FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
20-04-07 12:35  [Nowość] MODELIK 7/07 POLONEZ CARGO karetka pogotowia
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Obok Nyski „eRki” drugi model współczesnej cywilnej karetki pogotowia. Model nadaje się dla modelarzy mniej doświadczonych. Model jest już dostępny w sprzedaży wysyłkowej.
Więcej informacji o modelu na www.modelik.pl
http://www.modelik.pl/index.php?show=nowo


--
JOL

 
20-04-07 12:49  Re: [nowość: MODELIK 7/07] POLONEZ CARGO karetka pogotowia
Wojtass 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Kurcze dlaczego nie merol? :(

--
Pozdrawiam
----
HMS VICTORY 1:200 MM

 
20-04-07 13:15  Re: [nowość: MODELIK 7/07] POLONEZ CARGO karetka pogotowia
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Niestety kolejny "niby " POLONEZ.
A "niby" to dlatego , że niezbyt podobny do oryginału.
Jako miłośnik i posiadacz samochodu tej marki ( Caro ) jestem rozczarowany takim s.f. !

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
20-04-07 13:21  Re: [nowość: MODELIK 7/07] POLONEZ CARGO karetka pogotowia
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Tyle nowości a żadnego latadełka;( kolejny Poldek i Nysa:/

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
20-04-07 14:45  Re: [nowość: MODELIK 7/07] POLONEZ CARGO karetka pogotowia
butterfly222   

A ja się cieszę bo fajnie można zrobić centrum ratownicze czyli straż, policja, karetka. A wszystko to polonez. Pozdrawiam.

 
20-04-07 18:04  Re: [nowość: MODELIK 7/07] POLONEZ CARGO karetka pogotowia
Sfinks   

Pytanie do wydawcy (wydawców):
Czy wydacie kiedyś modele produkowanych w spółcześnie samochodów?
O samochody osobowe raczej trudno, gdyż mają zbyt skompliwane kształty, ale np. Mercedes Sprinter, czy Volkswagen T-4 mogłyby być OK. Napewno znalazłyby spore grono odbiorców-sklejaczy.

--
Pozdrawiam

 
20-04-07 18:45  Re: [nowość: MODELIK 7/07] POLONEZ CARGO karetka pogotowia
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Ceva napisał: "Niestety kolejny "niby " POLONEZ.
A "niby" to dlatego , że niezbyt podobny do oryginału.
Jako miłośnik i posiadacz samochodu tej marki ( Caro ) jestem rozczarowany takim s.f. !"

Drogi Cevo!
Jestem zdruzgotany . A dlaczego ? Bo wycinanki w ręku jeszcze nie miałeś a już wydajesz wyroki. Osobiście nawet odmówiłbym Ci prawa do ich wydawania - bo twierdzisz , że zabudowy Cargo robiła tylko jedna firma - co jest nieprawdą.
Wracając do modelu - to bardzo prosty model (chociaż trudno przód kształtować początkującym - dlatego daję kilka zapasowych masek) - więc siłą rzeczy na pewno tylko przypomina oryginał. Projektując taką wycinankę zmuszam się sam do upraszczania - inaczej młodzi modelarze nie mieliby co sklejać. Oczywiście wydawca chętnie wydałby "fullwypasa", wierną kopię - masz pole do popisu. Zgłaszam się na testera.
Co do Poloneza w realu - miałem trzy. Nówki - kupowane rok po roku.
Ale jeżeli przez projektowanie badziewia obrażam Twoje uczucia religijne do tej marki - błagam o wybaczenie.

 
20-04-07 19:32  Re: [nowość: MODELIK 7/07] POLONEZ CARGO karetka pogotowia
piotras 20   

Wreszcie się doczekałem tego pojazdu !! na dniach zamawiam ten model nyske równierz.
Ale mam jedno malutkie ale co do malowania tej nyski. Troszeczke mnie rozczarowało, złe rozmieszczenia pasów niebieskiego i czerwonego one w oryginale przebiegały przez cały pojazd do okoła, a nad szybą kierowcy ten pasek czerwony nie zachodził aż na dach, wiem co mówie bo widziałem swojego czasu nie raz te poczciwe karetki. Pasy źle rozmieszczone, ale ten model i tak warto mieć.
Ale jakby z modelika wyszedł Mercedes sprinter, i Volksvagen transporter to bu było
bosko.

--
Butapren, potęga modelarzy

 
20-04-07 19:56  Re: [nowość: MODELIK 7/07] POLONEZ CARGO karetka pogotowia
Tomasz D. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
 

>piotras 20 napisał:

> Wreszcie się doczekałem tego pojazdu !! na dniach zamawiam ten
> model nyske równierz.
> Ale mam jedno malutkie ale co do malowania tej nyski.
> Troszeczke mnie rozczarowało, złe rozmieszczenia pasów
> niebieskiego i czerwonego one w oryginale przebiegały przez
> cały pojazd do okoła, a nad szybą kierowcy ten pasek czerwony
> nie zachodził aż na dach, wiem co mówie bo widziałem swojego
> czasu nie raz te poczciwe karetki. Pasy źle rozmieszczone







Post zmieniony (20-04-07 19:58)

 
20-04-07 20:03  Re: [nowość: MODELIK 7/07] POLONEZ CARGO karetka pogotowia
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Moja opinia o tym modelu nie pochodzi od wycinanki, a od surówki pokazanej przez Kierownika na KnW chyba, że są między nimi zatrważające różnice.
A jaka to jeszcze inna firma oprócz ZTS Grójec produkowała i montowała nadbudowy zmieniające Caro w Cargo ambulans?
Nie domagam się modelu "full wypas" a jedynie mającego więcej wspólnego z oryginałem pod względem np. kształtu lamp przednich i kierunkowskazów bo nie są zbyt podobne. Kierownik jako były właściciel Polonezów chyba rzadko na nie spoglądał skoro tak odwzorował w modelu, a jeżeli sugerować się jeszcze wnętrzem Trucka ( Poltrucka?) to jeszcze rzadko w nich siedział ( zakładając, że jest taka sama jak w ( Pol?)trucku) bo kłopotów ze wzrokiem nie podejrzewam( ;-) )
Co do "projetowanego badziewia" to bym tak tego nie nazywał bo sam nie potrafiłbym tego lepiej zrobić ( w sensie umiejętności projektowych, a nie (nie)umiejętności odwzorowania rzeczywistości nawet uproszczonej ), a poza tym nie robię czegoś czego nie zrobię dobrze ( oczywiście w moim mniemaniu ) .

ps. o odwzorowanie w kartonie obiektów już nie istniejących toczą się " uczone debaty " tych co nie widzieli, a wierzą, a to co jeżdzi jeszcze po ulicach ( Polonez ) jest traktowane "a kogo to obchodzi jak wygląda to "tylko" Polonez " a nie jakiś Fuso czy Jak.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024