KALENDARZ MODELARSKI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Kalendarium imprez modelarskich. Zapowiedzi konkursów, wystaw, zlotów i spotkań. Proszę o wpisywanie dat spotkań w zapowiedziach.




Legenda:

Konkursy, wystawy, festiwale
Spotkania grupowe
Inne wydarzenia: pokazy lotnicze,
zloty pojazdów militarnych i żaglowców,
rekonstrukcje historyczne itp.



Link do wątku - kliknij w wydarzenie,
a następnie w link w wierszu "Opis"

Lokalizacja wydarzenia - kliknij
w wydarzenie, a następnie w "mapa"

Kopiowanie wydarzenia do swojego
kalendarza Google - kliknij w wydarzenie,
a następnie w "skopiuj do mojego
kalendarza"

W kalendarzu będą umieszczane tylko
poprawnie nazwane i oznakowane
wątki (data, pisownia itp.)



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 9Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
23-10-13 18:42  Odp: XX Otwarte Mistrzostwa Polski Modeli Kartonowych - Skawina 2013. 19 i 20.10.201
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Potencjał jest ,były imprezy przed laty tylko osoby co to organizowały już zmarły ., i tak w różnych miejscach . To bardzo dobrze działało ale nie było następców i ich dorobek poszedł na marne.
Ta tylko wymaga reaktywacji ,bo i miejsce było na organizację i na spanie.
I dojazd był .Niestety zaprzepaszczono wszystko co było przez wiele lat normalnym miejscem pielgrzymek.
Łatwiej moim zdaniem odtworzyć to co już było i działało od lat z dobrym skutkiem niż na spalonej ziemi od podstaw próbować
Ilu tak naprawdę macie rocznie nowych modelarzy co przybywają z odległości powyżej 300. km.Jeśli ich liczba jest liczona na palcach obu rąk byłego pracownika tartaku to już nie rokuje za dobrze na przyszłość. (chodzi tylko o uczestników krajowych)

Post zmieniony (24-10-13 14:15)

 
23-10-13 18:47  Odp: XX Otwarte Mistrzostwa Polski Modeli Kartonowych - Skawina 2013. 19 i 20.10.201
prezeswis   

Dlaczego na spalonej...? Jedynym miejscem bytu są małe miasteczka tzw. town.... Bo duże siedliska ludzi mają dużo problemów i ciągle kasę na coś tracą. A małe miasteczka mogą się wypromować i nieźle na tym zarobić. Trzeba znaleźć odpowiednie takie miejsce m/w w centralnej Polsce.

--
Zacząłem kleić najnowszy numer "Kartonowy Arsenał" /Spitfire Mk Vc Trop/ lecz nie dałem rady. Kontynuuje mój syn (10 lat).

 
23-10-13 18:55  Odp: XX Otwarte Mistrzostwa Polski Modeli Kartonowych - Skawina 2013. 19 i 20.10.201
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Była Super impreza Gniezno , Brodnica - ale za daleko, Zgierz - ale by musiał być tylko kartonowy a nie łączony , Może Kalisz, Łowicz , Kutno? Sochaczew, Koło ,Konin, Ostrów wielkopolski,Żyrardów
Włocławeik ,PiotrkówTrybunalski,Sieradz, Grójec- losowo wybrane typy

A te co są i ta impreza przesławna koło Czechosłowacji,też może zostać , może się nawet tam udam na pielgrzymkę zmotoryzowaną


Powtarzam chodzi tylko o to ,żeby każdy miał równe szanse przyjechać ,zobaczyć i spotkać
się ,bo np potencjalny modelarz z Hajnówki do Moskwy ma 1000 km
Suwałki -Kowno 107 km
Z Ustrzyk górnych do Rumunii 140 km
A z Bartoszyc do Kaliningradu 54 km i jeszcze się tanio zatankuje

Dajmy wszystkim równe szanse - ujawnią się i skorzystają z amnestii - a zabawa będzie dużo ciekawsza dla wszystkich

Lazarus - naoglądał się Kaszpirowskiego -" nauczył czarować "- i mu się udało stworzyć coś na południu ( nawet z interwencją w Czechosłowacji łączone ) -od podstaw imprezę. I chwała mu za to .

