FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
30-08-11 16:11  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Masz niestety rację. Pokład w części śródokręcie-rufa jest i zostanie płaski. Rozpoczynając budowę za bardzo zawierzyłem wycinance od AH i na etapie budowy kadłuba nie zwróciłem na to uwagi. Teraz 3/4 czasu budowy to analiza dokumentacji, na początku było odwrotnie i to jest tego efekt. Cóż zbyt długo buduję ten model aby teraz dokonywać przeróbek równających się robieniu kadłuba od nowa. Zostanie modelem, na którym widać postępy w doświadczeniu lub zmianę "technologii" jak w przypadku relingów.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
30-08-11 20:08  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
AC   

Myślę sobie, że w końcu, to nie jest takie istotne i widoczne na gotowym Modelu. Ja po prostu jak zobaczyłem wycinankę; zauważyłem te wręgi i dlatego zwróciłem na to uwagę. W każdym razie, jestem pełen szacunku dla Twojego dzieła i mam nadzieję że wkrótce zwodujesz ten okręt z pełnym wyposażeniem ku uciesze wszystkich to zgromadzonych kibiców. Oczywiście łącznie ze mną. Pozdrawiam i życzę wytrwałości , bo już niewiele zostało - wyraźnie widać metę

 
30-08-11 21:49  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

AC, jhradca, jak widać wydawnictwo nawet tak dobre jak AH, też ma swoje gorsze modele na koncie, zwłaszcza te starsze. Kiedy wziąłem się za mojego "Coda" na bazie wycinanki "Spadefish", okazało się, że wykorzystałem tylko szkielet kadłuba, w którym w dodatku musiałem od nowa zaprojektować część rufową. Gdybym zaczynał teraz, zrobiłbym wszystko sam. Najwyższy czas, żeby wydawnictwo na nowo opracowało stare modele.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
30-08-11 22:44  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
AC   

Krótko, żeby nie zaśmiecać wątku. 1 -tak, 2-tak,3-tak, 4- chyba tylko na etapie modelowania kadłuba, wymagało by to również dopasowania nadbudówek.

 
13-06-12 13:11  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
plewus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 1

Ahoj!
jako wielki fan tej relacji wykopię trupa z szafy... Przepraszam z góry tych, którzy z mocniej bijącym sercem zaglądali tu, by zobaczyć kolejne posty jhradcy.
Mam nadzieję, że ten wpis zdopinguje autora do kolejnej aktualizacji..

--
Let the sick ones down, the bells will ring
Put pennies on the eyes, let the dead men sing
Blackbirds following me
I'm digging out my grave
They close in, swallowing me
The pain, it comes in waves
I'm getting back what I gave

 
17-06-12 22:45  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Wielkie dzięki za doping Plewus, niestety ostatnio mam trochę zawodowych problemów i model siłą rzeczy poszedł w odstawkę mimo, że obiektywnie miałem niejako więcej czasu niż poprzednio, ale czas ten wykorzystywałem na rower jako odstresowywacz. Będę jednak kontynuował relację, więc nie jest to jeszcze relacja trup ;-) Obiecuję.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
19-06-12 23:32  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Wiem, że jak na taką długą przerwę to niewiele zrobione ale to i tak męczarnia dla moich oczu (niestety okularki muszę zmienić) a to jeszcze nie koniec szpejostwa i to na jednym dziale. Aby nie szukać kilku różnic, z prawej strony działa mechanizm podnoszenia działa i obrotu, z lewej napewno jedna korba służy także do obrotu działa ale cel istnienia pozostałych jest mi nieznany. Dojdą zegary namierzania celu i parę innych detali.



--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
20-06-12 08:53  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Wita. Cieszę się, że relacja ruszyła dalej. Będzie czym oko cieszyć i na czym sie wzorować. Trzymam kciuki za duuuużo wolnego czasu na sklejanie :).

