FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
24-12-06 20:17  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002
Toni 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Dziękuję Ci Enzo za tak szybki odzew;co do tych pierścieni to chodzi mi np.o część 425 którą podklejamy tekturą jednak wcześniej musimy wyciąć część która znajduje się w środku a nie wymagającą podklejania przez co pozbawiamy się punktu na którym zaznaczony jest środek pierścienia.Do tej pory wszystko wycinałem na dzięcioła i nie było by kłopotu jednak namówiłeś mnie na zakup cyrkla (a co se będę żałował)i stąd mój problem.Myślę że teraz wyraziłem się jaśniej; a co do rywalizacji to czuję się zaszczycony Twoją propozycją ale dopiero stawiam pierwsze kroki w tej internetowej machinerii i dopiero się uczę TO TO obsługiwać niemniej dziękuję za Twoją ofertę i pozwól że nadal będę się przyglądał i uczył .

Pozdrawiam Toni

 
24-12-06 20:43  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Enzo, z efektu powinieneś być bardzo zadowolony. Mi się to podoba. Tylko trochę łyso wyglądają te koła bez gąsienic. Rozumiem, że teraz zabierasz się za gąski:-)?

 
24-12-06 22:25  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002
Enzo 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Toni, już pamiętam, pokonałem ten problem chytrze :d Te części wycinałem skalpelem od ręki, następnie podkleiłem bandaże na tekturę 1mm i dopasowałem wycięte wcześniej środki do poszczególnych pierścieni, wbiłem nóżkę cyrkla, zaznaczając sobie środek, następnie ponownie oderwałem te środki, które nie wymagają podklejenia, trochę kombinowania ale sposób skuteczny, ;)

Piter, gąski będę powoli dłubał(czekają mnie 2 komplety), ale nie wiem czy nie zajmę się elementami umieszczanymi na kadłubie dla odprężenia od części powtarzalnych ;)

P.S obserwuję budowę T-34, ponieważ tak się złożyło że znalazł się pod moją choinką ;)

--
Panther

 
24-12-06 22:45  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002
barakuda   

Jedynie co mogę powiedzieć to ten model jest super!

--
"Niech Bóg zlituje się nad mymi wrogami, bo ja tego nie zrobię"

 
25-12-06 00:01  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002
Toni 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Dzięki teraz już wszystko jasne,jak będę miał znowu jakiś problem to myślę że mogę na Ciebie liczyć? Na tym myślę możemy zakończyć tę wymianę zdań i oddać się błogiemu świątecznemu lenistwu(o ile żona pozwoli);-życzę wytrwałości przy gąskach i do następnego wejścia ;-
Dobrej Nocy
Pozdrawiam Toni

 
27-12-06 09:41  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002
Enzo 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam ponownie, święta to dobry czas na sklejanie, w przerwach od spotkać z rodziną można spokoju nieco polepić ;)
Aby się nieco zrelaksować po budowie kół postanowiłem się zabrać za tył pojazdu, kleiło się bardzo przyjemnie, wszystko pasowało, do tej pory do sklejania "pudełek" używałem cyjanoakryli od teraz tylko BCG, daje o niebo lepsze rezultaty ;) Zmieniłem też uchwyty holownicze z kartonowych na wygięte z drutu 1mm ;)

Oto fotki:











Pozdrawiam

--
Panther

 
27-12-06 11:38  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002
Toni 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Cieszę się że nie skusił Cię ten świąteczny prezent i kontynuujesz dalej ten wątek.Jeżeli nie jest to top secret zdradż mi jakiego kleju używasz;-klejady czytałem ale jest tam tego tyle a nie chciałbym eksperymentować na tak cennym dla mnie modelu. Zauważyłem także nity
mógłbym prosić o parę słów jak takie zrobić i wybacz mi że Cię ciągle zanudzam ale chciałbym się czegoś nauczyć bo śledząc to forum uświadomiłem sobie że "wiem że nic nie wiem".Czekam na dalszy ciąg .

Pozdrawiam.

 
27-12-06 12:06  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002
Enzo 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witaj Toni,
za t-34 narazie się brał nie będę :D Zbyt hardcorowy :D
Do klejenia od teraz używam praktycznie tylko Brand Clear Glue (BCG)
O nitach pisałem dużo w relacji z budowy sIG'a, pokazałem tam wszystko ;)

Pozdrawiam

--
Panther

 
27-12-06 15:24  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002
Toni 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Dziękuję Enzo za wskazówki teraz już chyba sobie poradzę.Jeżeli chodzi o ten klej to chciałem sobie takowy nabyć, jednak nie trafiłem na BCG,kupiłem natomiast klej w płynie wyprodukowany w Chinach czy nie jest to to samo?

 
27-12-06 16:06  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Enzo, zależy jak dla kogo BCG jest najlepszy do sklejania pudełek. Ja z koleji preferuję tylko i wyłącznie cyjanoakryl.
P.S.: jak zwykle kawał dobrej roboty:-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024