KALENDARZ MODELARSKI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Kalendarium imprez modelarskich. Zapowiedzi konkursów, wystaw, zlotów i spotkań. Proszę o wpisywanie dat spotkań w zapowiedziach.




Legenda:

Konkursy, wystawy, festiwale
Spotkania grupowe
Inne wydarzenia: pokazy lotnicze,
zloty pojazdów militarnych i żaglowców,
rekonstrukcje historyczne itp.



Link do wątku - kliknij w wydarzenie,
a następnie w link w wierszu "Opis"

Lokalizacja wydarzenia - kliknij
w wydarzenie, a następnie w "mapa"

Kopiowanie wydarzenia do swojego
kalendarza Google - kliknij w wydarzenie,
a następnie w "skopiuj do mojego
kalendarza"

W kalendarzu będą umieszczane tylko
poprawnie nazwane i oznakowane
wątki (data, pisownia itp.)



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 9Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
22-10-13 21:10  Odp: XX Otwarte Mistrzostwa Polski Modeli Kartonowych - Skawina 2013. 19 i 20.10.201
Paweł O. 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Quba będę wdzięczny :)

 
22-10-13 21:17  Odp: XX Otwarte Mistrzostwa Polski Modeli Kartonowych - Skawina 2013. 19 i 20.10.201
Paweł O. 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pawle, napisz proszę kiedy wersja twojego postu jest WERSJĄ OSTATECZNĄ do której będzie się można odnieść ponieważ to co robisz jest najdelikatniej mówiąc olewaniem tego z kim prowadzisz rozmowę ( nie edytuje się własnego postu po tym jak została nań udzielona odpowiedź ). Niestety Ty robisz to nagminnie. Jak nie rozumiesz o co chodzi to prześledź historię Twoich wpisów w tym wątku i nie tylko zzresztą w tym.

 
22-10-13 21:18  Odp: XX Otwarte Mistrzostwa Polski Modeli Kartonowych - Skawina 2013. 19 i 20.10.201
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Paweł czytałeś dlaczego już nie mogę tak jak kiedyś jeżdzić ? mimo checi.
Myślę ,że zrozumiesz .Strona poprzednia .To nie jest tak ,że nikogo nie lubię .czy nie chcę .
Nie mogę już niestety na wyprawy sobie pozwolić jak kiedyś i myślę ,że nie tylko ja.
Paweł poprawiam błędy jak się udaje. I to nie jest olewanie .Tylko eliminacja rażących nawet mnie błędów a co wstawiłeś to może być .Nie muszę się tego wstydzić co napisałem .
A tamto pozostałe to jest twoja dyskusja z Qubą ,w którą nie wchodzę wcale.
I wolę zwykłe formy wypowiedzi - nie lubię udawania i silenia się na Ąi Ę to jest luzna dyskusja .
Zresztą też odniosłem wrażenie ,że jesteś hiperenergetyczny nawet bardziej niż ja w rozmowie - nie nadążam za tobą .Coś w tym jest - bez urazy - zadziwiłeś nawet mnie.
PS
wywal proszę ja ciebie to ,co się powtarza dwa razy a będzie normalniej to wyglądać.
Jedno niech zostanie .Są jeszcze inne triki niż kurz , w przygotowaniu modeli do wystawy ,ale o tym kiedyś indziej.
A w ogóle przywież kiedyś to co masz z polskich samolotów 1918-1939 a ja swoje i będzie fajna prezentacja




Post zmieniony (22-10-13 22:56)

 
23-10-13 08:40  Odp: XX Otwarte Mistrzostwa Polski Modeli Kartonowych - Skawina 2013. 19 i 20.10.201
Graba 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Pawle Q. masz tu link z tym info: Info

 
23-10-13 12:42  Odp: XX Otwarte Mistrzostwa Polski Modeli Kartonowych - Skawina 2013. 19 i 20.10.201
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Dla mnie formuła tych konkursów już się wyczerpała .




Co się tyczy popularności modelarstwa kartonowego to przypominam ,że kiedyś jak było tylko kilka wydawnictw ,ale w wielotysięcznych nakładach i plastiki z harcerskiego i z demoludów
to już w pociągu odbywała się giełda , na miejscu zawsze wszystko było rozsprzedane - i nigdy nie wracało się z towarem ,który się brało w celu sprzedaży. - niektóre z 4 krotną przebitką kto da więcej .!!!

