus A GPM
Iron_84 

Na Forum:
Galerie - 17


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Przyczepka super.
Czekam na ursusa już od początku prac nad przyczepą.
Gratuluję.

--
Pozdrawiam.

 
05-03-07 20:57  Re: (relacja)przyczepa do Ursus A GPM
Iskra 

 

Hadim, raz jeszcze gratuluję świetnej roboty i bardzo przyjemnej relacji! Naprawdę, nie powiedziałbym, że to Twój pierwszy model od kilku lat.

Co do frapującego Cię bieżnika, zauważyłem "częściową" odpowiedź na pierwszej fotografii wstawionej przez Sasa - jest tam doskonale widoczny bieżnik z boku. Może więc składał się on z "kosteczek" podobnych, jak robi marekb w modelu Stara tutaj ?
Wprawdzie w temacie pojazdów (oryginałów i modeli) jestem przysłowiowym "lajkonikiem", ale może dobrze byłoby zrobić imitację "kostkowego" bieżnika z boku opony, natomiast środek zostawić zdarty? Pewnie trzeba by jakoś tę oponkę przetrzeć w tym miejscu nieco jaśniejszym kolorem, ale w temacie śladów eksploatacji sam doskonale wiesz, co robić.

Nie wiem, czy moja sugestia jest cokolwiek warta, ale zawsze jest nad czym pomyśleć :-)

Aha, jeszcze jedno: nie myślałeś o sesji plenerowej przyczepki lub całego zespołu? Robisz moim zdaniem naprawdę świetne fotki, a modelik ustawiony gdzieś na błotnistej łące pewnie wyglądałby znakomicie. A jeszcze kilka ujęć przerobionych na czarno - białe... jak fotka z przedwojennego albumu :-)

Pozdrawiam i raz jeszcze gratuluję
Paweł vel Iskra

 
05-03-07 21:53  Re: (relacja)przyczepa do Ursus A GPM
hadim 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Iskra- po raz kolejny dziękuję za słowa które utwierdzają mnie, że powroty są jak najbardziej możliwe!!
Tak bierznik nie nadal nie daje mi spokoju, narazie pozostawiłem oponki łyse (zresztą wg twojego pomysłu... ) jednak postanowiłem, że zabiore sie wkońcu za Ursusa, napewno bede także kombinował z bierznikiem i mam nadzieje że jakoś z tego wybrne obronną ręką. He he. Mam w planie wykonąc w inny sposób te koła wiec jak efekt mnie ucieszy to i ta przyczepka otrzyma komplet nowych kół. Oczywiście przybrudzonych. Te obecne są tak łyse, że i brud sie ich nie trzyma, wiec trzeba wymienić. Wspomniałeś o relacji Stara 266 Marakeba- oczywiście z zapartym tchem śledze ten wątek. Ostrze sobie ząbki na ten model. Jednak jedyne co mnie ogranicza to brak czasu, kiedyś życie było prostrze.... He he.
Piszesz także o zdjeciach, nie jestem z nich do końca zdowolony. 2 Mega Pixele (tylko!!) są dobre do zdjeć rodzinnych ale nie nadają sie do dużuch zbliżeń. Jednak staram sie jak moge by to jakoś wyglądało...... Nie mniej jednak interesująca propozycja. Przyznam szczerze, że nie myślałem o tym. Napewno coś się z tym zrobi..... Tylko najpierw musze skończyć "samochodzik"...... A to jednak troche potrwa.
Pozdrawiam!!

--

 
11-03-07 18:10  Re: (relacja)przyczepa + Ursus A GPM
hadim 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Po długiej przerwie chciałbym odświerzyć moją relacje. Nie będzie ona tak szybka jak relacja przyczepki ale ogrom pracy daje się we znaki. Co by nie było, to w bardzo powolnym tępie ale prace trwają nadal. Powiedziało sie A trzeba powiedzieć B....
W chwili wolnego czasu udało mi sie skleić ramę. Nie ma zbytnio co pokazać ale......

Jak zawsze skąpe rysunki i instrukcja dają sie we znaki........ Ale jakoś chyba się udało.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024