Kiedyś w samym Toruniu były rocznie 2-3 imprezy kartonowe ogólnopolskie !!! i kilka osiedlowych , przy każdej z modelarni . W ósemce, Rubinie,Jantarze, Kameleonie , i jeszcze Dom muz ,Klub Oratorium prowadzony przez zakonnice i też mieli dużo modelarzy,Elana, + balony,latawce ,CO2na naboje od syfonów,rakiety,rakietoplany,gumówki,A1, Jaskółki, pokazy na lotnisku i w aeroklubie od wiosny do jesieni, Mistrzostwa makiet latających ,.- mówię tylko o modelarstwie lotniczym ,redukcyjnym i latającym
Jeszcze wszędzie dookoła , Brodnica ,Kruszwica, Grudziądz, Bydgoszcz ,Inowłocław ,Chełmża , tez po 1-2 rocznie - terminy kolidowały - cyrk na kółkach
Nagrodą był lot szybowcem albo Gawronem i ta nagroda najbardziej cieszyła dzieciaki zamiast tych współczesnych medalionów
I to było już za dużo imprez - bo jak ktoś chciał, tam być to nie mógł gasić motoru w autku .

A jeszcze wyscigi syrenek i bardzo dawno - mały byłem Wyscigi Dużych fiatów ,maluchów na lotnisku - atrapa wielkich wyscigów samochodowych - autka po 4 halogeny ,oblepione reklamami POLMO, Iskra,Polski Fiat,Magneti Marelli,FSO,Stomil,Pewex,Moda Polska, Cepellia ,Polmos ,Baltona,ToTolotek
Z Węgier ,z całej Polski,NRD,Czechosłowacji
Co tydzień była jakaś impreza


To nie był ,żaden komunistyczny spęd tylko autentyczna zabawa dla każdego .

Poszli po rozum do głowy i zostało tylko kilka .
A jak czegoś nie wymyślimy wspólnie to każdy będzie się bawił regionalnie ,bo ma atrakcji dosyć u siebie.A odległości jakie podałem nie zachęcają zbytnio do wyprawy w nieznane.
Efektem będzie to samo - smutny koniec, z powodu znudzenia tymi samymi twarzyczkami od 10-20 lat taki jest zawsze koniec zabawy tylko we własnym gronie.
na podanym wyżej przykładzie .
Tamte imprezy miały dłuższą tradycję niż 95% tego co jest uznawane obecnie za nieśmiertelne- pomyślmy o tym .
Wystarczy mi co roku co 3 imprezę w województwie objechać i już mi wystarczy na cały rok oglądania - zawsze są atrakcje ,zwiedzanie muzeum Pomorskiego Okręgu Wojskowego w Bydgoszczy , Twierdzy Grudziąz ,pokazy zrekonstruowanych R17 , TKS ,PzKW ów , i inscenizacje bitew w Toruniu , Nocleg na forcie IV, zwiedzanie muzeum broni rakietowej i artylerii na Sobieskiego ,rejs statkiem w Toruniu wieczorkiem na tle starówki , Grochówa z kotła żołnierskiego .Do wyboru do koloru. A jeszcze w Inowrocławiu lotnisko i helikopterki .Mysia Wieża , i Gopło , W Chełmży, też jest jeziorko w mieście .Nawet dla miejscowych to wystarczy tych atrakcji regionalnych na kilka długich lat
A u mnie .Migi latają tak już mam ,nieraz tak niziutko, że z procy się chce strzelać.

Teraz w Toruniu nie ma imprezy kartonowej ,bo i tak jest ich wystarczająco dużo w odległości 5-50 km
i po drugie - nie za ładnie wygląda to ,żebyśmy sobie rozstawieni czekali w bujanym fotelu, na tych co z językiem przy ziemi tachają swoje toboły z Puszczy Solskiej , Wetliny, Gryfina i Kłodzka

Post zmieniony (24-10-13 10:51)

 
23-10-13 23:11  Odp: XX Otwarte Mistrzostwa Polski Modeli Kartonowych - Skawina 2013. 19 i 20.10.201
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

No dobra... a fotki ktoś ze Skawiny wstawi?

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
24-10-13 14:09  Odp: XX Otwarte Mistrzostwa Polski Modeli Kartonowych - Skawina 2013. 19 i 20.10.201
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

To jak ?
POMOŻECIE ?