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
20-06-12 10:12  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Wiem jak to jest nie mieć czasu. Tym bardziej cieszy choćby nieduża aktualizacja relacji.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
20-06-12 11:00  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
plewus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 1

Step by step... byle do przodu... :)

--
Let the sick ones down, the bells will ring
Put pennies on the eyes, let the dead men sing
Blackbirds following me
I'm digging out my grave
They close in, swallowing me
The pain, it comes in waves
I'm getting back what I gave

 
30-07-12 09:45  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Hej,

Nie wiem czy rozwiązałeś już ostatecznie problem nitowania kadłuba ale ostatnio kolega podesłał mi linka do artykułu Krzyśka Traczyka w którym pokazuje miedzy innymi patenty na nitowanie w samolotach Wojtka Fajgi, polecam:

http://www.modelarstworedukcyjne.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=188:imitowanie-wypukego-nitowania&catid=37:techniki-modelarskie&Itemid=60

może się przyda :)

--
Relacje: IJN Fuso, ORP Piorun
Galerie: ORP Piorun,
Poradniki: Przygotowanie do druku 3D

 
31-07-12 21:47  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Wiesław, bardzo dziękuję za link. Bardzo ciekawe patenty, szczególnie te kulki do reballingu. Od kolegi Veterana z Kartonworku, dostałem do spróbowania nity w formie kalkomanii (też są w /w linku pokazane), za co jestem mu niezmiernie wdzięczny. Jak się ogarnę z robotą po wakacjach, to spróbuję te naklejkonity. Z kulkami do lutowania raczej nie będę próbował bo akurat maska działa jest trochę za cienka aby w niej wiercić otworki pod kulki, z pewnością przewiercałbym ją na wylot. Wypraska z plastiku jest zdecydowanie grubsza i tam lub na grubszym kartonie/tekturze ma idealne zastosowanie.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
20-11-12 21:14  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
rykrol 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jhradca. Co dalej. Jak długo mamy czekać. Może jakieś zdjęcia z budowy. Po za tym mam do Ciebie prośbę prywatną. Napisz na mojego e-maila : rykrol@wp.pl . Wtedy powiem o co mi chodzi. Pozdrowienia

 
21-11-12 20:07  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Ostatnio zupełnie nie mam czasu na większe prace przy Wichrze. To co zrobiłem przy jednej armacie uzupełniam przy pozostałych. Nie ma więc sensu wstawiać identycznych w zasadzie zdjęć. Jak wszystkie będą w tym samym stanie to dołożę kolejne szczegóły jak zegary do namierzania działa, celowniki i podpory maski działa. Ponieważ te detale wymagają ode mnie dużego nakładu pracy trwa to dość długo. Jednak jednocześnie chciałem rozpocząć budowę wind kotwicznych, które są jednymi z ostatnich skomplikowanych mechanizmów do zrobienia (oprócz uzbrojenia przeciwlotniczego). Aby to zrobić zacząłem analizę planów dobrych jak mi się wydawało. I okazało się, że ze względu na konstrukcję wind i współosiowość elementów, rysunek wind w trzech rzutach to za mało, bo elementy zewnętrzne zasłaniają wewnętrzne a w szczególności ich kształt. Dostępne mi zdjęcia były albo zrobione od przodu albo z boku, żadnego w rzucie izometrycznym aby widać było dokładnie kształt stojaków wału wind. To co zdobyłem w necie przez trzy dni niewiele mi pomogło. Rozesłałem zatem kurendę do znanych i uznanych osób z prośbą o pomoc i uzyskałem zdjęcia po których zobaczeniu mało z kapci nie wyskoczyłem. A zatem następnymi zdjęciami będą raczej zdjęcia z budowy wind niż dział.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
10-09-13 09:38  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
plewus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 1

Minął prawie rok Panie jhradca..
Ostatnio widziano Pana na forum... :)
więc może już czas na jakąś aktualizację i ukończenie tego wspaniałego modelu?

