FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
30-10-06 21:39  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002
Toni 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Witam wszystkich. Dzięki Enzo Ze wziąłeś na tapete ten temat bo zamierzam się także zmierzyć z tym kociakiem.Na razie jestem pod wrażeniem tego co wyprawiasz będę śledził z uwagą dalsze twoje poczynania i czekam z niecierpliwością na dalszy ciąg.

pozdrawiam

 
08-11-06 17:11  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002
Enzo 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No i po bólu, pociski skończone, zrobiłem w sumie 54 sztuki, to strasznie monotonne części a perspektywa oklejania kadłuba kusi :razz:
Dziś tylko zdjęcie 32 pocisków, co by pokazać że się nie poddałem, że ciągle działam, pod koniec tygodnia zdjęcia pocisków już na swoim miejscu w kadłubie i pewnie oklejonego kadłuba o ile uda mi się zdobyć lakier :-?



Pozdrawiam

--
Panther

 
10-11-06 22:35  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002
Enzo 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam, na kartonworku poproszono mnie o pokazanie sposobu w jaki kształtuję stożki, pomyślałem, że nie zaszkodzi go pzredstawić i tutaj...chociaż nie wiem czy jest dla kogo bo narazie prowadzę monog praktycznie...
Najpierw wycinam element, z którego ma powstać stożek, tak jak na fotografii. Do kształtowania używam odpowiednio zastruganego końca pędzelka.

Następnie na końcu pędzelka zaokąglam brzegi stożka, należy to robić cierpliwie, dopóki stożek sam nie będzie "trzymał" swojego kształtu.


Następnie odcinam biały nadmiar, retuszuję krawędzie i łączę na styk krawędzie w stożek, przy użyciu super glue, na koniec na końcu pędzelka pokazanego na ostatniej fotografii kształtuję stożek aby w podstawie zachowywał kształt okręgu.


Ukończone wnętrze, przerobiłem nieco półki na pociski - tutaj wielkie podziękowania dla naszego speca od niemieckiej broni pancernej - PrzemkaW, który w swoich zbiorach odnalazł stosowne fotki ;-)


Okleiłem już dno, wszystko pasowało niemal idealnie, wystarczyło tylko nieznacznie przyszlifować szkielet. Wanna jest już polakierowana na gotowo lakierem Pactry, który nanosiłem aerografem, z efektu jestem bardzo zadowolony, właśnie taką powierzchnię chciałem uzyskać. Dzięki lakierowaniu poszycie stało się "głęboko" mattowe.

Jak uda mi się skończyć oklejanie kadłuba pokażę kolejne fotki

Pozdrawiam serdecznie

--

Panther



Post zmieniony (26-11-06 10:39)

 
11-11-06 09:43  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002
Stachowitz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jestem pełen uznania dla włożonego wysiłku i umiejętności - model bardzo mi się podoba, relację śledzę z uwagą... Tak trzymać!!

 
11-11-06 09:48  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002
Chrisss 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Enzo nikt nie komentuje, bo poprostu brak słów określających Twój model. Powiem tyle jest naprawde świetny, ale mam pytanie. Czy zamierzasz jakos "prezentować" wnętrze np na jakiejś dioramce z remontu pantery , czy zostawisz tylko wszystkie włazy otwarte ?

--
----------------------------------------------------------
Garland (MM)
Z5 (Answer)

 
11-11-06 10:23  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002
Enzo 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Chrisss, w pewnym sensie mnie wyczułeś z tym remontem, ale narazie nic jeszcze nie powiem :D ot taka niespodzienka :D

--
Panther

 
11-11-06 11:46  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002
Chrisss 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Hehe, więc czekamy z niecierpliwością ;-)

--

----------------------------------------------------------
Garland (MM)
Z5 (Answer)



Post zmieniony (11-11-06 11:46)

 
11-11-06 15:27  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002
Toni 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Cóż tu komentować rewelka i tyle.Z niecierpliwością czekam na kolejne fotki.

pozdrawiam

 
18-11-06 14:07  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002
Enzo 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam, zgodnie z obietnicą wstawiam fotki.

Udało mi się okleić wannę, wszystko w miarę pasowało, nie liczac boków - wyglądało jakby poszycie było jakieś 1 mm za krótkie, nie jestem teraz w stanie stwierdzić czy to z mojej winy czy taki był projekt.
Model jest polakierowany 1 warstwą lakieru mattowego Pactry, wprawne oko zauważy różnicę między poszyciem a pokrywą silnika, która nie była lakierowana :)

Tak to obecnie wygląda:


Teraz kadłub laduje na półeczce a ja przechodzę do "gwoździa programu", czyli układu jezdnego ;)

Pozdrawiam

--
Panther

 
18-11-06 14:39  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002
Toni 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Po tym co teraz zobaczyłem już lecę składać zamówienie.Ale czy uzyskam taki efekt??????
marzenia ściętej głowy{pomarzyć zawsze mogę} i czekam teraz na ten "gwóżdż"nie muszę dodawać żę z wielką niecierpliwością.Na razie wszystko jest przejrzyste więc i komentarz zbędny.

Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024