FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 
12-01-07 19:33  Re: [relacja] HMS Granado
adamkor 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

cześć,
1. to fakt, że moździeże były niemałe. :)
kaliber 13 cali oznaczał, że wystrzeliwały pociski o średnicy około 30 cm... dostanie takim w głowę na pewno nie należało do zbyt popularnych rozrywek :)
2. a dziękuję
3. mój wiek to oczko ;)
jeśli będzie trzeba to zapuszczę tego wąsika :)
pozdrawiam

--
HMS Granado

 
01-02-07 21:16  Re: [relacja] HMS Granado
adamkor 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

cześć!
miałem dziś dzień przerwy od dziobania na egzaminy :unsure: , więc dokończyłem wóżki - są wszystkie 10. zrobiłem też wcześniej lufę działa.
na zdjęciu lufa-kopyto (zrobiona podobnie jak moździeże, z kalki, drutu, cyjanoakryla, szpachli i kawałka kartoniku na zamek) na sucho wstawiona w jedą z lawet.

pozdrawiam! :)

--
HMS Granado

 
10-02-07 14:17  Re: [relacja] HMS Granado
adamkor 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

fotki(uwaga modemowcy, calkiem spore)
zastanawiam się już powoli, czy robić żagle, a może zostawić gołe reje...
drzewca drewniane, reszta elementów papierowa, malowana lakierobejcą

1. widok ogólny, kolumny i stengi włożone "na sucho":

2.

3. widok z marsa :P widać też pierwszą lawetę zamocowaną talią. wiem, że brak odciągu do tyłu, ale sobie już go podaruję.. :)

pozdrawiam ;)

--
HMS Granado

 
13-02-07 13:23  Re: [relacja] HMS Granado
adamkor 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

wszystkie lawety juz przywiązane

w międzyczasie wiązałem, supłałem, skręcałem (nie paliłem ;) ) sztagi i wanty kolumny grota.
gotowy do wklejenia w jarzmo.



--

HMS Granado

Post zmieniony (13-02-07 13:27)

 
13-02-07 19:53  Re: [relacja] HMS Granado
adamkor 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

aktualny stan. widać zgapiony pomysł z gąbką :)


--
HMS Granado

 
15-02-07 14:47  Re: [relacja] HMS Granado
adamkor 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

widać czyim tropem podążam :)
przyklejenie w ten sposób jufersów daje względną pewność, że będą ostatecznie na jednym poziomie.

widok ogólny

gotowe wanty i sztagi grota w wiązce, żeby nie plątały się gdzie nie powinny ;)

pozdrawiam!

--
HMS Granado

 
17-02-07 00:09  Re: [relacja] HMS Granado
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

Gratuluję doskonałych efektów. Bardzo ładnie prezentują się drzewca i liny - jak smołowane. Może mały opis walorki? Jeżeli jufersy robione były od podstaw to też poproszę o opis wykonania. Dobra robota i oby tak dalej.

 
17-02-07 08:31  Re: [relacja] HMS Granado
Wojtass 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Wspaniale!!

Aż mi się zachciało dokończyć moją karakę bo właśnie zostało mi to olinowanie i kotwice do zrobienia.

--
Pozdrawiam
----
HMS VICTORY 1:200 MM

 
17-02-07 22:27  Re: [relacja] HMS Granado
adamkor 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

dzięki :)
jufersy są kupne, niestety także nic poza ceną i linkiem nie mogę od siebie dodać...
linki mają taką błyszczącą i gumowatą fakturę dzięki... ogólnie linki robię tak: wkładam w imadełko trzy lub więcej czarnych nici (w zależności jak gruba ma być linka), z drugiego końca łapię końcówki pensetą i zaciskam ją takim małym zaciskiem biurowym. potem kręcę pensetą, aż powstanie jedna linka i będzie mi się podobał stopień skręcenia :)
wtedy jedną ręka naprężając linkę, nakładam palcami drugiej ręki klej wikol na linkę. nie da się uniknąć upaprania, ale czego się nie robi hehe. nadmiar usuwam szybkim ruchem szmatki (żeby nic się nie przykleiło do linki). następnie unieruchamiam pensetę tak by nie mogła się obrócić, a linka była naprężona i zostawiam do wyschnięcia.
tak powstała linka jest troszkę sztywna i gumowata, ale jak widać na zdjęciach powyżej daje się formować nawet na małych jufersach.

używam tu nazwy lina, ale nie jest to lina w ścisłym tego słowa znaczeniu - nic tu nie jest zaplatane i gdyby nie klej to nitki by się porozkręcały.

pozdrawiam.

--
HMS Granado

 
21-02-07 13:33  Re: [relacja] HMS Granado
Kharn 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

chlopaku!! poprostu cudo:) pare lat temu popelnilem "granado" ale paper only:) a ze wzgledu na moj powrot do hobby (dzis startuje z "bounty" shipyardu) to pozwole sobie zastosowac podpatrzone u Ciebie metody i moze cos swojego wymysle:)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024