FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
25-01-07 11:36  Re: [relacja] GPM Bismarck 1:200
Yamato23 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Twój błąd tkwi w kleju. Nakleiłem nim szkielet od Grafa Zeppelina i jak ja tago potem żałowałem...

--
Na warsztacie:
AAV7

Pozdrawiam

 
25-01-07 12:10  Re: [relacja] GPM Bismarck 1:200
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Nie używa się wikolu do podklejania dużych części. Karton wchłania wilgoć i zmienia wymiary. Nigdy szkielet, nigdy pokład wikolem...

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
25-01-07 12:27  Re: [relacja] GPM Bismarck 1:200
newerror 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

OK. Macie rację, mój błąd. Ale jest coś jeszcze, coś co już wcześniej nadmieniłem. Wszystkie części służące oklejeniu szkieletu kadłuba, pasują idealnie do tegoż szkieletu. Jedyna rzecz która nie pasuje do tego szkieletu, sklejonego wikolowatym, to właśnie pokład. Zaimpregnowane kartony tymże wikolowatym różniły się rozmiarami między sobą nie więcej niż 0,5 mm! Szkielety nadbudówek pasują idealnie do pokładu.
Na zdrowy rozum jedyny błąd, który mógł się tutaj wkraść to błąd nie z mojej strony. Po za tym w sklepie modelarskim mają taki model kartonowy ale jakieś troszkę inne wydanie. Różniący się m.in. instrukcją. W prawdzie nieznacznie ale jednak. Nie porównywałem innych arkuszy.

Nie zrozumcie mnie źle, nie próbuje się wymigać od przyznania się do ewentualnych błędów bo na pewno takie popełniam i zawsze będę wdzięczny za konstruktywną krytykę, właśnie po to założyłem tą relację.

--

w stoczni: Bismarck

Post zmieniony (25-01-07 12:32)

 
25-01-07 13:01  Re: [relacja] GPM Bismarck 1:200
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Sklaiłem tego Bismarcka i pokład pasował idealnie.

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
25-01-07 13:01  Re: [relacja] GPM Bismarck 1:200
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Napisałeś:
"Zaimpregnowane kartony tymże wikolowatym różniły się rozmiarami między sobą nie więcej niż 0,5 mm!"
A ile kawałków potrzeba na poszycie kadłuba ? Dodaj to sobie...
Nie czepiam się, ale wg mnie 0,5mm to bardzo dużo.

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
25-01-07 22:03  Re: [relacja] GPM Bismarck 1:200
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

To nie wina żadnego wikolu. Miałem dokładnie ten sam problem z tym właśnie modelem. I też musiałem odklejać burty od szkieletu i skracać go o dokładnie tyle samo. A nie podklejałem wręg wikolem tylko butaprenem.
Błąd opracowania, no chyba że niektóre egzemplarze tego modelu były z błędem, a niektóre nie.

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
25-01-07 22:16  Re: [relacja] GPM Bismarck 1:200
Bartas 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4


 - 2

ja mam troche spóźnione pytanie

jak bardzo rozcieńczałeś ten pattex do impregancji? Jakie mniej więcej proporcje?

pozdrawiam

 
26-01-07 07:12  Re: [relacja] GPM Bismarck 1:200
newerror 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Bartas:
jak bardzo rozcieńczałeś ten pattex do impregancji? Jakie mniej więcej proporcje?

Dokładnie nie napiszę bo robiłem to na oko, tak aby troszkę go rozrzedzić dla lepszego rozprowadzania. Nie wiem, 1/10, coś koło tego...

--
w stoczni: Bismarck

 
26-01-07 13:23  Re: [relacja] GPM Bismarck 1:200
Keith   

Z wiekiem jestem już niestety przygłupawy i może dlatego czegoś tu nie bardzo rozumiem. Przecież Kol. "newerror" nakleił wszystkie elementy szkieletu kadluba na 1milimetrową tekturę używając polimerowego Dragona co nie powinno wpłynąć na zmianę wymiarów. Stykowe i jak widać bez "zalewek" sklejenie szkieletu wikolo-Patexem też nie powinno "skurczyć" tektury. Zaimpregnowane poszycie dna składające się z wielu części pasuje, więc tym bardziej powinien pasować pokład, jako że składa się tylko z kilku części a "newerrrot" nie wspomina o naklejeniu pokładu Patexem.
Pozdrowienia!

 
26-01-07 15:29  Re: [relacja] GPM Bismarck 1:200
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Kiedyś w instrukcjach jednego z modeli AH (chyba USS Gambier Bay) była notka od Pana Halińskiego o tym jak bardzo karton zmienia wymiary na wskutek zmiany wilgotności i temperatury powietrza. Różnice w wymiarach były naprawdę duże. Tutaj mogło to odegrać rolę bo w zimie w domach powietrze jest raczej suche więc i karton będzie się kurczył.

Wydawca również podał jakie powinny być długości pokładów żeby wszystko pasowało. Taka informacja powinna stać się standardowym dodatkiem do instrukcji statków, szczególnie takich rozmiarów jak Bismarck.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024