PROJEKT GRUPOWY - "50 lat Małego Modelarza"   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Projekt Grupowy - Dział Ogólny

Założenia i cele projektu, zasady uczestnictwa, sprawy organizacyjne i wszelkie inne informacje związane z projektem grupowym ''50 lat Małego Modelarza''

Historia Wydawnictwa, ciekawostki i wspomnienia modelarskie związane z Małym Modelarzem itp

Założenia i cel projektu ''50 lat Małego Modelarza''  
Zasady dodawania galerii modeli  
Zgłoszenie uczestnictwa w projekcie  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 
19-09-06 22:29  Re: [Pytanie]- Co myślicie o Małym Modelarzu
mrymacki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 1

A jednak odświerzę ten wątek. Dzisiaj mam 31 lat, pierwszego MM popełniłem jak miałem 11 lat (to był jakiś samolocik; Jak?), później jeszcze kilka skleiłem i dzisiaj po powiedzmy 15 latach przerwy założyłem sobie teczkę w kiosku na MM i jak usłyszałem, że nowy MM się pojawił (09/2005) tu pobiegłem sprawdzić, i niestety nie było...
Już tak sobie myślałem, żeby archiwalne na CD kupić, ale nie mam pewności. Może był jakiś ryzykant na tym forum i zrobił taki zakup? Jeśli ktoś to kupił to proszę o informacje, czy warto? Dostęp do sprzętu mam, kolorowy laser HP, tylko jedno mnie martwi, 99% drukarek laserowych wydłuża wydruk na długość o jakieś 1 do 1,8 mm przy formacie A4 (sprawdzone osobiście, nawet na PostScript - problem nie istnieje w atramentówkach); miał ktoś problem przy klejeniu takiego wydruku?

 
20-09-06 09:56  Re: [Pytanie]- Co myślicie o Małym Modelarzu
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Kończę właśnie HMS Tigera z takiego wydruku (MM 1961r). Model bardzo przerobiony bo z waterline zrobiłem okręt pełnokadłubowy, malowany w całości plus relingi, olinowanie, drabinki, wzbogacenie o wyposażenie pokładowe, itd. A wydrukowałem to sobie na drukarce czarno-białej po prostu kiedyś i przed malowaniem model wyglądał jak z ksero. Oczywiście zniekształcenia po wydruku spowodowały, że trzeba było ciągle coś przycinać, korygować. Ale teraz to wygląda fajnie.
Myślę, że stare numery MM z wydruku są dobre ale z założenia do całkowitego malowania i dodatkowej pracy na spasowanie wszystkiego.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
20-09-06 12:27  Re: [Pytanie]- Co myślicie o Małym Modelarzu
damdam 



Na Forum:
Galerie - 11
 

Aleście się rozpisali! Trudno to wszystko przeczytać. Ja też jestem z tych "starszych" i powiem Wam jedno - MM miał i ma może wiele wad ale spróbujcie zachęcić dzieciaki do modelarstwa kartonowego za pomocą modelu np. AH (jakiegokolwiek, no może to stare Zero by się nadawało?). Modelarstwo kartonowe nie polega wdług mnie na wycinaniu milimetrowych detali, wzmacnianiu ich "potem" (albo śliną) Super Glu, malowaniu od podstaw, szlifowaniu, ponownym malowaniu........itp. Przykładem niech będzie Kraz wystawiony w Porąbce (czy to aby jeszcze jest model kartonowy?). Tego typu modele są oczywiście wspaniałymi redukcjami ale chyba już dawno albo daleko obiegły one od konwencji modelarstwa kartonowego, którą propagował kiedyś MM.
Temat oczywiście wart dyskusji. A jeśli chodzi o "komunę" to wtedy wszystko było nieco inne ale najwazniejsze, że było i mamy co wspominać, a nawet kupic w antykwariatach czy na giełdach.
Wydawcy!!!! Modele powinny być sklejalne ale nie pod lupą.

--
Kali kochać latać, grajcie w Sturmovika!!!!!!!!!!! Motoparalotnie są wszędzie.

 
20-09-06 21:53  Re: [Pytanie]- Co myślicie o Małym Modelarzu
Tomek 

 - 2

Jaka nagła zmiana podejścia u Modelarskiego Narodu!!! Jeszcze nie tak dawno psy wieszano na każdym niemal modelu. Ośmielę się powiedzeić, iż w modelarskiej braci niektózy ukuli by powiedzenie "spartolony jak MM"... Miło widzieć takie wpisy. Jak ktoś ma kontakt z LOK-iem, to dajcie im znać, żeby tego wieszania psów było jak najmniej. Sam na nim zaczynałem. Kiedy mi na chwilę przeszło sklejanie, bo nie miałem czasu rozdałem wszystkie niesklejone numery, zaś obecnie łapię każdy z mocnym postanowieniem sklejenia bez względu na jakość. Ot, taki sentyment. Mam nadzieję, że MM nie podzieli wielu wydawnictw, które kiedyś zaczynały i poległy na polu gospodarki rynkowej. Obok HAL-a, MOdelika, GPM-u czy Answera jest potrzebny, zaś widok witryny kiosku bez Małego MOdelarza byłby chyba smutniejszy.
Pozdrawiam wszystkich!

