PROJEKT GRUPOWY - "50 lat Małego Modelarza"   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Projekt Grupowy - Dział Ogólny

Założenia i cele projektu, zasady uczestnictwa, sprawy organizacyjne i wszelkie inne informacje związane z projektem grupowym ''50 lat Małego Modelarza''

Historia Wydawnictwa, ciekawostki i wspomnienia modelarskie związane z Małym Modelarzem itp

Założenia i cel projektu ''50 lat Małego Modelarza''  
Zasady dodawania galerii modeli  
Zgłoszenie uczestnictwa w projekcie  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
07-07-07 13:39  [Projekt - 50 lat MM] Zasady dodawania galerii modeli
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Każdy zarejestrowany Forumowicz może dodać własne galerie modeli wykonanych na podstawie wycinanki opublikowanej w Małym Modelarzu.
Aby tego dokonać, konieczne jest zgłoszenie swojego uczestnictwa w projekcie - Zgłoszenia uczestnictwa w projekcie - które jest jednoznaczne z zaakceptowaniem zasad wstawiania galerii.
Po wysłaniu zgłoszenia proszę czekać na aktywację konta, którą załatwiam ja i staram się to robić w miare szybko. Informacja o aktywacji, a tym samym o nadanych uprawnieniach do dodawania galerii to pojawienie się pod avatarem ikonki Uczestnika Projektu:



oraz samego konta na liście Uczestników Projektu

Jak dodać galerię do spisu/zbioru:

1. Zgłosić uczestnictwo w projekcie i poczekać na aktywację konta (jednorazowo).
2. Wybrać ze spisu odpowiedni rocznik, w nim właściwy model i dodać swoją galerię podobnie jak post w wątku na forum.

Zasady wstawiania galerii:

1. Galeria modelu ma mieć rozmiar jednego postu/wpisu.
2. Galeria to miejsce na zdjęcia jedynie GOTOWEGO modelu
3. Zamieszczone fotki są bezwzględnie pod postacią miniaturek (jak je robić - tutoriale na forum)
4.Treść wpisu w galerii - mile widziana jest notka o modelu czyli np. wrażenia z budowy, opis, subiektywna ocena itp. oraz linki do relacji z budowy.
5. W obrębie spisu/zbioru galerii zabronione jest dokonywanie jakichkolwiek wpisów nie będących galeriami.
6. Galerie można edytować i poprawiać na tej samej zasadzie co posty/wpisy na forum.

Uczestnicy projektu mogą dodawać galerie we wszystkich rocznikach spisu. Na stronie głównej spisu mm.konradus.com pokazywane są jako aktywne tylko te numery, w których są już wstawione galerie. Jeśli link do interesującego Was numeru jest nieaktywny, to przypominam, że aby dodać tam galerię, trzeba wejść w rocznik (podobnie jak w "klasyczny" dział forum) i tam wybrać konkretny numer. Po wstawieniu pierwszej galerii, link do tego numeru na stronie głównej spisu automatycznie stanie sie aktywny, a obok niego pojawi sie w nawiasie liczba galerii.

* Gdybyście mieli wątpliwości na temat zasad dodawania galerii itp to proszę pytać w tym wątku.

--

 
08-07-07 21:09  Re: [Projekt - 50 lat MM] Zasady dodawania galerii modeli
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Ten wątek chyba będzie odpowiedni - czy można wstawiać modele "zwaloryzowane" a właściwie chodzi o konwersje MM polegające na całkowitej zmianie malowania, dodaniu części z innych wydawnictw itp. czy zostaniemy przy "standardowym" MM?

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
08-07-07 21:34  Re: [Projekt - 50 lat MM] Zasady dodawania galerii modeli
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

fitter napisał:

> czy można wstawiać modele
> "zwaloryzowane" a właściwie chodzi o konwersje MM polegające na
> całkowitej zmianie malowania, dodaniu części z innych
> wydawnictw itp. czy zostaniemy przy "standardowym" MM?

