KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
08-04-13 13:19  Odp: [Dyskusja] Czy klejenie ze skanu bez posiadania oryginału to piractwo?
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Alski, widzę, że Ty w tym trwaniu przy swoim jesteś tak zacietrzewiony, że nie odróżniasz już co jest białe a co czarne.... ochłoń chłopie trochę i przeczytaj mój wpis jeszcze raz na spokojnie a być może odkryjesz w nim troszkę inny sens.
Co kto o Tobie pomyśli, to akurat mam gdzieś, na co Ty sobie nie pozwolisz także mam gdzieś, nie interesuje mnie też jak pobieżnie ktoś mój post przeczyta bo niby czemu miał bym się tym przejmować? sens jest w nim zawarty i jak do kogoś nie dociera to jego problem.
Przykład który podałem (o dziwo!) nie uderza Ciebie tylko w bezsensowną moim zdaniem krucjatę niektórych forumowiczów...
Pozdr.

--
GG 6801515

 
08-04-13 13:32  Odp: [Dyskusja] Czy klejenie ze skanu bez posiadania oryginału to piractwo?
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Ok źle sformuowalem zdanie ,niepotrzemnie wpisalem twój nick to było napisane dla czytających post a nie na twój.zrozumiałem go tak jak należało.

Czy to nie czas by uznać że ta dyskusja nie przyniesie merytorycznego rozwiązania ?
Chyba tak.
Zamiast rozwiązać problem wykonania kilkuset mitów średnicy 0.6 a bo igła za tępa a bo karton się roxwarstwia zajmuje się wpisanie na forum tematyka prawniczą.

Post zmieniony (08-04-13 13:47)

 
08-04-13 14:51  Odp: [Dyskusja] Czy klejenie ze skanu bez posiadania oryginału to piractwo?
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Czytam wypowiedzi i czasami mam wrażenie,że jest to dyskusja akademicka.....
Nie kleję modeli ze skanów. Natomiast na potrzeby własne kleję modele z kopii na kopiarce- czasem plujce, czasem laserowej. I CO ? Jestem piratem i mam pójść do paki ??? Kopię robię z oryginałów z moich zasobów archiwalnych. Mam komplet MM, mnóstwo kartonówek, teraz już nieosiągalnych. Wątpię,żeby np. tematy z Fly Model były kiedykolwiek wznowione... Pocięcie starych MM to niemalże barbarzyństwo !!!!
Czasami mam wrażenie,że niektórzy przeginają pałę... Skopiowanie na dobrej drukarce i na dobrym kartonie modelu wcale nie jest takie tanie. A z drugiej strony czasem skopiowanie pomaga nam przy korygowaniu błędów. Bo nie jest tak,że w dobie komputerów wszystko pasuje idealnie....
Na wszystko trzeba znaleźć złoty środek i zastosować kompromis. Aha, z tego, co się orientuję kopiowanie zawsze pociąga za sobą zniekształcanie rysunków. I to ponoć skaner bardziej zniekształca od dobrej kopiarki. Porównywałem kopie z mojej drukarki i nie było tak tragicznie...

 
08-04-13 15:15  Odp: [Dyskusja] Czy klejenie ze skanu bez posiadania oryginału to piractwo?
szad 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Wróciłem z pracy i tak sobie myślę kto jest przestępcą . Ja , czy mój syn. Bo razem kleimy ten sam model- w celach jego nauki, on ze skanu, a ja z oryginału. A może trzeba odwrotnie, on oryginał a ja ze skanu. Nadmieniam, że wycinankę kupiłem legalnie.
MBig wiesz?

A cha i czy będziemy siedzieć w jednej celi, czy oddzielnie?
MBig wiesz?

Pozdrawiam SZAD

 
08-04-13 15:23  Odp: [Dyskusja] Czy klejenie ze skanu bez posiadania oryginału to piractwo?
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ja wogóle nie rozumiem o czym jest ta rozmowa. Nie ma o czym dyskutować, przeciez jasno jest określone kto jest piratem.