 
20-09-06 22:15  Re: [Pytanie]- Co myślicie o Małym Modelarzu
damdam 



Na Forum:
Galerie - 11
 

Słusznie prawi. Szczczególnie o tym niepodzielenu.....itp. A tak przy okazji - widziałem te zdjatka z ostatniego MM. Chyba trzeba kupić.
Pozdrawiam bo poprzednio zapomniałem.

--
Kali kochać latać, grajcie w Sturmovika!!!!!!!!!!! Motoparalotnie są wszędzie.

 
20-09-06 22:41  Re: [Pytanie]- Co myślicie o Małym Modelarzu
o.Szafa   

To już niedługo pół wieku. Myślę że dobrze by było gdyby reaktywować pierwszy numer z flotą desantową, bez żadnych retuszy , komputerowych bajerów tylko taki jaki był, łącznie z okładką.

 
20-09-06 23:22  Re: [Pytanie]- Co myślicie o Małym Modelarzu
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Ech ! Łza najprawdziwsza się w oku kręci...Właśnie zdałem sobie sprawę żem z tych starszych modelarzy...
Przypomniały mi się te najpierwsze modele : Latarnia morska Rozewie, Zlinek 42 czy Mosquito. NIEŚMIERTELNA Błyskawica i Jaskółka!
A propos - Co się stało z p. Sławomirem Jakuciem ? Jego nazwisko tu jeszcze nie padło a powinno :).

Dziś dużo się wydaje, konkurencja jak się patrzy, ale MM jest wciąż punktem odniesienia.
Pomysł wydania starych numerów kapitalny. Pamiętajmy, że nasi synowie ( i córki:)) muszą się z czegoś uczyć klejenia. Stare MMy byłyby w sam raz !

MM - oby żył wiecznie ! ! !

Pozdrowienia !

PS. A mówiłem o samochodzie Lenina? A o Rodney"u coś było ? A Walrus? A najpięknieszy P-11c?
PS.2 A GDZIE MOJE SPADY I NIEUPORTY PRZECUDNE ? ! :)

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
21-09-06 10:02  Re: [Pytanie]- Co myślicie o Małym Modelarzu
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

"Mały Modelarz" wypełnił życie wielu, wielu z nas. Sam zaczynałem w 1975 roku i do dziś pamiętam, jak biegałem od kiosku do kiosku, by upolować najnowszy numer. Zdarzyła się nawet straszna rzecz, gdy nie mając kasy na "MM" z P-40 Tomahawk (Wasiak!) podproweadziłem pięć złotych księdzu z tacy, bowiem byłem ministrantem i miałem "dostęp"... Potem, w rok później, kiedy już byłem po komunii poszedłem do tego księdza się z tego grzechu wyspowiadać. Wtedy mnie rozgrzeszył i powiedział, że jak nie będę miał kasy na "MM", to mam do niego po prostu przyjść, a dostanę!

Modele Wasiaka z lat 60 i 70 sklejały się bez problemu i naprawdę na nich uczyłem się sklejania modeli kartonowych.

Dziś "MM" to już zupełnie co innego, ale wciąż bardzo się cieszę, że się ukazuje i życzę mu co najmniej 100 lat działalności!

P.S. Sławomir Jakuć, gdyby żył, pewnie dziś byłby najlepszym projektantem jednostek pływających. Niestety, popełnił samobójstwo...

--
MacGregor

 
21-09-06 11:23  Re: [Pytanie]- Co myślicie o Małym Modelarzu
kOzi 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Wczoraj, opary kleju wywołały i mnie wspomnienie "Halnego" wykonanego przez ojca mojego kolegi... to był pierwszy model jaki widziałem na własne oczy... potem to już poleciało... oczywiście "Halny" z MM... Jak na "tamte" czasy to było coś wspaniałąego... A potem jeszcze "Victory" wykonane przez tego samego człowieka... ilość detali przyprawiała mnie o zawrót głowy... I też MM.

--
kOzi 5827819
... modelarz kartonowy... co kupi to pakuje do kartonu...

 
21-09-06 11:39  Re: [Pytanie]- Co myślicie o Małym Modelarzu
MARIUSZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

MM niech żyje!
Jako posunięty w latach modelarz kartonowy ( ;-) ) na tym Forum mam do MM wielki sentyment , z powodów już wcześniej przez innych wymienionych.
Uważam , że wydawnictwo powinno dalej i tak właśnie funkcjonować.
Publikują modele chyba najtańsze ( wiem ,dotacje...) , względnie nietrudne...
Nie wszystkich stać na modele nawet po 25 PLN, nie mówiąc o droższych , ani modeli tak uszczegółowionych jak AH lub nawet Answer.
Tak więc - dla mnie mogą nawet powielać tematy , ale w wydaniu prostrzym , tańszym - takim dla młodszych stażem modelarzy - Małych Modelarzy!
Sto lat!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024