Wszystkie - modele w standardzie i modele zwaloryzowane. Nie będziemy się bawić w ustalanie granicy poprawności ;-) Konwersje też - takie gdzie bazą i punktem wyjścia jest oczywiście wycinanka z MM - tak jak np. Twój Gustaw.



Dobrze by było w takich przypadkach zaznaczyć w opisie galerii na czym polegają zmiany, czyli co jest ponad to co jest w MM.

--

 
08-07-07 21:38  Re: [Projekt - 50 lat MM] Zasady dodawania galerii modeli
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Dzięki serdeczne - teraz mam jasność i dołożę więcej MM :)

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
11-07-07 19:36  Re: [Projekt - 50 lat MM] Zasady dodawania galerii modeli
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Mam takie małe pytanka. Czy fotki modeli muszą być nowe i czy modele muszą być sklejone niedawno ? Mam kilka wiekowych modeli z MM, ale niektóre są w lichym stanie (ze względu na wiek modelu oraz modelarza. ;-)) Kleiłem je kilkanaście lat temu, będąc początkującym.

Coś nie tak zrobiłem w galerii Arado ? Cały czas jest nieaktywna, nie można jej kliknąć.

--


 
11-07-07 21:13  Re: [Projekt - 50 lat MM] Zasady dodawania galerii modeli
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Raduss napisał:

> Mam takie małe pytanka. Czy fotki modeli muszą być nowe i czy
> modele muszą być sklejone niedawno ? Mam kilka wiekowych modeli
> z MM

Ja właśnie mam taka wielką nadzieję, że w zbiorze pojawią się fotki modeli wiekowych i "odkurzonych", że one gdzieś jeszcze istnieją w naszych zbiorach :-) To właśnie będą, myśle, najcenniejsze galerie - modele wykonane lata temu, sfotografowane na nowo lub kiedyś Smienką. Stare zdjęcia tylko mogą dodać smaczku sprawie ;-)
Jakość wykonania modelu (według dzisiejszych standardów), technika i efekty są również w tym wypadku sprawą drugorzędną!


> Coś nie tak zrobiłem w galerii Arado ? Cały czas jest
> nieaktywna, nie można jej kliknąć.

Po dodaniu jest od razu widoczna w roczniku
http://www.konradus.com/forum/list.php?f=140
Może chodzi Ci o link na stronie głównej stronie spisu? Ten robię ręcznie ;-)
(Edit: 10.08.2007 - aktywny link do galerii na str. głównej spisu jest już wyświetlany automatycznie)

--

 
12-07-07 19:09  Re: [Projekt - 50 lat MM] Zasady dodawania galerii modeli
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zostało mi dziś zadane pytanie przez jednego z uczestników projektu, który wstawił już notabene parę galerii do spisu.
Mianowicie - czy będzie mógł w miarę powstawania nowych modeli dodawać kolejne galerie lub modyfikować już założone i czy wtedy będzie musiał za każdym razem prosić o udostępnienie galerii (zgłoszenie udziału w projekcie)?
Odpowiadam - zgłoszenie udziału do projektu jest jednorazowe i ja nadaję użytkownikowi stałe prawa do dodawania galerii w działach projektu - może to robić kiedy mu się podoba, czyli dodawać nowe i modyfikowac stare. Zgłoszenie uczestnictwa w projekcie ma dla mnie przede wszystkim znaczenie symboliczne - jeśli ktoś deklaruje udział, to ja wierzę, że on zapoznał się z zasadami dodawania galerii i będzie starał się ich przestrzegać - czyli będzie tu porządek ;-) Z drugiej strony nie dojdzie do sytuacji, że zamiast galerii pojawią się komentarze, pytania, "achania" itp, a do tego przy wolnym dostępie na pewno by doszło, to byłyby tylko kwestia czasu.

