FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 17 z 27Strony:  <=  <-  15  16  17  18  19  ->  => 
09-01-09 20:27  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

No niestety, Firma RB Model odmówiła wykonania zlecenia 150 słupków twierdząc, że nie wykonują takich małych rzeczy mimo, że moje słupki są w zasadzie identycznye z tymi, które są w ofercie i spełniają podstawowy parametr tzn. nie są cieńsze niż 0,4 mm. Jedyna różnica to taka, że robią zgrubienia ok.0,8-0,9 mm, w których robią otwory przelotowe 0,45 mm a ja potrzebuję zgrubienia o średnicy 0,6-0,65 z otworem 0,2 mm.
Drugim podanym powodem i moim zdaniem jedynym prawdziwym jest to, że dla firmy 150 słupków to za małe zlecenie. Nie podali jednak ile musiałbym zamówić aby zechcieli się tym zająć (np. minimum 500) albo ceny (np. 2, 3 razy wyższa niż te w ofercie), która by ich satysfakcjonowała. To w zasadzie oznacza, że indywidualny modelarz nie ma raczej szansy na realizację indywidualnego zamówienie bo przecież nikt poza hurtownikiem czy dużym sklepem, nie zamówi tak dużej ilości tego samego towaru. Zresztą mam wątpliwości czy jakiś sklep będzie kupował np. 1000 słupków danego typu nie mając konkretnych zamówień od modelarzy, bo przecież na okrętach nie stosowano jednego typu słupków.
Nota bene dla zasady zaproponowałem, że zapłacę dwa razy tyle co cena ich słupka, który tylko w niewielkim stopniu odbiega od tego co ja potrzebuję ,ale skoro już raz kategorycznie odmówili to dla zachowania twarzy nie zrobią słupka nawet za 100zł sztuka, mimo że swoje sprzedają po 1,18 do 1,35 zł za sztukę.

--

Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

Post zmieniony (09-01-09 20:35)

 
09-01-09 20:37  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Otwór 0,2 w słupku ??
Może lepiej bez otworu. Spróbuj wywiercić w czymś twardym (grubsza puszka alu) taki otwór i przeciągnij olinowanie. o ile w teorii fajnie by to wyglądało o tyle w praktyce naciągnięcie nawet parunasto centymetrowego odcinka z takimi linkami może albo skończyć się połamaniem lub pogięciem słupków (lub ich zerwaniem z pokładu jeśli będą wcześniej przymocowane).
Może chęci i zamiar dobry ale tu warto by pomyśleć trochę i znaleźć jakieś rozsądne rozwiązanie.

Spróbuj jeszcze http://www.master-model.pl/
Może oni coś takiego utoczą

--
Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
09-01-09 21:09  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Piotr, ja już robiłem mniejszy otwór tyle, że w plastiku wiertłem 0,17 mm. A w słupek był stalowy mocno nacięty w miejscach zgrubień. Tutaj jest prototyp http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=89409&t=89409

Tam jako linki użyłem drutu miedzianego, ale jak pisałem parę postów wcześniej linki będą z nici silikonowych bardzo ładnie i lekko się naciągających się bez widocznych straty średnicy. W takiej technologi wykonania problemem jest czasochłonność wykonania zgrubień.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
09-01-09 22:55  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Hmmm, to fatalnie. Być może rzeczywiście przeszkodą są sprawy techniczne, bo tu http://www.rbmodel.pl/index.php?action=s_abt się chwalą, że wykonują produkcję średnio i małoseryjną....

Jak widzę, nie zgodzisz się na kompromis? Różnica między 0,65 a 0,8 to tylko 0,15 mm, to prawie grubość farby... . Może kup sobie kilka sztuk i zobacz jak to rzeczywiście wygląda?

Zastanawiałem się już nad tymi słupkami pod kątem modelu "Błyskawicy" i wymyśliłem, że możnaby każde z tych zgrubień lekko zeszlifować od strony otworów, tak aby w widoku z boku uzyskać jednakową grubość słupka na całej wysokości - tak jak jest w rzeczywistości. Z drugiej jednak strony, będą to elementy na tyle małe, że tylko pod lupą, albo w makrofotografii, da się takie niuanse wyłapać.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
02-02-09 18:56  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
CardShipModelist   

Cześć. Przymierzam się do wstępnego podmalowania niektórych części i nie za bardzo wiem jaki kolor szarości wybrać. Wiesz już może jakim kolorem będziesz malował. Np jaki nr itp.

pozdr

 
02-02-09 19:13  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Ja na razie maluję Pactrą o numerze A38 ale nie wiem jaki tak naprawdę powinien być. Jak na moje wyczucie to lepiej zastosować nieco jaśniejszy odcień. Z czarno-białych zdjęć nie da się wiele wywnioskować bo na wygląd statku na zdjęciach ma wpływ zbyt wiele czynników.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
15-02-09 17:59  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
Raven666 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 2

Witaj, grzebiąc w tym forum znalazłem link do czegoś takiego:
http://www.youtube.com/watch?gl=PL&hl=pl&v=mKS_hNR-sGE&eurl=http://gazeta.razem.pl/index.php%3fid=5&t=2&page=558
Zwróć uwagę na detale. Może Ci się do czegoś przyda (jeśli oczywiście nie natrafiłeś wcześniej na ten link).
Pozdro

--
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości - Albert Einstein

 
05-04-09 19:23  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

No i znalazła się firma, która rozumie potrzeby poszczególnych modelarzy a nie tylko hurtowników jak inne firmy. Tą firmą jest Master (http://www.master-model.pl/) prowadzona przez Piotra znanego chyba wszystkim pod nickiem Piter.

Oprócz spędzających mi sen z powiek słupków (które w egzemplarzach próbnych już dostałem) popoprosiłem też Piotra o próbę zrobienia luf do hochkissów 13,2 mm, które będą zamontowane na sponsonach dziobowej nadbudówki.



Komentarz co do możliwości firmy Piotra chyba zbędny, porównanie z zapałką w zasadzie wystarcza. Ja tylko dodam, że słupki mają ok : 0,45 mm średnicy, zgrubienia 0,75 mm a otwory 0,3 mm.

Umiejętności, cierpliwość i zrozumienie Piotra , rozwiązuje kwestie techniczno-czasowe nie tylko Wichra ale również planowanego Duilio (1:100).

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
19-04-09 21:29  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Pierwsze próby ze słupkami. Jeszcze trzeba trochę poprawek tzn. poprostowania poręczy (górnej i środkowej) które są z drutu miedzianego 0,3 oraz usunięcia paprochów w miejscach przyklejania słupków. Dolna poręcz jest z linki przechodzącej po wewnętrznej słupków (w oryginale przez małe koluszka a nie jak pokazali w PM przez 3 zgrubienie).



--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
03-05-09 23:08  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Jeszcze tylko szprech rury,, drabinki wejściowe i maszt (a właściwie maszcik) i koniec rufowej nadbudówki.




--

Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

Post zmieniony (03-05-09 23:15)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 17 z 27Strony:  <=  <-  15  16  17  18  19  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024