FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
24-04-06 20:29  Re: [relacja] ORP Grom 1:300
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

a tak swoją drogą- jakby nakleic burty niby te od blyskawicy [bez litery] to itak moglby to byc Grom... tyle ze z roku 1939 ;)

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
24-04-06 23:29  Re: [relacja] ORP Grom 1:300
Tera Misieuda 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

zgrabniutki model
kieszonkowy
świetna czysta robota - godna gratulacji przy tej skali modelu

uwagi do wydawcy:
przy tej skali wszelkie osłony pomostów i temu podobne elementy (osłony dział) powinny być drukowane dwustronnie na offsecie - zwykły karton gr. ok. 0,2mm w tej skali daje stal pancerną o grubości... 60mm - a to już jest pancerz :)

--
Tera Misieuda - okręty 1:200 IIWW
GG: 6103312
Skype: teramisieuda

 
28-04-06 14:24  Re: [relacja] ORP Grom 1:300
elessar.telc 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam ponownie! Chcialem zaprezentowac kolejne fotki powstajacego Groma. Wlasciwie ukonczone juz zostaly obydwie nadbudowki (na rufowej brakuje jeszcze pare cm relingow) Relingi jak widac sa laserowo ciete, z firmy DrafModel. Podlubalem sobie tez troszke z detalami- Boforsy, oraz lodzie ratunkowe, pontony, etc Aktualnie buduje sobie powolutku w wyrzutnie torped :-)
Oto zdjecia
Najpierw drobiazgi

Teraz ogolny widok:



PanAdas- myslalem nie tylko o drutowaniu drabinek, ale niestety czas mnie goni :-)

pozdrawiam
elessar.telc :-)

--
Maciek Grajek / elessar.telc

 
28-04-06 18:09  Re: [relacja] ORP Grom 1:300
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

wiec tak:
Jedna szalupa chyba sie troche zgniotła na dziobie. Pozatym, burta okrętu brzydko sie załamała na dziobowej wrędze- ja bym jej nie wklejal ale skoro to budowa testowa, to rozumiem.
Czy rury torpedowe wykonujesz z grubego kartonu czy z cienkiego papieru? i jak je formujesz? na śline albo inne płyny czy tradycyjnie?
Pontony- sa opracowane tak jak w modelu 1:200- że ich grubosc ozyskuje sie przez wklejenie "burt" z paskow papieru, czy to jest poprostu pogrubione tekturką?
Generalnie model bardzo prezyjemnie wygląda i juz niemoge sie doczekac az zostanie wydany. A jesli te relingi sa naprawde laserowe to chyba zaczne sie powaznie nad nimi zastanawiac...

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
28-04-06 22:25  Re: [relacja] ORP Grom 1:300
elessar.telc 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dziob szalupy faktycznie troche sie pogniotl- od manewrowania peseta- ale nic to- dam ja w srodek i nikt nic nie zobaczy :-)
Co do burty- to moja wina- powinienem byl dokladniej wyszlifowac wrege i uzyc mniej sily do przyklejenia poszycia- na pocieszenie- na drugiej burcie wyszlo OK
Pontony- naklejone na tekturke 0,5mm
Rury- najpierw traktuje slina, a gdy delikatnie nasiaknie, zwijam na miekkiej gumce.
pozdrawiam
elessar.telc :-)

--
Maciek Grajek / elessar.telc

 
11-05-06 15:46  Re: [relacja] ORP Grom 1:300
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Po zapowiedzi MO mam powody twierdzic ze model testowy jest juz skonczony, a przynajmniej bliski konca. A wiec czy moglbym niesmialo podpytac ... co z nim?

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
11-05-06 20:32  Re: [relacja] ORP Grom 1:300
elessar.telc 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Faktycznie- dzisiaj rano model zostal ukonczony. Jednak nie moge na pewno stwierdzic, kiedy zrobie mu zdjecia, gdyz zwyczajnie nie mam na to teraz czasu. Sesja sie zbliza- chyba rozumiecie...
Na pocieszenie moge powiedziec, ze jutro rano model przekazuje Redaktorowi Naczelnemu Syjkowi ( :-) ), ktory ma go zabrac ze soba do Kruszwicy. Mam nadzieje, ze model wam sie spodoba- bo moim zdaniem wcale zle nie wyszedl. No- ale reszta to jak wstawie fotki...
pozdrawiam
elessar.telc :-)

--
Maciek Grajek / elessar.telc

 
12-05-06 10:37  Re: [relacja] ORP Grom 1:300
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Maćku, fotki Twojego modelu wstawiłem w tym wątku, aby juz ich nie dublować. Mam nadzieję, że nie pogniewasz się za to.
Model wykonałeś świetnie :))

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
12-05-06 13:07  Re: [relacja] ORP Grom 1:300
elessar.telc 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nie ma sprawy :-) Wielkie dzieki za fotki :-)
pozdrawiam
elessar.telc :-)

--

Ach zapomnialabym jak zwykle- Panie Moderatorze, moglbym prosic o dodanie relacji do spisu? :-)

Maciek Grajek / elessar.telc

Post zmieniony (12-05-06 13:11)

 
12-05-06 13:13  Re: [relacja] ORP Grom 1:300
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

oczywiście :)

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024