FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
19-02-07 21:21  [Technika] Wycinanie elementów z tektury lub sklejki - szukam firmy która to zrobi
shiplover   

Witajcie.

Mam pytanie głównie do ludzi w Trójmiasta. Czy wiecie może gdzie albo znacie firmy w których można sobie wyciąć dowolny kształt w grubej tekturze albo sklejce. Chciałbym wyciąć w tych materiałach wręgi i pokład do modelu.

Dzięki za pomoc.
Pozdrawiam.

 
19-02-07 21:41  Re: Cięcie tektury lub sklejki
Hook6   

 

http://www.drafmodel.pl/uslugi.asp

--

 
19-02-07 21:59  Re: Cięcie tektury lub sklejki
shiplover   

Dzięki Hook6


Właśnie odwiedziłem ich strone i będę do nich jutro dzwonił i dowiem się wszystkiego co i jak. Dzięki serdeczne za pomoc.

Pozdrawiam

 
20-02-07 08:06  Re: Cięcie tektury lub sklejki
sienia   

jak juz sie dowiesz co i jak to fajnie jakbys info tutaj umiescil.

--
.....a kiedy nam zabraknie sił zostanie jeszcze morze i wiatr....

 
20-02-07 08:12  Re: Cięcie tektury lub sklejki
shiplover   

Sienia nie widzę żadnego problemu. Jak tylko się czegoś więcej dowiem to zaraz wszystko napisze na forum.

Pozdrawiam

 
20-02-07 18:35  Re: Cięcie tektury lub sklejki
shiplover   

Witajcie.

Dziś dowiedziłem się jak wygląda sprwa z wycinaniem z tektury w firmie Drafmodel z Jastrzębiej Góry. Otoż wycinają w tekturze standardowo o grubości 1mm ale na życzenie może być tektura 1,5 mm. Na grubszej niestety nie tną. Pliki muszą być w formacie AutoCad lub Corel. Maksymalny rozmiar tektury to 350mm x 500mm przy czym musi być margines z każdej strony minimum 10 mm. A jeśli chodzi o cenę to nie mają specjalnego cennika tylko właściciel wycenia na podstawie skomplikowania wzoru do wycięcia i ilości tegoż cięcia.
Więc najlepiej podesłać mu mailem pliki i sam wyceni. Mam już rozrysowany kadłub HMS Hood w skali 1:100 i jego elementy chcę wyciąć ale chyba zrobię to na tekturze podwójnej 1mm i skleje dwie ze sobą i tak uzyskam 2 mm bo wydaje mi się że 1,5 będzie za cienka.

Pozdrawiam

 
20-02-07 21:50  Re: Cięcie tektury lub sklejki
mikoaj68 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Eeeeeee HMS Hood w 1/100 to jakie to to wielkie będzie tak ze 262 cm długości prawie jak kajak :) No to będiesz miał kupę roboty mam nadzieję że zamieścisz relację.

 
20-02-07 22:17  Re: Cięcie tektury lub sklejki
shiplover   

Cześć.

Jasne że zamieszczę. Czekam na materiały. Póki co przerysowałem wręgi i wodnice do AutoCada. Potem wycięty z tektury szkielet chcę okleić 2 warstwami balsy po 1mm każda. Wyszlifować i delikatnie poszpachlować. A co z tego wyjdzie zoabcze i prześle coś jak będzie na forum jako relację.

Pozdrawiam.

 
22-02-07 13:48  Re: Cięcie tektury lub sklejki
shiplover   

Witam.

Mam juz rozrysowany cały szkielet kadłuba HMS Hood w skali 1:100 w Autocadzie. Komplet składa się z 20 wręg, 1 wzdłużnicy środkowej ,9 wodnic i pokładu głównego. Wodnice montowane we wcięcia we wręgach i dochodzą do wdłużnicy środkowej. Wcięcia i wymiary dopasowane do tektury 2mm. Oprócz tego wręgi zmniejszone i dopasowane do oklejnia tekturą lub balsą o grubości również 2 mm. Mam juz też rozrysowane na arkusze gotowe do wycięcia tak jak preferuje firma DrafModel bo u nich będę wycinał. Jeśli ktoś byłby zainteresowany to zapraszam.

Pozdrawiam.

 
22-02-07 14:29  Re: Cięcie tektury lub sklejki
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

Nadbudówki będą z kartonu, czy "z czego się da"? Czekam na relację.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024