--

 
29-08-07 19:46  Re: [Projekt - 50 lat MM] Zasady dodawania galerii modeli
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Kolego Konradusie!
Mam pytanie formalne co do zasadności wstawienia swoich dwóch modeli. Chodzi tutaj o model lekkiego działa samobieżnego SU-76 i ciężkiego samochodu pancernego Putiłow- Garford.
Obydwa moje modele zacząłem samodzielnie projektować i wykonywać na podstawie planów z radzieckiego czasopisma "Tiechnika Maładioży". Oprócz tego SU-76 powstawał z Planów Modelarskich polskiej broni pancernej J. Magnuskiego gdzie rozrysowany był sprzęt pancerny używany przez LWP w latach 1943-45 oraz TBiU , a plany Putiłow-Garforda był też w Modelarzu, które to publikacje mam także do dziś.
Niewiele później obydwa modele zostały opublikowane w MM, które to numery wtedy zakupiłem i mam do dzisiaj nie ruszone (no, może troszkę sfatygowane ale nic nie jest wycięte). Po ukazaniu się MM tylko posiłkowałem się nimi co do pewnych detali poprawiając i uzupełniając swoje dzieła oraz sprawdzając prawidłowość wykonania swoich więc dlatego pytam ponieważ nie było to typowe wykonanie z MM, ale wykorzystanie pewnych elementów.

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
30-08-07 20:10  Re: [Projekt - 50 lat MM] Zasady dodawania galerii modeli
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sławomir Bloch napisał:

> Mam pytanie formalne co do zasadności wstawienia swoich dwóch
> modeli.

Wydaje mi się, że powinniśmy przyjąć zasadę, o której pisałem już wcześniej w tym wątku (odp. na post fittera) tzn.:


.......Wszystkie - modele w standardzie i modele zwaloryzowane.
[.....]
Konwersje też - takie gdzie bazą i punktem wyjścia jest oczywiście wycinanka z MM .....


Nawet sobie nie wyobrażasz z jakim bólem serca to piszę, mając świadomość że wydaję wyrok na dwie wspaniałe galerie ;-\ , ale wydaje mi się, że powinniśmy jednak pomimo wszystko dla dobra sprawy trzymać się tego co powyżej napisałem.

--

 
31-08-07 15:02  Re: [Projekt - 50 lat MM] Zasady dodawania galerii modeli
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

OK. Nie ma sprawy, tak właściwie myślałem a pytanie niejako zadałem pro-forma. I tak mam jeszcze dużo innych do zamieszczenia :-)
Tak sie składało, że jak tylko coś z broni pancernej pojawiło się w Polsce w innych planach do samodzielnego zaprojektowania a chciałem to zbudować to robiłem model ale ciekawostką było to, że praktycznie do roku czasu pojawiał się MM.
Tak samo było jeszcze z jednym moim modelem a mianowicie z francuskim Renault R-35, że najpierw pojawił sie w Modelarzu więc zrobiłem go sobie a później już rozrysowany na wycinankę w MM-zresztą zakupiłem i mam do dziś 2 egzemplarze tego modelu.
Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam!

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
01-09-07 08:52  Re: [Projekt - 50 lat MM] Zasady dodawania galerii modeli
Bialy 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 32


 - 7

Koradus napisał:

"Wszystkie - modele w standardzie i modele zwaloryzowane. Nie będziemy się bawić w ustalanie granicy poprawności ;-) Konwersje też - takie gdzie bazą i punktem wyjścia jest oczywiście wycinanka z MM"

Właśnie odkopałem moje "dzieło" ; ) z czasów podstawówki. Jest to praca robiona na ZPT - model kogi elbląskiej z zapałek. Model powstał na podstawie Małego Modelarza z 73r ale jest to tylko luźna interpretacja kartonówki (model znacznie uproszczony w stosunku do wycinanki ale tylko na tyle pozwalały moje ówczesne umiejętności). Czy coś takiego nadaje się do galerii.

