KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6 
08-04-13 18:38  Odp: [Dyskusja] Czy klejenie ze skanu bez posiadania oryginału to piractwo?
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A nie jest tak, że w naszym ukochanym kraju przestępstwo zaczyna się od kwoty 250 pln wzwyż?? Kiedyś takie coś mi się obiło o uszy. I jak tu się ma wartość szkodliwości ściągnięcia modelu za 23 zata do tego?? No chyba że ktoś spiraci "Taiho" z wzdręgami ciętymi dzidą laserową, bo on chyba po 3 stówy stoi...

A tak na serio- dla mnie pirat to taki ktoś, kto chce zarobić na ściąganych dobrach z netu i nimi handluje. Przykład filmów, sam minister cyfryzacji, przy okazji afery ACTA wyjawił, że sobie ściąga filmy na własny użytek. Czy to będzie piractwem jeśli ściągnę sobie model, żeby go zobaczyć i ocenić?? Czy będzie piractwem, jeśli sobie ściągnę USS "Oakland", bo mi się na przykład zniszczył kadłub i mam w oryginale wszystko od pokładu wzwyż, a nie stać mnie chwilowo na drugą oryginalną wycinankę?? Czy będzie piractwem jeśli ściągnę model, który na przestrzeni lat kupiłem chyba z 5 razy i z różnych przyczyn ani razu mi się nie udał?? Albo na przykład model, który kupiłem, zacząłem sklejać oryginał i poleciał do kosza, bo miał fatalnie poprojektowane burty o różnych wysokościach i miejscami bez linii wodnej, a na przykład chcę się z nim zmierzyć jeszcze raz i popoprawiać?? Zaznaczam- model ściągnięty i drukowany w jednej kopii... To jest piractwo??

 
08-04-13 20:16  Odp: [Dyskusja] Czy klejenie ze skanu bez posiadania oryginału to piractwo?
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Wrzuciłem kij do mrowiska. Jakoś dziwnie nikt nie zauważył lub nie chciał zauważyć na *******y, które wypisywali dwaj panowie. W skrócie: sklejam model ze skanów (nieoryginalnych w dodatku), robię tym reklamę wydawcy i chcę za to kasę. Za to wszyscy zgodnie opowiadali się za czymś, co jeszcze nie tak dawno, nas tym forum, było piętnowane (czasy się zmieniają, ludzie także). Zdania o niektórych forumowiczach nie zmienię, bo to jest moje zdanie. Natomiast zaciekłe bronienie i poklask czemuś, co nie do końca jest legalne, dało mi dużo do myślenia. Ale to już inna bajka.
Nas tym kończę swój udział w tej dyskusji (Ostoja czeka na RWDziaka, a ja marnuję czas pisząc tu).

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
08-04-13 22:00  Odp: [Dyskusja] Czy klejenie ze skanu bez posiadania oryginału to piractwo?
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No ale w sumie, jeśli taki model jest jakimś tam utworem, my sklejając go na forum wykonujemy go publicznie, możemy się uznać artystami, dla których taki utwór jest napisany (zaprojektowany). Czy w świetle tego nie należą nam się tantiemy od wykonywanego utworu?? Hahahahahaha, zapędzimy się zaraz w kobzi róg... Proponuję kubełek zimnej wody, browarka, czy też inny trunek i nożyki i nożyczki w łapy. !! Albowiem !! [wiem mości Zbigu, żeś autorem owego powiedzonka, ale tak mnie urzekło, że chętnie i często będę wykonywać publicznie jego "covery" :D] Dobranoc!!.