A teraz co to za interes pchać się z kartonami przez cały kraj ,żeby sprzedać kilka sztuk w cenie nierzadko śmiesznej - kupiony za np 26 złotych sprzedaje sie po 10zl - czysty zysk i pewna lokata kapitału .
Tak się wszystko pozmieniało i spadła popularność modelarstwa - w szkołach to na zajęciach ZP-T kleili


Założenie jest takie jak pisałem
że jest niesprawiedliwe ,żeby wiedeńczyk miał np na wystawę do Bielska Białej 360 km a olsztyniak( i to nie ten koło Częstochowy) aż 550 km

Pewnie żebym przyjechał chętnie, ale jak spojrzę na mapę to mi się odechciewa .Od nas cisnęli się i to przez kilka lat do Porąbki ,ale ja już nie jechałem - bo po podróży przez X godzin i przesiadkach z noszeniem modeli ,to już wysyłałem tylko fanatycznych globtroterów


300- 350 km w jedną stronę max i mamy dziesiątki nowych młodych uczestników w ciągu kilku lat i oni są, tylko nie przybywają na te imprezy z powodu niesprawiedliwości społecznej zwanej odległością .

Np do Szwecji 170 km ze Świnoujścia , a do Krasnegostawu 810
Albo z Przemyśla do Gdańska na konkurs 732
A Ukraincy sobie pojadą ze Lwowa 97 km

Takie odległości generują ,też olbrzymie koszty - które oszczedziliby i wydali na modele - a tak są Spłukani !!!i
Wydawcy na giełdzie modelarskiej sprzedają jak sprzedają .
Jak zostaje niewiele to niewiele ,albo nic nie kupią - bo reszta poszła na "przelew" "soki "
Póżniej zresztą podobnie - bo środki ,które by normalnie trafiły do branży są marnowane na podróże . Za np: takie 1000 halerzy , co pakuję w koszta spokojnie mógłbym kupić kilkanaście nowości więcej, na skład na lepsze czasy a tak pita w taszy
TO JEST WAŻNY ARGUMENT

J jak wydawcy pojadą te setki kilometrów , wydadzą kupę forsy na podróże i prawie nic nie sprzedają.
Bo wszyscy mają węża w kieszeni , to potem nie mogą zarobić na giełdzie nawet na zwrot kosztów .Jeszcze zasponsorują nagrody to są w plecy na całej wyprawie ostatecznie zawieszają biznes

A tak cieszy się tylko koncern benzynowy i minister finansów z akcyzy za paliwko.

Ja bym chciał na wszystko jeżdzić ,ale to jest niewykonalne !!!!!!! i czasowo i finansowo i jeszcze te idiotyczne terminy jesienno zimowe , co tylko utrudniają długą podróż np można stracić przez mgłę przeszło 5 godzin ! - na długiej trasie - tylko w jednym kierunku .
Toć to perwersja i zboczenie ,żeby tak to było dalej


Żeby trochę ukazać niesprawiedliwość spoleczną podaję przykładowe odległości

mniejsze niż to co przejchać musiał najdalej mieszkający kolega w porównaniu z ciekawymi odległościami w europie

Szczecin - Kopenhaga 461 km 6,39 h
Ełk - Ryga 445 km 5,13h
Nowy Tomyśl - Hengelo 688 km /6,1h
Kraków -Budapeszt 392 km
Rzeszów -Koszyce 201 km
Krasnystaw- Lwów 152 km
Jelenia Góra - Praga 169 km 2,19h
Bielsko -Biała - Wiedeń 362km 3,6 h
Białystok -Smoleńsk 710 km
Przemyśl -Lwów 97km
Swinoujście-Ystad 170 km !!! promem i ładne widoki , zdrowe powietrze ,mili ludzie, rybki ,Morza szum ,ptaków śpiew
A miła wycieczka kutrem z Darłowa do Rønne na Bornholmie, to tylko 130 kilometrów
a dla przykładu
Szczecin -Krasnystaw 810 km
Gdańsk -Przemyśl 732 km
Olsztyn -Bielsko - Biała543 km
Nysa -Tarvisio to 710km i 7 h jazdy
i odwrotnie

