FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
26-11-06 10:37  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002
Enzo 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam,
ostatnio na klejenie mam mało czasu, dlatego też powstało niewiele, przedstawiam fotki kół napinających. Autor popełnił bardzo rażący błąd przy projektowaniu tego koła, element "wykańczający" (ta tarcza ze śrubami) ma o 1,5mm zbyt małą średnicę w stosunku do walca, na który ma być naklejony.
Zacząłem również wycinać koła nośne, wycinałem cyrklem Olfy i ...zrobiły mi się bąble na palcu (wyciąłem 64 pierścienie).
Koniec gadania, skromne foty:


Pozdrawiam

--

Panther



Post zmieniony (26-11-06 10:38)

 
07-12-06 15:25  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002
Enzo 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam ponownie,
znowu siedzę tydzień w domu, więc coś ruszyło, tylko koła napędowe, mam już na zaawansowanym poziomie budowę kól nośnych pierwszego typu, te pokażę pod koniec tygodnia.

Budowa kół napędowych przebiegała z uśmiechem na ustach, wszystko generalnie pasowało(oprócz części 449a/b, która miała o około 0,5mm za małą średnicę,tutaj uwaga, w celu korekcji należy poprawić te elementy, nie oklejkę !)

Oto fotki:



Pozdrawiam

--
Panther

 
08-12-06 07:53  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002
Spike 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A mógłbyś napisać ze dwa słowa na temat retuszu? Jakie farbki, ich numerki itd.

Model w twoim wykonaniu prezentuje się znakomicie - gratulacje.

--
Pozdrawiam
Spike

 
08-12-06 08:55  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Ładnie sklejone. Widać już jednak po tym modelu czas. Koła w standardzie wyglądają baaardzo ubogo.
Szkoda, że nie pokusiłeś się o jakąś waloryzację.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
08-12-06 08:57  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002
Enzo 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dzięki za słowa uznania ;)

Retusz:

- do retuszu elementów podwozia używam mieszanki Humbrola 93 i 26, oczywiście proporcje dobierane "na oko",

- kamuflaż:
* czerwony to Agama 29 M
* zółty to Pactra A24
* zielony to mieszanka na bazie Pactra A33

Natomiast retusz zębów na kole namędowym i obręczy na kole napinającym to metalizer Humbrola (27003) nakładany wacikiem...

QN'iu, wszystko w swoim czasie :>... :)

Pozdrawiam

--

Panther



Post zmieniony (08-12-06 08:58)

 
08-12-06 18:11  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002
Enzo 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam ponownie ;-)
Fotki miałem wstawić dopiero jutro ale tak jakoś się złożyło, że się wyrobiłem wcześniej. Tak jak zapowiadałem ukończyłem budowę kół nośnych pierwszego typu, było duuuuużo wycinania, generalnie nie wyobrażam sobie tego wycinania skalpelem, ze względu na ilość ale i również przez różnicę w precyzji i jakości cięcia. Praktycznie wszystko pasowało, kleiło się mimo powtarzalności bardzo sympatycznie :D

Oto fotki:
8 tarcz wewnętrznych i zewnętrznych, narazie osobno

Jedna (losowo wybrana) tarcza w zbliżeniu

Wewnętrzne strony tarcz należało pomalować, a zrobiłem to przy użyciu aerografu, specjalnie się nie starałem dobierać idealny kolor bo i tak nie będzie nic praktycznie widać.


już gotowe, kompletne koła

zbliżenie na gotowe koło

Zdjęcie grupowe wszystkich do tej pory wykonanych kół


Teraz czas na koła nośne 2 typu oraz na zawieszenie koła napędowego i napinającego.

Pozdrawiam

--
Panther

 
18-12-06 22:27  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002
Enzo 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam,
Ostatnio mam bardzo mało czasu na sklejanie; koniec semestru, zbliżające się święta itd. Dlatego dzisiaj skromnie; zawieszenie kół napędowych, nie było żadnych większych problemów, kwestia tylko dopasowania oklejek:



--
Panther

 
24-12-06 15:12  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002
Enzo 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam wszystkich świątecznie ;)
Chwilę się nie odzywałem , bo miałem dużo do zrobienia, od poprzedniego wpisu zrobiłem sporo, Pantherka już stoi na wszystkich 16 łapach ;)
Kolejne etapy powstawania kół nośnych:





Po założeniu wszystkich kół tak to wygląda, muszę przyznać że z efektu jestem w miarę zadowolony al mogło być lepiej ;)




Brzuszek:

Teraz modelik powędrował na podstawkę, na które pozostanie przynajmniej do zakończenia budowy gąsienic


Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, chciałbym złożyć wszystkim najserdeczniejsze życzenia, zdrowia, szczęścia, wszlekiego powodzenia, sukcesów i spełnienia marzeń, nie tylko modelarskich.

Pozdrawiam

--
Panther

 
24-12-06 19:34  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002
Toni 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

No ,no ładne cacko.Pozwól jednak że zadam Ci parę pytań które mnie nurtują.Jak rozwiązałeś zamocowania wahaczy do kadłuba i kół do nich żeby uniknąć efektu rozkraczania(ja tak to nazywam)czy wzmacniałeś jakoś te połączenia jeżeli tak to jak.
A po drugie jak wycinałeś pierścienie które trzeba nakleić na tekturę ale bez tych części wewnętrznych;(myślę że coś z tego zrozumiałeś będę wdzięczny za odpowiedż gdyż zainspirowany Twoją relacją mam go już na warsztacie.
Korzystając także z tej okazji składam Wszystkim Zdrowych, Radosnych Świąt oraz oby NOWY ROK spełnił Wasze najskrytsze marzenia.
Czekam oczywiście na cd.

Pozdrawiam Toni

 
24-12-06 19:44  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002
Enzo 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam, Toni, wahaczy niczym nie wzmacniałem i jestem spokojny, Pantherka stoi bardzo stabilnie i koła raczej nie mają prawa się rozjechać, co do tych pierścieni to musisz niestety napisać precyzyjniej bo na tekturę nakleja się 5 rodzajów pierścieni, ale wszystkie wycinałem cyrklem OLF'y

No i czekam na Twoją relację, troszkę porywalizujemy ;)

Pozdrawiam

--
Panther

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024