 
01-09-07 12:05  Re: [Projekt - 50 lat MM] Zasady dodawania galerii modeli
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Bialy napisał:

> Właśnie odkopałem moje "dzieło" ; ) z czasów podstawówki. Jest
> to praca robiona na ZPT - model kogi elbląskiej z zapałek.
> Model powstał na podstawie Małego Modelarza z 73r ale jest to
> tylko luźna interpretacja kartonówki (model znacznie
> uproszczony w stosunku do wycinanki ale tylko na tyle pozwalały
> moje ówczesne umiejętności). Czy coś takiego nadaje się do
> galerii.

Uważam, że niestety nie. To co wyżej napisałem, a Ty zacytowałeś, dotyczy również materiału, z którego wykonana jest "baza" modelu. Szkoda, bo to na pewno dość klimatyczny modelik i jak piszesz - budowany na podstawie MM. Gdyby tam był np. tylko pokład z zapałek, ale kadłub zbudowany na wręgach i z poszyciem z MM - no nawet pomalowany... lub nawet pokryty tymi zapałkami..., to moglibyśmy go wykorzystać.

--

 
01-09-07 13:08  Re: [Projekt - 50 lat MM] Zasady dodawania galerii modeli
Bialy 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 32


 - 7

OK dzięki za informację

 
01-09-07 14:09  Re: [Projekt - 50 lat MM] Zasady dodawania galerii modeli
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

To jeszcze jedno pytanie formalne. Czy mile widziane są galerie nieco uszkodzonych (wybrakowanych) modeli, oczywiście z powodu upływu czasu. W innym wątku już jeden kolega to zanegował.

--


 
01-09-07 15:01  Re: [Projekt - 50 lat MM] Zasady dodawania galerii modeli
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Raduss napisał:

> W innym wątku już jeden kolega to zanegował.

Podaj link do tej wypowiedzi, chcę przeczytać czego dotyczy zanim Ci odpowiem.

--

 
01-09-07 15:17  Re: [Projekt - 50 lat MM] Zasady dodawania galerii modeli
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=127568&t=127568&filtr=0
Dla mnie słowo rupieciarnia jest jednoznaczna.
--





Post zmieniony (01-09-07 15:21)

 
01-09-07 16:22  Re: [Projekt - 50 lat MM] Zasady dodawania galerii modeli
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Raduss, pytałeś mnie o modele uszkodzone:

> Czy mile widziane są galerie nieco uszkodzonych (wybrakowanych) modeli
> , oczywiście z powodu upływu czasu. W innym wątku już jeden kolega to zanegował.
> http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=127568&t=127568&filtr=0
> Dla mnie słowo rupieciarnia jest jednoznaczna.

Zacytuję wskazaną przez Ciebie wypowiadź specjalnie z Twoją odpowiedzią w tym wątku.

Zdzisław 28-08-07 08:12
Chciałbym zaapelować do niektórych Kolegów modelarzy, aby pokazując swoje modele włożyli nieco więcej starań do prezentacji modelu. Rozumiem, że nasze umiejętności modelarskie są różne, więc modele muszą być różne - ale prezentowanie fotek zakurzonych modeli to chyba przesada ! Nie róbmy tu "rupieciarni" z jakiegoś strychu. Chyba nie o to chodziło twórcom rocznicowego przedsięwzięcia. To zniechęca do Małego Modelarza i zniechęci tych co chcą jeszcze pokazać, jakie perełki modelarskie można wykonać z MM-a.

Raduss 28-08-07 15:28
Co do zakurzonych modeli to może sie zgodzę z przedmówcą, ale z drugim postulatem już nie. ;-))
Ta tzw. "rupieciarnia" ze strychu ma swój urok, to taki wspomnień czar.
Odkurzyc model można , ale nikt nie będzie teraz siedział kilka dni i wdawał się w zbędną renowację zabytku, któremu brakuje części lub są już uszkodzone i sfatygowane upływem czasu.


