FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
21-12-06 14:53  Re: [relacja] HMS Granado
adamkor 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

tak, deski pokładu to także okleina. poszczególne klepki docinałem mniej-wiecej sposobem, który swego czasu przedstawił Syzyf. jak będę miał aparat, to zrobię zdjęcie mojej uproszczonej wersji :)

 
22-12-06 12:29  Re: [relacja] HMS Granado
adamkor 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

witam, mam aparat wiec daje co mam:
to jest ta maszyna do klepania klepek ;)

pokrywa luku i element wzmacniający mocowanie masztu jak przypuszczam:

kosz w połowie skończony:

pozdrawiam! :)

HMS Granado

Post zmieniony (22-12-06 12:30)

 
23-12-06 18:49  Re: [relacja] HMS Granado
adamkor 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

witam,
dokończyłem galion, zrobiłem komin i kotbelki. te ostatnie wykonałem trochę inaczej niż to było zalecane w wycinance. w sumie to zupełnie inaczej. składają się z kolejnych warstw kartonu przez co na końcu są kółeczka mające imitować obrotowe rolki.
kotbelka przed szpachlowaniem, szlifowaniem i malowaniem i po.

i na swoim miejscu na dziobie. widac tez komin.

i ogolny widok na przód okrętu.

 
23-12-06 20:12  Re: [relacja] HMS Granado
Wojtass 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

BOmba!

Tak sobie myślę czy prawdziwy statek też miał biały spód?

Czy to tylko wersja autora?

--
Pozdrawiam
----
HMS VICTORY 1:200 MM

 
23-12-06 20:34  Re: [relacja] HMS Granado
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Statki i okręty o drewnianych kadłubach w części podwodnej były impregnowane mazią o kolorze od białego do miodowego (w zależności od proporcji składników), której celem było zabezpieczenie drewna przed wpływem fauny i flory oraz wody.

--
Fanatyk Kartonu

 
24-12-06 22:22  Re: [relacja] HMS Granado
adamkor 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Krzys ma rację oczywiście

w przerwach między daniami wymykałem się z cichacza i tym sposobem skombinowałem pióro steru.

i kilka ogólnych zdjęć. ster już włożony gdzie trzeba :)

wesołych świąt wszystkim!! :)

HMS Granado

Post zmieniony (24-12-06 22:24)

 
25-12-06 14:47  Re: [relacja] HMS Granado
adamkor 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

witam, to znów ja...
czy ktoś orientuje się może w planach (wiem, że jest cała księga o Granado) jak wyglądała budka skrywająca łączenie rumpla ze sterem. pokusiłem się i zrobiłem to dziadostwo ruchome, a teraz, gdy przeglądam tą cześć okazuje się, że całkowicie i skutecznie blokuje ruch całością...
szybki skan z instrukcji, coby wiadomo było o czym się produkuję... za wszelkie sugestie z góry dziękuję :)

 
25-12-06 22:37  Re: [relacja] HMS Granado
adamkor 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

ok pytanie nieaktualne. jakby kogos interesowała odpowiedź to zapraszam: ->klik<-

 
26-12-06 15:02  Re: [relacja] HMS Granado
adamkor 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

witam.
z nowości to owa nieszczęsna budka przy sterze, którą zrobiłem od nowa - z wycinanki wydawała mi się trochę za długa:

kartonowe bloki do liny kotwicznej:

i dzwonnica. dzwon (wysokość 3mm) wyśmigany iglakami z listewki:

i krótka relacja ze zmagań z gretingiem (na szczęście jest tylko jeden i to nieduży...)
1. na papier milimetrowy naklejamy paseczki o szerokości 1 mm i długości większej o kilka milimetrów od tej docelowej. właśnie na ten naddatek nakładamy klej. te paseczki nie muszą mieć ostatecznej grubości, ja użyłem dla wygody cieńszego kartonu.
2. na paseczki z pkt.1 naklejamy kolejne tej samej szerokości, tym razem jednak o takiej grubości jaką docelowo ma mieć nasz greting.
3. teraz odcinamy najpierw od papieru milimetrowego całość, a następnie kolejne elementy od siebie.
4. w powstałe luki wklejamy ostanie już paseczki o grubości takiej samej jak te w pkt. 2. jeszcze jakaś rameczka wokół i gotowe. mój greting nie poraża jakością, ale pierwszy raz robiłem go taką metodą :)

pozdrawiam!

HMS Granado

Post zmieniony (26-12-06 15:04)

 
28-12-06 21:44  Re: [relacja] HM Bomb Vessel Granado
adamkor 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

witam.
kabestan/winda kotwiczna. w rzeczywistości wygląda jakoś lepiej... :)

schody, trapy, schodnie, stopnie... jak zwał, tak zwał - dla mnie dosyć :)

pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024