FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
04-04-23 20:48  [G] 2 cm Flak 38 (A.Haliński 1-25)
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Witam w kolejnej galerii. Tego modelu,a zwłaszcza wydawnictwa chyba nikomu nie trzeba REKLAMOWAĆ. Mam wrażenie,że modele Pana Halińskiego są naprawdę wyjątkowe. Dobrze spasowane, nie nadmiernie zdetalizowane . Właściwie "same się kleją". Ja przynajmniej nie miałem z tym modelem,żadnych problemów. Nawet z pozoru trudna i pracochłonna do wykonania rama wózka jezdnego okazała się prosta i przyjemna w klejeniu. Co prawda pierwsza mi nie wyszła,ale to z mojej winy.



Model jest oczywiście kartonowy,ale z wykorzystaniem elementów żywicznych - na zdjęciu. Koła kupiłem w sklepie GPM i zrobiłem sobie formę do odlewania. Reszta elementów to "moje rękodzieło" z części wycinankowych.



Problem mam tu z ramą. Czy jest kartonowa,czy żywiczna. O ile ramę skleiłem z kartonowych elementów wycinanki, to dla usztywnienia i zabezpieczenia do wnętrz powstałej po sklejeniu "rury" wlałem żywicę.



Model pomalowany jest farbą Hataka B 164 (agresja na Polskę i Francję) i upi...- ubrodzona :))) za pomocą suchych pasteli i wash-y. Na tym modelu testowałem "technikę brudzenia" ,a "wiedzę którą nabyłem" zastosowałem z modelu ciężarówki Henschel 33 D1 - ciężarowy . Co tu więcej pisać ? Zdjęcia są bardziej "wymowne" od paplaniny :)))



Powstało 5 modeli tego działka. 3 na wózkach ,jedno na podstawie i jedno "samo". 2 już wykorzystałem :))


Miłego oglądania :)

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024