Widzisz, obaj macie rację. Zdzisław, bo chciałby widzieć w Projekcie "50 lat MM" galerie świetnie przygotowane, zaaranżowane i porządne zdjęcia, a modele stosownie przygotowane do zdjęć i rangi Projektu. To słuszny apel. Ty Raduss zgadzasz się przecież z przesłaniem tego apelu, bo też uważasz, że uczcić rocznicę MM należy starannie :-) , ale jednocześnie zwracasz słusznie uwagę na to, że co innego być niestarannym, a co innego pokazać wiekowy i nadwyrężony zębem czasu model sprzed 30 lat. To usprawiedliwia jego braki, np. brak podwozia w samolocie, które zaginęło podczas przeprowadzki, jakieś uszkodzenia podczas przechowywania modelu w pudełku itd. Taki model, pomimo swoich widocznych braków, ma swój klimat i urok - no np. jak Wenus z Milo :-) Czy ktoś chciałby doprawić jej zagubione gdzieś i kiedyś ręce? ;-) Temat można ciągnąć dalej, a ja bym np tu wskazał inny problem - prezentowanie modeli bardzo ładnie wykonanych, kompletnych i ..nie zakurzonych, ale np. stojących na haftowanym obrusie lub o zgrozo, na prześcieradle w kwiatki ;-) Ale z drugiej strony, można przyjąć założenie i mieć nadzieję, że każdy przykłada się do zaprezentowania modeli tak jak potrafi, co nie znaczy, że celowo robi to niedbale? No można.
Uważam, że powinno sie zwracać uwagę na sposób prezentacji modeli i tu w spisie i na Forum i w ogóle "w sposób jak najlepszy na jaki mnie stać" . Pamiętajmy, że galerie w Projekcie są osobiste - prezentujemy własne dokonania i wiemy, że modele i sposób w jaki są pokazane, będą oglądane, oceniane, krytykowane, podziwiane itd.

Charakter Projektu, oprócz jego wznisłego celu uhonorowania rocznicy MM :-) , jest również wspomnieniowy więc dopuszczamy wiekowe zabytki modelarskie, odszukane w zbiorach i nie zawsze kompletne lub np. stare zdjęcia jako jedyny dokument na to, że model istniał - to ma swój urok i jest usprawiedliwione oraz moim zdaniem pożądane :)

--

 
03-09-07 11:53  Re: [Projekt - 50 lat MM] Zasady dodawania galerii modeli
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Mam pytanie odnośnie darmowych "przechowywaczy" fotografii, wykorzystywanych przy organizowaniu galerii. Otóż ja stosuję jeden z preferowanych - Imageshack. I zauważyłem, że od czasu do czasu "znika" mi parę zdjęć. Z ostatnio dodawanych przeze mnie galerii "50 lat MM" zniknęły mi wszystkie zdjęcia Hurricane'a:

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=146&i=13&t=5#reply_13

Pozostałe jeszcze są. Proszę o radę, co mam z tym fantem zrobić ?

Pozdrawiam,
Zdzisław


Pozdrawiam, Zdzisław

Ostatnio ukończone:
Żubr A-80, PZL-101 Gawron, Nieuport 11c.1, DH-82 Tiger Moth, Bartel Bm-6a, ORP Smok, parowóz OKl27, wagon typu BCi,
parowóz TKp30, parowóz Ol49, lokomotywa EP05, diorama kolejowa - Baranowice Śl..


Post zmieniony (03-09-07 11:54)

 
03-09-07 14:16  Re: [Projekt - 50 lat MM] Zasady dodawania galerii modeli
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

OK ! Fotki już są znowu widoczne. Czyżby chwilowe i wybiórcze przerwy w działaniu Imageshack'a ?

