FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
04-10-06 21:04  Re: [relacja z budowy] Tramwaj 105Na
Kris 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

chylę czoła..... nawet łaczenia wykładzin są ;-)

piekny w swej prostocie (poszyć)

 
04-10-06 21:44  Re: [relacja z budowy] Tramwaj 105Na
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Zobaczyłem sekcję dzwi i kabinę motorkowego i jednak już nie wytrzymam (a śledziłem od początku) i zapytam... :D
Kiedy i nakładem którego wydawnictwa ta perełka się pojawi na rynku? Opracowanie, delikatnie rzecz biorąc, wymiata wszystko, co do tej pory widziałem w dziedzinie modelarstwa komunikacji miejskiej.
Sądząc po ilości tematów na forach stricte komunikacyjnych, myślę, że taki model miałby wzięcie.

--

...to ja idę sklejać pierogi :)

Post zmieniony (04-10-06 21:56)

 
14-10-06 19:00  Re: [relacja z budowy] Tramwaj 105Na
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Witam po krótkiej przerwie -trafił mi się wyjazd w góry ,w związku z czym prace przy modelu na jakiś czas stanęły.

Dixie -Sam nie wiem. Model powstaje wieczorami kiedy mam wolny czas, dlatego trudno stwierdzić kiedy będzie gotowy. Na razie nie rozmawiałem z wydawcą o konkretach ,tylko ogólnie zapytałem czy byłby zainteresowany tramwajem ,dlatego jeszcze nic nie jest pewne. Więcej będę wiedziałpo skończeniu prototypu.

Tymczasem powstały wszystkie cztery pary drzwi oraz maszyny drzwiowe. Pojawił się także ostatni element kabiny -ścianka oddzielająca ją od przedziału pasażerskiego.


 
19-10-06 20:29  Re: [relacja z budowy] Tramwaj 105Na
pyro   

Witam.
Przyglądam się od początku tej relacji, i siedzę od początku w pierwszym rzędzie obserwując postępy.
Bardzo podoba mi się ten model, i tu moje pytanie: czy powstaje on w oparciu o dokumentację ogólno dostępną, czy bazujesz na rysunkach z dokumentacji technicznej.

-----------------------------------------------------
Zdaje się, że autor wątku wypowiedział się na ten temat (dokumentacji) już w pierwszym swoim wpisie, więc radzę na przyszłość czytać to co ktoś napisał, a nie siadać tylko w pierwszych rzędach i cmokać.

Pozdrawiam

StuG

--------------------------------------------------------

 
29-10-06 16:28  Re: [relacja z budowy] Tramwaj 105Na
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Budowa znów powoli ruszyła. Powstały przednie ścianki kabiny z szybami oraz kasetki z numerem linii i przebiegiem trasy. W kabinie doszedł jeszcze jeden element -skrzynka z radiem oraz urządzenie kontrolujące kasowniki (widoczne na dolnym zdjęciu przez szybkę). Kabina jest już w zasadzie gotowa -pozostał tylko sufit, ale najpierw czeka mnie przedział pasażerski. Mam już dokładniejsze wymiary siedzeń -niedługo powinny się pojawić zdjęcia.


 
31-10-06 13:44  Re: [relacja z budowy] Tramwaj 105Na
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Zamontowałem pierwsze 4 siedzenia (w sumie będzie ich 20 :) ). Powstały też rurki wraz z poręczami do wsiadania przy drugich drzwiach oraz z płytą z dykty przy pierwszych.

 
31-10-06 17:06  Re: [relacja z budowy] Tramwaj 105Na
Adrian(a-graph) 



Na Forum:
Galerie - 9
 

Podoba mi sie ta "dykta".....ach ten polski design.Ten hamulec reczny jak zywy.Jakby nie bylo chyba 10 lat takim jezdzilem i jest wszystko tak jak nalezy.Powodzenia i chcialbym zobaczyc tez kolorowa surowke.Byloby jeszcze bardziej realistycznie.Naprawde fajny model.Zycze podtrzymania zapalu w budowie tego najbardziej rozpoznawalnego tramwaju.

--
Royal Navy first !!!

 
31-10-06 20:18  Re: [relacja z budowy] Tramwaj 105Na
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

O! Widzę, że poprawiłeś siedzenia. Teraz to mucha nie siada! Z resztą całe wnętrze wygląda pięknie!

Klaymen, mówię poważnie, życzę Ci, żeby doszło do wydania tego modelu: stosunkowo proste kształty nadadzą się dla bardziej początkujących, ale efektowność modelu zainteresuje też bardziej zaawansowanych.

A jak już go wydasz, to apeluję o uwzględnienie kamuflażu bydgoskiego MZK jako jednego z wariantów do wyboru!;-)

--



Post zmieniony (31-10-06 20:19)

 
31-10-06 20:44  Re: [relacja z budowy] Tramwaj 105Na
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

"stosunkowo proste kształty nadadzą się dla bardziej początkujących"

Niezły dowcip. To jest trudny model - trzeba opanować dość spore płaskie powierzchnie, wykonać masę minidetalików (zobacz chociażby uchwyty poręczy, o podwoziach nie wspomnę), czysto powstawiać sporo szyb, posklejać wiele elementów powtarzalnych.
Wierność odwzorowania śmiało można porównać z Krazem. Super!

Do Klaymena: synek, gryfno ta banka jak diobli! A zrob tyż dziewiontka na Fryna ;-)))

 
31-10-06 20:58  Re: [relacja z budowy] Tramwaj 105Na
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

kierowniku z tą czystością szyb to sam wiesz jak to jest :) - znjdź mi taki tramwaj który ma czyste szyby :) jak sie troszke pobrudza to przynajmniej będzie wygladać jak w naturze :)

a model super - oglądam z przyjemnością i też przyłączam sie - wydaj to chłopie jak skończysz

--
Maverick33

Zapraszam do galerii http://www.adwproject.opole.pl - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024