FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 
16-11-06 14:07  Re: [relacja z budowy] Tramwaj 105Na
cygielski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Tylko wsiąść i bilecik skasować. :o)

--
Pozdrawiam,
Szymon

 
24-11-06 14:59  Re: [relacja z budowy] Tramwaj 105Na
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Główna bryła tramwaju jest w zasadzie gotowa, teraz pozostały już tylko szczegóły. Ostatnio miałem mało czasu na budowę modelu, przeważnie co jakiś czas przyklejałem po kilka części. Myślę że teraz relacja trochę przyspieszy. Oto co ostatnio powstało:
klapy wentylacyjne w dachu:

elementy z przodu: "spych", wycieraczka, lusterko ,logo Tramwajów Śląskich:


elementy pod kabiną motorniczego i przyklejone wózki: (część odchodząca od silnika do pudła wagonu to gumowy mieszek którym dopływa powietrze chłodzące silnik)

 
24-11-06 23:09  Re: [relacja z budowy] Tramwaj 105Na
CoCu   

Nie no, człowieku, to jest naprawdę piękne. Jeszcze chyba żaden model kartonowy nie zrobił na mnie tak wspaniałego wrażenia jak ten. :-) A nawet nie jest kolorowy. Zresztą może i w tym tkwi te piękno. :-) Wspaniała robota. Niechaj tylko to zastanie wydane.

 
26-11-06 15:01  Re: [relacja z budowy] Tramwaj 105Na
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Powstała podstawa pantografu -na razie tylko dopasowana bez przyklejania. Kabel idący do przodu służy do zasilania tylnego wagonu z przedniego podczas jazdy ukrotnionej. Na pierwszym zdjęciu widać też pierwsze dwie szyby.


 
27-11-06 14:29  Re: [relacja z budowy] Tramwaj 105Na
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Powstały kolejne elementy pantografu. Brakuje jeszcze tylko części która styka się z przewodem sieci trakcyjnej. To srebrne to rura w której biegnie kabel doprowadzający prąd do tramwaju. Wkleiłem też pierwsze dwie szyby po lewej stronie tramwaju.

 
30-11-06 20:29  Re: [relacja z budowy] Tramwaj 105Na
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Pantograf nareszcie gotowy :) Do skończenia modelu pozostało tylko kilka drobiazgów. Mam nadzieję że jutro będę mógł już wstawić zdjęcia gotowego tramwaju :)


p.s. Jutro (w piątek 1.12) zabiorę model na spotkanie modelarzy w sklepie modelarskim Padrebooks w Bytomiu na Katowickiej 54 o godz.18 -jeżeli ktoś chciałby zobaczyć model na żywo zapraszam.

 
01-12-06 07:12  Re: [relacja z budowy] Tramwaj 105Na
Ushi 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Model superzasty :)

Aż chciałoby się go skleić, chociaż mam obawy co do moich umiejętności i myślę że efekt byłby nieco kiepski. Ale może kiedyś...

Pantograf jak z bajki, brakuje w nim jedynie jakiegoś napięcia. Może przynajmniej jakieś 12 V? :)

Do Bytomia daleko nie mam, ale niestety jestem dzisiaj zajęty. W razie czego zapraszam w imieniu własnym i kolegów na następne spotkanie GEKO do Gliwic. Chętnie obejrzałbym to cudo na własne oczy.

--
Pozdrawiam,
Ushi (Gekkonidae)

Na warsztacie: Bumar DUT-0502 (Modelik)

 
01-12-06 08:47  Re: [relacja z budowy] Tramwaj 105Na
cygielski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

A sprężyna na pantografie do dlaczego nie z papieru? ;-)

--
Pozdrawiam,
Szymon

 
01-12-06 15:10  Re: [relacja z zakończonej budowy] Tramwaj 105Na
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Budowa nareszcie dobiegła końca :) .Model wyszedł dużo lepiej niż się spodziewałem, chociaż na pewno nie ustrzegłem się błędów. Na żywo kiedy widać jego wielkość robi dużo większe wrażenie.Dziękuję wszystkim którzy śledzili relację i zapraszam do obejrzenia zdjęć:














Teraz spróbuję się skontaktować z kimś mającym dostęp do zajezdni tramwajowej -mam nadzieję że uda mi się rozwiać wątpliwości co do niektórych elementów modelu i poprawić ewentualne błędy. Później czeka mnie kolorowanie, numerowanie i układanie części na arkuszach, instrukcja, klejenie kolorowej surówki itp. Prawdopodobnie to co do tej pory zrobiłem nie jest nawet połową pracy nad tym modelem do momentu wydania. Z osobami które zaproponowały sklejanie testowe skontaktuję się jak będę już miał coś zaprojektowane w ostatecznej formie.

 
01-12-06 15:20  Re: [relacja z zakończonej budowy] Tramwaj 105Na
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Lechu wydał ostatni taki sam model w dwóch różnych okładkach.
Może byś tak swój model przygotowal do wydania w paru wersjach kolorystycznych ( oczywiście w tym "mkną po szynach niebieskie tramwaje" czyli wersja wrocławska ;-) ),a wydawca drukowałby po 100-200 sztuk ( albo duuuuużo wiecej) w malowaniach z róznych miast?

Ale marzyciel jestem ;-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024