--
Let the sick ones down, the bells will ring
Put pennies on the eyes, let the dead men sing
Blackbirds following me
I'm digging out my grave
They close in, swallowing me
The pain, it comes in waves
I'm getting back what I gave

 
10-09-13 10:49  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Wystarczy nic nie robić a tu zaraz per "Panie" ;-) A tak zaczynając dygresją to ostatni wpis w relacji komarka nie jest czasem sprzed roku ? ;-) A zatem z szacunem : Panie Plewus bardzo dziękuję za zainteresowanie (ciągłe) a w szczególności za komplement w stosunku do Wichra, choć widziałem parę relacji, które bardziej na taki komplement zasłużyły. Cóż ostatnie dwa lata trochę m wywróciły życie zawodowe w sposób, który z jednej strony daje mi więcej wolnego czasu (nie mam stałego zatrudnienia) ale z drugiej strony ten czas jest trudny do sensownego zorganizowania, bo zależy od klientów, no jeszcze dochodzi kwestia roweru. Robota przy Wichrze zamarła na korzyść Hunleya, którego mogę robić z doskoku, w krótkich często niespodziewanych okresach czasu. Do Wichra potrzeba znacznie więcej czasu i miejsca. Hunleya właściwie skończyłem (jeszcze ostateczne malowanie) i jest niewielka szansa że uda się przed Przeciszowem. Potem wracam do Wichra bo uzyskam wolny czas kosztem przerwy od roweru.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
16-09-18 19:58  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
Pacykarz 

Na Forum:
Galerie - 1
 

No to Szanowny Panie mija 5 lat a Wicher w stoczni . Kiedy wypłynie na szersze wody??

--
http://tnij.org/pl_pcf

 
17-09-18 10:36  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Dzięki za zainteresowanie. W stoczni rzeczywiście był nazbyt długi przestój ale to wynik zmiany zawodu na ten związany z moją największą pasją czyli rowerami. W sezonie na rowery czyli przez 8 miesięcy nie mam czasu praktycznie na nic a do tego wiadomo jak to jest na początku gdy trzeba pozyskać klientów. Poza sezonem muszę nadrobić w domu to co nie miało szans realizacji w sezonie. Jednak powoli wszystko się stabilizuje i czasowo i finansowo więc coraz bardziej chcę dokończyć najdłuższą (chyba) relację na tym forum nie mówiąc już o chęci klejenia w ogóle, szczególnie jak widzę mocno podwyższony poziom wydawniczy jak i wykonawstwa na wszystkich polskich forach.
Pozdrawiam

--

Post zmieniony (17-09-18 10:40)

 
17-09-18 12:18  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
janekg   

Czy to jest ten model zaczęty w 2005 roku,jeśli tak to "rekord" budowy murowany

 
08-12-20 12:21  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

no to ja odkopię - coś, gdzieś, kiedyś?

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
08-12-20 13:51  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Skoro kolega 97 wywołał mnie do tablicy a i sam o tym wspomniałem w innym wpisie, potwierdzam : wracam do budowy czy też raczej do dokończenia Wichra. Winda kotwiczna pójdzie na pierwszy ogień.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
08-12-20 20:21  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. No, nareszcie ;)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
08-12-20 22:21  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

I bardzo dobrze. Kończ Waść ten maraton bo warto :) A jak już skończysz to ja Ci udowodnię że Twoja budowa wcale nie musi być najdłuższą budową nowoczesnej Europy, jak to ostatnio w innym wątku ładnie nazwałeś ;) Trzymam kciuki, od początku zresztą jak tylko zobaczyłem tę relację.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
27-03-21 18:17  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
crolick 



Na Forum:
Galerie - 5
 

jhradca nie daj na siebie czekać - publika czeka :)

 
27-03-21 21:25  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Schrzaniłem konstrukcję windy bo ręce odwykły od wykonywania takich detali no i oczy nie te. Szkoda, że nie cykłem zdjęcia bo poleciała do kosza. Zacząłem od początku. Idą święta, więc będzie parę dni na robotę.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
28-03-21 17:23  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

No i się obśliniłem na próżno... A już myślałem, że relacja wróciła.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
25-08-22 23:11  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
 

jak powiedział Pawlak:
cicho tu jak w kościole...