Ten kto rozpowszechnia.
Ten co ściąga - nie.

Możemy sobie kopiować i udostępniać w gronie znajomych. Na swój uzytek, nie na sprzedaż.


Druga sprawa to wg mnie bardzie dotyka sumienia, światopogladu. Mimo że mam peeełno skanów, żadnego nigdy nie udostepniłem innym (chyba że ktoś pisał na forum że potrzebuje konkretnej części). Chciałem obejżeć sobie, i albo zakupić orginał jak się spodoba albo nie.
Modelu nie skleje jeśli nie będe miał oryginału.
Dlaczego? nie chcę być piratem? Nie dlatego, mam to gdzieś...
Dla mnie ważne że mam paru projektantów osobiście i wg mnie zrobiłbym świństwo klejąc i nie płacąc za to.


Ktoś kto kopiuje sobie, ściąga skany, klei ze skanu to wg prawa piratem nie jest. I chyba nie ma co dyskutować, takie sa faktu.

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
08-04-13 15:54  Odp: [Dyskusja] Czy klejenie ze skanu bez posiadania oryginału to piractwo?
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Łosiu: tak nie do końca. Jeśli ktoś ściaga skan, czyli pobiera model nielegalnie, wiedząc o tym, może być posądzonym o paserstwo. O ile oczywiście ktoś na to wskaże. To bardziej kwestia sporu litery i ducha prawa.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
08-04-13 16:48  Odp: [Dyskusja] Czy klejenie ze skanu bez posiadania oryginału to piractwo?
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanos.

Łosiu dokładnie to wyłuszczył, a Tobie Sturmovik się tylko wydaje. Otóż jesteś w błędzie. Jedyne nielegalne ściąganie ma miejsce jeszcze przed premierą modelu na rynku.. Koniec, kropka. Przeczytaj uważnie linki, które wcześniej zamieściłem, nie domyślaj się treści, ale spróbuj ją wyczytać ze zrozumieniem. Tu naprawdę nie ma o czym dyskutować. Stan prawny jest jaki jest i tyle. Trzeba go zaakceptować i już. Jak się komuś nie podoba to powinien udać się do najbliższego jemu lub jego sercu Biura Poselskiego i tam wyłuszczać swoje domysły i wylewać żale.

Co do sumienia, to bardzo ładnie ujął to Łosiu. Ja również tak postępuję i kupuję sporo modeli. Jednakże nie próbuję narzucać innym na siłę swojej moralności. I tego myślę powinniśmy się trzymać.

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 
08-04-13 17:08  Odp: [Dyskusja] Czy klejenie ze skanu bez posiadania oryginału to piractwo?
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Astra masz rację !!! A że mądrze gadasz należy Ci się półlitrowe, dobre PIWO. Jak się kiedyś nasze drogi pokrzyzują, to je u mnie masz !

 
08-04-13 17:11  Odp: [Dyskusja] Czy klejenie ze skanu bez posiadania oryginału to piractwo?
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Astra, dzięki za pełne wskazanie wykładni. Dla mnie jednak klejenie ze skanów bez posiadania oryginału pozostaje kwestią moralności.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
08-04-13 18:35  Odp: [Dyskusja] Czy klejenie ze skanu bez posiadania oryginału to piractwo?
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Ja juz sie biore za to co powinienem za Szkwała , dodam ,że oryginalnego. Stare wręgi pójdą do kosza bo :
1. Co wspominał jeden z forumowiczów - skaner strasznie( lub mniej strasznie wykopuje wymiary. Nie wiem jak sobie z tym radzicie .
2. Nawet jeśli poprawi sie to programem graficznym łatwo jest o różnicę w kadłubie o 0,5 mm a to już widać że ho ho !
3. Na dobre opracowanie nie szkoda kasy.
4. Skany sa dobre na ćwiczenia w cięciu , klejeniu , wprawkach jak i ja zrobiłem a zrobiło się z tego larum.
5 Również o tym wspominał forumowicz - należy doceniać dobra prace projektantów i w tym przypadku jestem pod ogromnym wrażeniem.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024