Pozdrawiam, Zdzisław

 
03-09-07 14:54  Re: [Projekt - 50 lat MM] Zasady dodawania galerii modeli
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zdzisław napisał:

> OK ! Fotki już są znowu widoczne. Czyżby chwilowe i wybiórcze
> przerwy w działaniu Imageshack'a ?

Widocznie. Tak to już jest z darmowymi serwerkami. Dzięki, że to poprawiłeś.
Od poczatku mam na świadomość problemu związanego z brakiem gwarancji zachowania fotek w Projekcie - tych umieszczonych na darmowych serwerach. Myślę nad rozwiązaniem i umieszczeniem wszystkich fotek z galerii projektu w bezpiecznym miejscu.

--

 
21-10-07 00:49  Odp: [Projekt - 50 lat MM] Zasady dodawania galerii modeli
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

W założeniach projektu jest mowa o tym, że pokazujemy modele skończone. Czy pokazujemy zdjęcia z budowy modelu, jeśli uznamy, że z jakiegoś powodu są ciekawe? Mowa o modelu już ukończonym, więc zdjęcia gotowca też będą.
Tomek

 
21-10-07 17:58  Odp: [Projekt - 50 lat MM] Zasady dodawania galerii modeli
Bialy 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 32


 - 7

Mam pytanie odnośnie modeli wykonanych z płytek z rocznikami MM. Czy takie modele też można umieszczać w tym projekcie.

 
22-10-07 01:57  Odp: [Projekt - 50 lat MM] Zasady dodawania galerii modeli
Jendroma 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Mam pytanie, czy akceptowalny w projekcie byłby model samolotu, który jest wykonany bez podwozia i zainstalowany na podstawce?? W czasie jego budowy nie dysponowałem niestety nadmiarem miejsca na postawienie go na kołach, jedynie na monitorze komputera. Model został ukończony w wersji okrojonej i tak już zostało, a ja zająłem się następnymi. Dla ilustracji problemu fotki:



Przeglądając zasady projektu nie natknąłem się na regulacje w tej kwestii, i raczej takich niepełnych modeli nie widziałem na forum. Stąd moje obawy. Mam jednocześnie wielką chęć uczestniczyć w dziejowym wydarzeniu, a to jedyny model z MM, który w chwili obecnej posiadam.
Z poważaniem - Andrzej Wydrych.

--

Albo mnie praca wykańcza, albo mi stężenie oparów kleju spadło :) dr Jendrek.
Gotowe Bf 109 F-4 (AH) ; Hetzer (Modelik)

Post zmieniony (24-10-07 18:04)

 
22-10-07 16:58  Odp: [Projekt - 50 lat MM] Zasady dodawania galerii modeli
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wysyp pytań w "dniu wielkich odpowiedzi"? ;-)

orinoko 21-10-07 00:49

> W założeniach projektu jest mowa o tym, że pokazujemy modele skończone.
> Czy pokazujemy zdjęcia z budowy modelu, jeśli uznamy, że z jakiegoś powodu są
> ciekawe? Mowa o modelu już ukończonym, więc zdjęcia gotowca też będą.

Hej Tomek. Ja widzę tu sens jeśli np. ilustrują one waloryzację, przeróbki, poprawki itp lub ukazują pewne charakterystyczne dla modelu (wydania) smaczki w trakcie budowy. Pamiętajmy jednak, że zdjęcia z budowy to ewentualny dodatek do galerii. Oczywiście jeśli na forum istnieje relacja z budowy to sprawę załatwia podanie do niej linku. Czyli jak sam napisałeś - "pokazujemy zdjęcia z budowy modelu, jeśli uznamy, że z jakiegoś powodu są ciekawe"



Bialy 21-10-07 17:58

> Mam pytanie odnośnie modeli wykonanych z płytek z rocznikami MM. Czy takie modele
> też można umieszczać w tym projekcie.

