FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
19-04-07 18:52  Re: [Relacja] Lublin R-VIII bis z CardPlane
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Ufff, Lech dał znak życia :-) zaczynałem się już martwić...
A poza tym - poprawki wpisuję do mojego egzemplarza - przyda się, jak się za niego wezmę...
--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
19-04-07 21:17  Re: [Relacja] Lublin R-VIII bis z CardPlane
siennia 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5


 - 2

Z nieukrywaną radością witam projektanta :) Mam nadzieję, że dłuższa nieobecność na forum zaowocuje wkrótce nowym numerem CardPlane :)

Z tym zwracaniem uwagi to żeby nie wyszło na to, że się czepiam. Ot tak po prostu kilka słów przemyśleń...

pozdrawiam

--
Ukończone:
Fokker E.III <> Avia S-199 <> PWS-50 <> Avia B 534 <> Lublin R-VIII bis <> PZL-P11C <> A6M2 Zero <> Fokker Dr.1
Pod nożem: ???

 
20-04-07 19:54  Re: [Relacja] Lublin R-VIII bis z CardPlane
siennia 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5


 - 2

Witam!

Tak więc po ponad pięciu miesiącach bardziej lub mniej intensywnych prac Lublin został ukończony!!!
Dziś rano zrobiłem światło pozycyjne oraz naciągi:



Natomiast gotowy model wygląda tak:






Podsumowując:
Model bardzo efektowny, nie sprawił w zasadzie żadnych problemów podczas budowy. Osobiście miałem problemy jedynie z montażem górnego płata ale to jedynie moja niedoskonałość :)
Wszystkie elementy modelu zaprojektowane bardzo dobrze, wszystko pasowało bez zarzutu. Jedyna moja uwaga do projektanta dotyczy instrukcji wykonania modelu. Momentami jest ona zdawkowa i nie wnosi w zasadzie nic jeśli chodzi o pomoc w wykonaniu bardziej skomplikowanych elementów. Wielu rozwiązań trzeba było się domyślać. Mi się udało i w zasadzie to instrukcja nie była mi potrzebna. Osobiście w kolejnych numerach CP bardzo chętnie w miejscu instrukcji widziałbym więcej rysunków montażowych.
Mimo, że nie obeszło się bez błędów to z modelu jestem bardzo zadowolony. Jest to w zasadzie mój pierwszy model (nie licząc RWD-25 - porażka) wykonany z oddzielanymi powierzchniami sterowymi oraz pierwszy model, do budowy którego nie użyłem prawie wcale nożyczek. W 99% model był wycinany skalpelem. Rewelacja!!! Szkoda, że dopiero teraz zdecydowałem się sięgnąć po to genialne narzędzie. Aż strach pomyśleć co by było gdybym sprawił sobie Olfę :)

Na zakończenie jeszcze jeden mój kardynalny błąd...
...tak czekałem z wklejeniem lotek, rzeby zrobić to zgodnie z kierunkiem "lotu" modelu. No i niestety klapa! Lotki wklejone odwrotnie niż wskazywało by to położenie steru kierunku :( Postaram się jeszcze dzisiaj to poprawić.

Na zakończenie życzę zarówno sobie jak i pozostałym modelarzom jeszcze więcej wspaniałych modeli z szachownicą ze stajni CardPlane.

Pozdrawiam

PS
Pod nóż idzie pejedenastka z MM :)

coś pomieszałem z wstawianie zdjęć, ale już powinno być OK.
--

Ukończone:
Fokker E.III <> Avia S-199 <> PWS-50 <> Avia B 534 <> Lublin R-VIII bis <> PZL-P11C <> A6M2 Zero <> Fokker Dr.1
Pod nożem: ???


Post zmieniony (20-04-07 20:11)

 
21-04-07 11:37  Re: [Relacja] Lublin R-VIII bis z CardPlane
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


siennia: "Z tym zwracaniem uwagi to żeby nie wyszło na to, że się czepiam. Ot tak po prostu kilka słów przemyśleń..."
Twoje uwagi oczywiście były uzasadnione, więc na pewno nikomu nie przyszło do głowy, że było to "czepianie się". Model bardzo dobrze się prezentuje, chętnie wykorzystałbym kilka Twoich fotografii na naszej stronie i na okładce kolejnego CardPlane. Jeśli wyrażasz na to zgodę, proszę o kontakt na moją skrzynkę mejlową.
Lech

--
http://www.modele-kartonowe.com

Post zmieniony (21-04-07 14:43)

 
21-04-07 11:59  Re: [Relacja] Lublin R-VIII bis z CardPlane
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

siennia - mimo, że nie było w twojej relacji zbyt wielu "ochów" i "achów", w pierwszym rzędzie były miejsca i ogólnie mało dyskusji, to powiem Ci, że jako stały obserwator Twojej bardzo dobrej relacji, jestem pod wrażeniem pięknie sklejonego modelu - bo każdy dobrze wykonany i ukończony model jest wart uwagi. A Twój, z uwagi na wykonanie i na relację - zasługuje na duże uznanie, "okluski" i gratulacje:)

Zatem serdecznie gratuluję wspaniałego dzieła i czekam już na P-11:)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
21-04-07 13:07  Re: [Relacja] Lublin R-VIII bis z CardPlane
Andrzej S. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 6
 

Gratuluję ukończenia ładnego i "wymagającego" modelu. Twoje uwagi na pewno wykorzystam przy budowie swojego Lublina. Ciekawa relacja, doprowadzona do szczęśliwego finału. I czekam na kolejny "Polski akcent" na forum w Twoim wykonaniu.
Pozdrawiam
Andrzej S.

 
21-04-07 21:30  Re: [Relacja] Lublin R-VIII bis z CardPlane
siennia 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5


 - 2

StuG: rozpoczynając tą relację nie liczyłem ani na "ochy" ani na "achy". Jestem świadom tego, że do poziomu mistrzów tego forum dużo mi jeszcze brakuje - ot taka średnia krajowa. Niemniej jednak lubię podłubać przy czymś latającym, a że komputer również nie jest mi obcy to wrzucę od czasu do czasu coś do sieci. Wystarczy mi ilość odsłon tego wątku, która chyba nie jest wcale taka mała ;)

Dziękuję za miłe słowa i pochwały :)

Odnoście pejedenastki...
...w podpisie nie jest podlinkowana. To wcale nie przypadek. Otóż relacji z jej budowy nie będzie! Tak postanowiłem. Myślę, że ten model został już chyba zrelacjonowany wzdłuż i wszerz. Będzie natomiast galeria.

pozdrawiam

--
Ukończone:
Fokker E.III <> Avia S-199 <> PWS-50 <> Avia B 534 <> Lublin R-VIII bis <> PZL-P11C <> A6M2 Zero <> Fokker Dr.1
Pod nożem: ???

 
21-04-07 22:27  Re: [Relacja] Lublin R-VIII bis z CardPlane
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Śledziłem relację od samego początku . Twoja praca i model robią ważenie !! :D

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
21-04-07 22:48  Re: [Relacja] Lublin R-VIII bis z CardPlane
Janek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 48


 - 9

Ja również śledziłem Twoją relację od początku - Gratuluję, pieknie wykonany model.

Pozdrawiam Janek

--

 
22-04-07 00:50  Re: [Relacja] Lublin R-VIII bis z CardPlane
Hook6   

 

Miło było tu zaglądać. Kolejna relacja którą zapiszę sobie "ku pamięci" na dysku. Dziękuję Ci za to.

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024