FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 
22-02-07 09:42  Re: [relacja] GPM Bismarck 1:200
plewus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 1

I jak postępują prace przy dopasowywaniu szkieletu do pokładu? Bardzo mnie ten wątek interesuje, gdyż rozpocząłem sklejanie Bismarck'a z GPM. Na razie zająłem się sklejeniem głównej nadbudówki gdyż oczekuję możliwości wybrania się do papierni i zakupu tektury o gramaturze 475g. Niestety spora ilość pracy w ciągu dnia i sesja na trybie zaocznym uniemożliwiają mi ten proceder ; )
Mam nadzieję, że po 5 marca będę mógł rozpocząć relację (moją pierwszą) z klejenia Bismarck'a.
Mam prośbę do newerror: czy mógłbyś podać mi długość Twojego szkieletu lub pokładu (chodzi mi o to bym ja nie miał kłopotów z tym, a ewentualne kłopoty mógł zniwelować w trakcie sklejania szkieletu). Z góry dziękuję.
Pozdrawiam.

--
Let the sick ones down, the bells will ring
Put pennies on the eyes, let the dead men sing
Blackbirds following me
I'm digging out my grave
They close in, swallowing me
The pain, it comes in waves
I'm getting back what I gave

 
24-02-07 14:24  Re: [relacja] GPM Bismarck 1:200
Jendroma 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witam. Już niedługo nadejdzie moment na decyzję co kleić, a Bismarck akurat leży na samym wierzchu moich zapasów. Będę więc tutaj zaglądał, aby co nieco się dowiedzieć. Jako początkujący (znowu - po ośmioletniej przerwie) mam obawy czy nie za wcześnie na takiego "brytana".
Będę mocno kibicował Twoim zmaganiom. Pozdrawiam.

--
Albo mnie praca wykańcza, albo mi stężenie oparów kleju spadło :) dr Jendrek.
Gotowe Bf 109 F-4 (AH) ; Hetzer (Modelik)

 
25-02-07 18:16  Re: [relacja] GPM Bismarck 1:200
Machemik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam. Ja również mam w domu Bismarck’a którego kończę, tyle że z serii military model. Widzę tu dużo doświadczonych modelarzy, no cóż spróbuje się miedzy was jakoś „wkleić”.
Jestem początkującym modelarzem. Ten niemiecki pancernik jest dopiero moim 3 modelem. Domyślacie się wiec jak musi wyglądać. Nie mniej jednak jeżeli mogę cos doradzić wszystkim, którzy chcą się wziąć za ten model: zachowajcie szczególna ostrożność gdy będziecie kleić pokład, najlepiej jest zrobić z 4 elementów jeden, jeszcze gdy będziecie podklejać je tekturą jednomilimetrowa, unikniecie dzięki temu brzydkich szpar. Zanim przykleicie pokład do dna proponuje skleić najpierw główne nadbudówki i przykleić je do pokładu, a dopiero potem przykleić pokład do dna wraz z nadbudówkami. W moim modelu były one przyklejone do w całości złożonego dna, a nie tak jak wcześniej to opisałem. Wynikiem tego jest to, że nie przylegają one dokładnie. Zdjęć nie pokażę ... nie mam aparatu. Serdecznie polecam ten model.


Pozdrowienia z Bydgoszczy.

 
08-03-07 22:02  Re: [relacja] GPM Bismarck 1:200
maxpoll   

Witam. dzisiaj dostałem z GPM model Bismarcka i zabieram się za klejenie, proszę tylko o ifno czy podużnice i elementy P5 P6 P7 , które są dłuższe niż karton A4 łączyliście podczas podklejania z dwóch kawałków kartonu, czy dopiero po łączyliście później.
Wręgi będę naklejał na karton zakupiony w PGM , pisali ze ma on 2 mm , ale zmierzyłem suwmiarką i ma on w rzeczywistości 1,5 mm - czyli o 0,5 mm chudszy - dziwne .
I ostatnia wątpliwość czy nie lepiej pokład podkleić na sklejone do siebie 4 kartony a4 w jednej częsci ??? . pozdrawiam Maxpoll

 
15-07-09 20:58  Odp: [relacja] GPM Bismarck 1:200
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Długość Bismarcka po pokładzie w realu wynosi 251 m. w skali 1:200 pokład powinien wynosić 125,5 cm.
Proponuję pomierzyć pokład i błąd sam się znajdzie !

Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024