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew , Bussard
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
26-08-22 07:59  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

No Panie, bez takich numerów ;-)
Zobaczyłem nowy wpis w TEJ relacji i aż mi się ciepło zrobiło że jhradca dał się namówić na kontynuację. A tu ... zonk.
Przecież ta relacja i ten model to legenda!
Wzór niedościgniony w swojej klasie.
No ale skoro już temat jest na górze to też poproszę o jakąś aktualizację. Na dowód że model nie powędrował do lamusa.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
26-08-22 10:09  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Trochę mi wstyd, że od dłuższego czasu w relacji nic się nie dzieje. Kilka nieudanych prób wykonania nowych detali też nie pomogło w podjęciu relacji na poważnie no i rower jako pasja i zawód zabiera prawie cały czas. Model nie pójdzie do lamusa ale na razie nie ma czego pokazywać. Sezon rowerowy kończy się pod koniec września i dopiero wtedy jest realna szansa na podjęcie kolejnych prób. Dzięki za miłe słowa.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
26-08-22 17:44  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Nic się nie przejmuj, bo wszystko zostanie Ci wybaczone w momencie wznowienia relacji :-D

A zanim to nastąpi, mógłbyś np. wrzucić parę zdjęć tego co już masz zrobione? Tak na zachętę dla siebie i dla tych, co już nie pamietają Twoich cotygodniowych aktualizacji? Jeśli to nie kłopot, np. kiedy pogoda nie pozwoli wsiąść na rower?
;-)

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
26-08-22 18:47  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Ja to nawet nie miałem świadomości, co skrywają mroki tego forum, relacja zacna, skala detalu godna 100.

 
28-08-22 22:34  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
kari   

... jhradca, darta klucz: 26.01.05 r. ...parafrazując Jerzego Janiszewskigo z Polskiego Radia (w Lublinie); to już 17 lat i zawsze ta sama satysfakcja w odbiorze Twojej relacji z budowy ORP Wicher, ...ale do brzegu; ... kiedy jakieś uaktualnienie tematu?
----------------------------------------------------------------------------------------------

--

 
28-08-22 22:59  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Realnie rzecz biorąc najwcześniej chyba w październiku. To koniec sezonu rowerowego. I nie chodzi o moją jazdę lecz przede wszystkim o prowadzony serwis rowerów. Coraz większa popularność rowerów przy coraz większej ilości słonecznych dni skutkuje wydłużonym okresem intesywnego serwisowania. Z punktu widzenia interesu dobrze ale kosztem zmniejszonego czasu pozostałego na pasje.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
11-01-23 23:52  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
rafowski   

wczoraj 1 raz zobaczyłem Twoja relacje. przeglądnołem 3 relacje i była to ciekawa podróz w czasie od 2005 roładnych pare lat. Jak postepy prac na ten moment. Kiedys dawałes fotki całej bryły modelu. Moze pokusisz sie o wstawienie jak teraz wyglada ?

 
12-01-23 13:18  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Na razie nic nowego w modelu nie przybyło. Miałem ruszyć w okresie jesienno zimowym ale przyplątało się kilka problemów zdrowotnych (w tym odklejająca się siatkówka efekt dużego krótkowidztwa i problemy z nadgarstkiem - efekt pracy przy rowerach) i czas "tracę" na badania i zabiegi itd.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
08-02-23 16:06  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Drugie podejście do kwestii windy przedniej, podstawa :

Fakt, niewielki postęp ale to drugie podejście a winda jest bardzo skomplikowana i mimo teoretycznie dużego modelu wykonanie niektórych elementów sprawia mi coraz większe problemy.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
08-02-23 17:09  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
Montybacopa 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ale mikroskop... dobrze, że wybrałem blendera, a nie reczna robótkę bo by mnie to zabiło. Czekam na efekt końcowy bo winda mimo że nie pozorna składa się z tyłu elementow że jest niczym wnętrze zegarka z tymi wszystkimi zębatkami. Przypomnę wszystkim, że winda ta ma w skali 100 około 2cm...