I jak tu się bawić ,żeby było sprawiedliwie
To wyjdzie np może lepiej zrobić sobie wycieczkę modelarzom z Suwałk do Helsinek zwiedzą parę krajów i mają 779 km

Mam nadzieję ,że to kogoś trochę zainteresuje jaki te odległości mają wpływ na udział modelarzy w wystawach krajowych.
Najbardziej sprawiedliwe jest tu jednak dla popularyzacji modelarstwa - centrum Polski

Każdy może powiedzieć jak mieszka po kątach kraju ,że przybywają do nich modelarze z zagranicy - tylko czemu krajowi nie mogą - jak zagraniczniakom tak zależy to niech się do Polski pchają ,ale centralnej.

Do Lazarusa
Pamiętasz też jak miałeś być w Inowrocławiu i też tobie się nie udało - to coś wiesz jak to łatwo zrobić wyprawę na długich dystansach. I nie ma w tym nic nadzwyczajnego - takie są realia.
A już nie do przyjęcia jest argument ,że tylko Południowcy się w to bawią - a tylko dookoła jest kilkanaście cyklicznych imprez.Tak samo dużo lepią tylko nie zapuszczają się nigdy tak daleko.
Na Przeciszów nie mówię nie i nie zarzekam się ,że nie będę ,

A część imprez lokalnych istnieje tylko i wyłącznie dlatego ,żę łaczy, karton ,plastik.
One nie mają na dłuższą metę racji bytu - bo odbywa się wszystko w tym samym gronie ludzi i nie ma dopływu modelarzy, z zewnątrz z innych regionów ,a jak są to kilkanaście ,ale tych samych" typków " . Te same " Straszne gęby " - od lat niestety tak to wygląda.
a 300 modeli to może i jest ale jakieś winety, figurki , straszydła fantasy , i inne duperelki- żartobliwie , co nie znaczy ,że złe ,ale robią liczebny statystyczny tłok ,+ 2 piłsudzkich , trzech legionistów rzymskich , 2 -ie latarnie Rozewie, 5 messerschmittów 109 Bismarcki starsze od oryginału ,Wawele i tak w Kółko Macieju . Widownia widzi to samo co rok, mimo że część jest ZUPEŁNIE NOWA ,ale TAKA SAMA .
Kleją to co mają ,aż do wyczerpania zapasów ,jakie kiedyś dostali .

Post zmieniony (23-10-13 16:41)

 
23-10-13 16:52  Odp: XX Otwarte Mistrzostwa Polski Modeli Kartonowych - Skawina 2013. 19 i 20.10.201
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Hmm, przestaną ludzie jeździć to i impreza przepadnie. Zrobi ktoś imprezę w centrum, dopiszą uczestnicy to się i kolejna utrzyma. To się chyba samo reguluje, nie trzeba pomagać. Staram się raz w roku wyskoczyć gdzieś dalej, więc na jeden taki wyjazd mogę się przygotować. Np w Szczecinie mnie jeszcze nigdy nie było więc mam dodatkową motywację coby tam dotrzeć, a i po drodze coś pozwiedzać coś więcej niż tylko modele. Jedno mnie z kolei zastanawia - jakby się przyjęła jakaś impreza w lipcu/sierpniu.

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
23-10-13 16:56  Odp: XX Otwarte Mistrzostwa Polski Modeli Kartonowych - Skawina 2013. 19 i 20.10.201
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Ja zawsze stawiam na lato - to najlepsza pora moim zdaniem - dzień długi , turystyczna wyprawa , tylko ,nie w okresie zmiany turnusów - bo totalny paraliż, w środkach transportu lądowego.Na drogach publicznych też niewesoło.

Post zmieniony (23-10-13 16:59)

 
23-10-13 17:46  Odp: XX Otwarte Mistrzostwa Polski Modeli Kartonowych - Skawina 2013. 19 i 20.10.201
prezeswis   

Kolega modellot1 ma dużo racji. Sam chętnie wybrałbym się z dziećmi na jakieś wystawy. Ale tu na północy mało tego jest, a wyprawa rodzinna na południe i przejechanie całej Polski podpada pod masochizm... a jak się ma jeszcze załadowany samochód modelami, uffff. Warszawa to dobra lokalizacja, ale (nie wiem czy do końca się zrozumieliśmy) imprezy tylko w centralnej Polsce (bo każdy z rodaków miałby mniej więcej tyle samo drogi) to też nie do końca dobry pomysł.