 
24-10-13 14:19  Odp: XX Otwarte Mistrzostwa Polski Modeli Kartonowych - Skawina 2013. 19 i 20.10.201
Lazarus 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Modellot1 - rzadko udaje mi się "coś" wyczarować...

--

Post zmieniony (24-10-13 14:20)

 
24-10-13 14:29  Odp: XX Otwarte Mistrzostwa Polski Modeli Kartonowych - Skawina 2013. 19 i 20.10.201
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Udaje ci się masz dużą wprawę - po tylu latach organizowania i masz fajnie zgrane z tym co południowcy z gór robią z tymi pokazami lotniczymi .To przyciąga.
I tak tam wpadnę, ale może ,bez bagaży - lub z lekkim balastem .Zobaczyć wymyśli się wspólnie coś konstruktywnego ,aby dać szansę wszystkim z Polski, gdzieś ,w terenie spotkać się .
Myślę ,że by było jeszcze potrzebne takie w centrum kraju spotkanie ,nawet nie w formie konkursowej tylko wystawy .Każdy przywozi co ma pokazać pogadać .Na tylu forumowiczów zna się tylko promile i to wcale nie we krwi .I jeszcze modelarze się czegoś nauczą a nie jak na durnowatych -babskich- forach wszędzie tylko wpisy , pięknie ,ślicznie zamiast napisać i nie kłamać skaszaniłeś okrutnie to i tam - patrz na tym modelu to tak powinno wyglądać - ale ten model musi byś na miejscu, a nie na fotkach z interneta - i nie dręcz więcej mojego poczucia estetyki - żartobliwie .Od komplementów nikt jeszcze się niczego nie nauczył. Nie rób tego w ten sposób ,bo się uwsteczniasz znakomicie - i nawet na naukę szydełkowania nie masz szans.Nie nie to nie twoja wiedza jest fragmentaryczna ,tylko umiejętności są znikome ,bo nie słuchasz i nie ma kto ci tego na żywo pokazać.

Najbardziej pamiętam ,żę były takie wystawy ,gdzie po 350- 400 nowych !! modeli z okolicznych miast było wystawianych np : z każdej modelarni można było wystawić max. 30 modeli ,- nagrodą było ,to że ze 100 modeli wybierało się 30 na konkurs, bo brakowało miejsca i stały całe pułki pancerne IS ów i T -34 z MM , Gazów , Reidenów, Su 2 ,Mirage, shoki, Ił2 ,PotezówXXV, Lublinów ,Łosi i Piotomkinów,, Krasinów itd itd. A u nas przewinęło się więcej twarzy, w jednej modelarni niż widuje się na całych wyjazdowych spotkaniach Kleją dalej w większości, 1-3 modele rocznie , ale nie jeżdzą ,bo globus Polski zbyt dobrze pokazuje ,a na cholerę będę się pchał tyle godzin.
W internecie są modelarze co mają po 200 , 300 modeli ale nie jadą ich pokazać ,bo są bez szansy z powodów ,które przytaczam na daremnie od dawna.

Post zmieniony (24-10-13 15:52)

 
24-10-13 15:56  Odp: XX Otwarte Mistrzostwa Polski Modeli Kartonowych - Skawina 2013. 19 i 20.10.201
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Modellocie, proszę o kontynuowanie dywagacji na temat centralnego konkursu, wystawy modelarskiej w Karton cafe. To jest wątek o Skawinie. założyłeś drugi, równoległy, w karton cafe i nawet swoje wpisy dublujesz w dwóch miejscach. Po kiego grzyba to ciągnąć w dwóch miejscach.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
24-10-13 15:57  Odp: XX Otwarte Mistrzostwa Polski Modeli Kartonowych - Skawina 2013. 19 i 20.10.201
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Rajkub mam prośbę jak jesteś wstanie to przekieruj to tam.
Jutro jak sobie już poczytają ,przenieś wszystko do carton cafe .Taką mam propozycję .
Tu już nie piszę .


Ok przyjmuję i wpisuje wyżej .

Post zmieniony (24-10-13 18:20)

 
24-10-13 17:50  Odp: XX Otwarte Mistrzostwa Polski Modeli Kartonowych - Skawina 2013. 19 i 20.10.201
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Niestety do Karton Cafe mógłbym przenieść wątek w calości, a to przecież o Skawinie.
Po prostu kontynuujcie dyskusję w tamtym wątku.7

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 9Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024