Post zmieniony (08-04-13 22:01)

 
08-04-13 23:58  Odp: [Dyskusja] Czy klejenie ze skanu bez posiadania oryginału to piractwo?
Hator   

Dziwna jest nieco ta rozmowa.
Prawnikiem nie jestem, ale czy aby przypadkiem model kartonowy podlega takiej samej wykładni jak filmy i muzyka, czy może jak oprogramowanie? Może powinien? Przecież, jeśli sklejam skan (nie mając oryginału) to mam z tego wymierną korzyść. Nie wydałem kasy, a model mam. Równie dobrze mogłem skleić oryginał i efekt byłby ten sam, a graficznie model wyglądałby lepiej. Wg mnie tak to wygląda. Skoro sklejam model tzn. że mi się podoba. Skoro się podoba, tzn. że powinienem za niego zapłacić. Tutaj nie ma gdybania jak w przypadku muzyki, że skoro się ściągnęło, to by się kupiło. To jest naciągane domniemanie branży. Natomiast, jak ściągasz skan i go sklejasz to już nie ma czego domniemywać. Skleiłeś, więc tak jakbyś model kupił, ale nie zapłacił za niego. Proste jak budowa cepa. Podciąganie pod to testowania to śmiech. Kto będzie sklejać ten sam model, po sklejeniu go z tzw. pirata? Każdy i tak robi jak uważa za słuszne.
To jest moja subiektywna opinia.

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
09-04-13 09:26  Odp: [Dyskusja] Czy klejenie ze skanu bez posiadania oryginału to piractwo?
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

A gdyby tak hipotetycznie założyć że wszyscy zainteresowani konkretnym modelem ściągną sobie jego skan co jest równoznaczne z niezakupieniem oryginału? Można wtedy przyjąć że nakład nie zejdzie i ktoś na tym straci. Jak ktoś coś traci w wyniku czyjejś działalności to być może akurat tu jest to zgodne z prawem ale chyba wątpliwe moralnie.
Oczywiście to hipotetyczna sytuacja i do takich chyba nie dochodzi ale to tylko kwestia skali.
Dla mnie osobiście sytuacją klarowną jest budowa ze skanu modelu już nieosiągalnego na rynku. Klejąc skan modelu dostępnego nawet zgodnie z prawem uszczuplam czyjś zysk z wykonanej pracy. To jest moje zdanie w tym temacie jeszcze przed pierwszą poranna kawą ;-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
09-04-13 11:29  Odp: [Dyskusja] Czy klejenie ze skanu bez posiadania oryginału to piractwo?
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

HUMORYSTYCZNA WSTAWKA:
A gdyby tak hipotetycznie założyć ,że wszyscy zainteresowani kobietą nie ożenią się tylko skonsumują związek co jest równoznaczne z "niezakupieniem" . Może wtedy przyjąć ,że cała populacja kobiet nie zawrze związku małżeńskiego i straci na tym populacja ludzka. Byłoby to zgodne z prawem ale wątpliwe moralnie. "Oczywiście to hipotetyczna sytuacja i do takich chyba nie dochodzi ale to tylko kwestia skali" -cytat.
Żona kolegi też jest nieosiągalna ale nie uważam ,że byłaby to sytuacja klarowna :).
To tak tylko i wyłącznie humorystycznie bez osobistych wycieczek Stary - dla rozluźnienia atmosfery :) bo pięknie tniesz karton i potrzebuję w takich jak Ty pomocy w nauce kształtowania kartonu. Juz dmucham na zimne z postami ,żeby nie być źle zrozumianym.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
09-04-13 22:11  Odp: [Dyskusja] Czy klejenie ze skanu bez posiadania oryginału to piractwo?
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

Czy Wy jesteście zdrowi ... ..............?

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 
09-04-13 22:32  Odp: [Dyskusja] Czy klejenie ze skanu bez posiadania oryginału to piractwo?
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Oprócz głowy cały zdrowy ;) :D

 
09-04-13 22:36  Odp: [Dyskusja] Czy klejenie ze skanu bez posiadania oryginału to piractwo?
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Karton Cafe, to i bić pianę można do woli.

Powstaje wtedy pyszna cafe z pianką :)

A wiadomo że nie ma to jak oryginalna wycinanka, ja mam nawet zachomikowane okładki już dawno sklejonych modeli...

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024