Tak. Nie widzę problemu. Napisałem już na początku tego wątku, że prezentowane tu modele to "takie gdzie bazą i punktem wyjścia jest oczywiście wycinanka z MM". Część galerii w projekcie to modele wykonane z wydruków i nie ma w tym nic złego - są w obiegu legalne CD wydawane przez LOK (jesli mnie pamięć nie myli), niektórzy wolą sklajeć z wydruku zachowując oryginał w zbiorach lub poddają go przy okazji poprawkom lub przeróbkom.



Jendroma Benignum 22-10-07 01:57

> Mam pytanie, czy akceptowalny w projekcie byłby model samolotu, który jest
> wykonany bez podwozia i zainstalowany na podstawce?? W czasie jego budowy
> nie dysponowałem niestety nadmiarem miejsca na postawienie go na kołach,
> jedynie na monitorze komputera.
> [........ciach.....]
> Przeglądając zasady projektu nie natknąłem się na regulacje w tej kwestii,
> i raczej takich niepełnych modeli nie widziałem na forum. Stąd moje obawy.

Nie chciałbym aby stało się regułą zamieszczanie w naszym projekcie galerii modeli nieukończonych, ale w tym przypadku to trochę inna sprawa. Można przyjąć, że Twój model wykonany jest w wersji "w locie" :-) no i ta podstawka jest dość pomysłowa oraz tłumaczy swoim charakterem brak podwozia. Wstawiaj! :-) Dla jasności możesz w galerii opisać sytuację tak jak to zrobiłeś powyżej ;-)

--

 
02-04-10 04:55  Odp: [Projekt - 50 lat MM] Zasady dodawania galerii modeli
Karol 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 15

Czy zdjeca (oczywiscie dobrej jakosci) modeli MM znalezione w necie tez sie kwalifikuja do
prezentacji?Jest ich dosyc sporo i sa to modele przewaznie starsze i bardzo ciekawe.

 
05-04-10 01:00  Odp: [Projekt - 50 lat MM] Zasady dodawania galerii modeli
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Karol napisał:

> Czy zdjeca (oczywiscie dobrej jakosci) modeli MM znalezione w
> necie tez sie kwalifikuja do prezentacji?

Czyjej prezentacji? ;-)
Uczestnicy projektu wstawiają autorskie galerie ze zdjęciami modeli wykonanych przez siebie.

Pozdrawiam,
konradus

 
25-02-14 19:01  Odp: [Projekt - 50 lat MM] Zasady dodawania galerii modeli
furia_komara 



 - 1

Czy mógłby ktoś opisać powoli i skutecznie sposób dodawania zdjęć do galerii,bo myślę,że jest wiele osób,które nie bardzo siedzą przed komputerem całymi dniami,a zajmują się modelarstwem i ja do nich należę.Bo takie stwierdzenie ,że jakieś tutoriale czy srutututu jest na forum to mi nic nie mówi

--
Szczęśliwy jest ten,kto nikomu niczego nie zazdrości....:)

 
25-02-14 19:23  Odp: [Projekt - 50 lat MM] Zasady dodawania galerii modeli
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

furia_komara napisał:

> stwierdzenie ,że jakieś tutoriale czy srutututu jest na forum to mi nic nie mówi

Cześć. Tu jest wątek poświęcony zasadom dodawania galerii, a nie metodom wstawiania fotek do postów na forum. Musisz trochę potestować w dziale nomen omen TESTY ;)
http://www.konradus.com/forum/list.php?f=15
Tam znajdziesz też "srutututu", które jednak poczytaj. Zaciśnij zęby i poczytaj... ;> I testuj. A pytaj tam, nie tu. Twoją galerię usunąłem. Wstaw ją dopiero jak będziesz wiedział jak to zrobić :)

--

 
09-09-16 21:49  Odp: [Projekt - 50 lat MM] Zasady dodawania galerii modeli
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

witam wszystkich!
a czy mogę rozmieścić foto modelu, jeśli to przefarbowana by Photoshop scancopy?

--
Pieniądze to nie wszystko

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024