--
Nigdy nie dokończyłem modelu. Jeżeli nie potrafię fizycznie to zrobię to wirtualnie

 
08-02-23 20:11  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

YES! Jest postęp! Może to mały krok dla Ciebie, ale duży dla tego forum :-D

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
09-02-23 08:57  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

jhradca, może już czas...
czas pogodzić się z wynalazkami powiększającymi. Nie wiem ile masz wiosen, ale u mnie niemal z dnia na dzień siadło patrzenie do detali.
Szkło na statywie oraz, jak trzeba - lupa nagłowna są niezbędne. Spróbuj, będzie znacznie lepiej i odegnasz jedną z barier.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
09-02-23 13:19  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Trudno się nie zgodzić ze słowami Arta.
Ja sobie radzę tak że robię modele w coraz większej skali :-)
Bardzo się cieszę z wznowienia relacji Wichra.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
09-02-23 23:11  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
 

Jak to mówią
nigdy nie chwal dnia przed zachodem słońca, a teściowej przed śmiercią :D :D :D

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew , Bussard
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
19-02-23 18:07  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Dłubaniny ciąg dalszy. Przepraszam za jakość zdjęcia, fotosik w darmowej wersji pogarsza jakość i tak nienajlepszą bo robione telefonem bez opcji makro.

.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
19-02-23 19:02  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Nie mniej wygląda to na bardzo zacną robótkę : ]

--
Zwodowane: Shima, HMS Fiji
Stocznia: pampers HMS Suffolk, USS Somers
Wymęczone: zbiornik M6oA2


 
19-02-23 20:33  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Cieszy, że wróciłeś do akcji. Bardzo fajnie to wygląda. Przydałaby się tylko jakaś groszówka dla oddania rozmiaru.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
19-02-23 21:59  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Nic się nie przejmuj. Jakość zdjęcia jest OK, a efekt "dłubaniny" bardzo OK ;-)

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
20-02-23 21:13  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Kolejny kroczek ale cieszy bo te drobiazgi są dla mnie wyjątkowo trudne do wykonania, szczególnie że dłuuugo takich drobnych i skomplikowanych rzeczy nie robiłem.

Zapomniałem o groszówce😒 ale się chyba już jutro poprawię

Post zmieniony (20-02-23 22:21)

 
20-02-23 22:35  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
michal84   

Jedna z najbardziej epickich relacji modelu PMW wróciła do żywych! Jak dla mnie to jest wystarczający powód, żeby założyć konto i napisać kilka zdań. Model Twojego Wichra to jest jedna z Tych relacji, która wciąż przywołuje wspomnienia i zachwyt. Jhradco, "welcome back", bo pamiętam jak zacząłeś i jak widać determinacja wróciła! Poziom odzwierciedlenia detalu zachwyca jak za dawnych lat, ale teraz masz łatwiej, bo więcej materiałów i zdjęć : ) Paluchy nieco się rozkręcą, to i groszówki odejdą w zamęt. Trzymam kciuki za motywację i szczęśliwe zakończenie budowy, bo po cichutku liczę na wg mnie najlepszy model Wichra.

m84

--
https://kartonowe-hobby.pl/galeria-i-relacje/

 
21-02-23 10:21  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

JRR Tolkien – Dwie Wieże:

Twoje palce przypomną sobie dawną siłę, jeśli dotkną znowu rękojeści miecza
...czy tam... skalpela Olfy 😁

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
21-02-23 18:23  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Już myślałem, że skończysz jako naczelny "maruda" na forach, wychwalający prace innych, mając przecież znakomity warsztat:-)
Nareszcie ruszyło:-)
Ja wyjąłem kiedyś model z szafy po 12 latach, Tobie też się musi udać:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
22-02-23 18:01  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Wiele nie doszło ale jest groszówka.


--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024