Wg mnie imprezy w różnych regionach Polski też są potrzebne. Tylko za podstawę trzeba uznać rangę takich spotkań. Powiedzmy mistrzostwa nie tylko w jednym regionie (czytaj południe) ale i w centrum i na północy. Aby nie było tak iż co roku modelarze z północy tachają po 500 km (w bardzo małej liczbie - opierając się na modellot1), a ci z południa co roku przywożą te same modele i kilka nowości... A dla odwiedzających nic się nie zmienia. I jak co roku te same twarze nabijają sobie puchary tak, że nie mają już ich gdzie postawić.

Postscriptum, modellot1, czy ty byłeś w tej Skawinie, miałeś jakieś swoje modele z galerii pod nickiem?

--
Zacząłem kleić najnowszy numer "Kartonowy Arsenał" /Spitfire Mk Vc Trop/ lecz nie dałem rady. Kontynuuje mój syn (10 lat).

 
23-10-13 18:14  Odp: XX Otwarte Mistrzostwa Polski Modeli Kartonowych - Skawina 2013. 19 i 20.10.201
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Prezeswis
Widzę to tak i się zrozumieliśmy - niech wszystko lokalnie sobie będzie - te bez perspektyw i tak niestety wyginą jak bardzo dużo imprez przed laty. nie chcę wymieniać ale było tego dużo.(tak długo jak się utrzymają niech będą - te co jeszcze są )

Mam na myśli to co jest + jedna szansa dla wszystkich na wspólne spotkanie a dla dzieciaków na zobaczenia jak to wygląda.
Co z tego ,że wozimy Chełmży modele jak nie byli i już tam nie będą - osobiście.

Jedna szansa równa dla każdego pojechać i zobaczyć na żywo a nie tylko na monitorku komputerka.

Był 1 raz wystawiany tam Dzik ,Su 22 pewnie nie zwojowały ,ale nie zmienia to faktu ,że sklejone są czysto i starannie
,dużo moich nowych rakiet -jako wystawa, i parę modeli co było i parę modeli co 1 raz doceniono -ale po poprawkach .I trochę drobnicy i nowe szybowce do serii ,każdy inny oraz Muromiec i Sunderland ,
No i był brata Leopold + lokomotywa WR360 około 2 metry bieżące - pierwszy raz jeszcze będzie dobudowany 1,7 długości bunkier kolejowy z oświetleniem diodowym i siatkami maskującymi czyli łącznie coś około 4 metry długości

Post zmieniony (23-10-13 18:22)

 
23-10-13 18:29  Odp: XX Otwarte Mistrzostwa Polski Modeli Kartonowych - Skawina 2013. 19 i 20.10.201
prezeswis   

Nie siedzę tak w modelarstwie, bo praca którą wykonuję nie pozwala mi na to. Ostatnio zacząłem kleić po latach najnowszego Halińskiego, ale nie udało mi się i syn dalej buduje.

To co mi na myśl przychodzi teraz to to, że przy organizowaniu impres kulturalnych jakimi są wystawy modelarskie trzeba się zając na serio. Takie planowanie wiąże się trochę z moja pracą... Po wybraniu lokalizacji, a i na nią trzeba się nieźle napocić, bo musisz wziąć pod uwagę dojazd, miejsce musi być w miarę znane. NA barki musisz wziąć odpowiedzialność za ludzi, którzy się stawia, mówiąc kolokwialnie trzeba im dać jeść i pić, i potem jeszcze gdzieś ich przenocować. to wszystko kosztuje. Ważny jest sponsor i organizator, bo choć mimo, że bez nagród to media trzeba opłacić. Trzeba znaleźć środki finansowe choćby na taką błahostkę jak dajmy wystrój, bo modeli na podłodze nie poukładasz.

--

Post zmieniony (23-10-13 18:31)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 9Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024