STATKI I OKRĘTY   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka szkutnicza, marynistyczna, okręty, statki, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron itp...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 11Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
28-10-10 14:03  Odp: ORP Błyskawica
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Wyda :)

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
28-10-10 20:14  Odp: ORP Błyskawica
Raven666 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 2

AC, dzięki jeszcze raz.
Zdaję sobie sprawę z niedoskonałości metody pytań i odpowiedzi, ale ze względu na, jak wspomniałeś, mizerny materiał - nic innego mi nie pozostaje. Nie pytam o drobne elementy, np rozmieszczenie detali na pokładzie, bo to nie ma sensu - była taka maksyma o obrazie i 1000 słowach ;) Zresztą, gdyby nie ów mizerny materiał, pewnie nie byłoby tego wątku.

P.S. Syjek, czekamy, czekamy....

--
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości - Albert Einstein

 
11-11-10 18:06  Odp: ORP Błyskawica
Marek1970   

Witam.MacGregor na stronie trzeciej tego wątku wspomniał o modelu Błyskawicy z wydawnictwa WAK.Jakiś czas temu zamówiłem ten model.Kiedy przesyłka przyszła nieco się zawiodłem.Przed sklejaniem staram się zebrać jak najwięcej materiału o danej jednostce i co mi się rzuciło w oczy to
-brak mat antypoślizgowych w okolicach dział 120 mm,stanowiskach km-ów i dział 40 mm w kolorze brązowym
-brak brytyjskich oznaczeń lotniczych na maskach dział 120(działa nr 2 i 3)
-białe numery taktyczne H-34(powinny być czarne)
-maszt w 2/3 swojej wysokości biały lub jasnoszary
-brak zegara artyleryjskiego na masce działa nr 3
-w opisie części do samodzielnego wykonania brak kabla demagnetyzacyjnego
To oczywiście nie wszystko,ale tyle udało mi się znaleźć w internecie i publikacjach na temat Błyskawicy z kampanii norweskiej.
Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś wiadomości na ten temat będę wdzięczny.Pozdrawiam.

 
12-11-10 19:28  Odp: ORP Błyskawica
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Na stronach KARTON net Work jest galeria i relacja z budowy ORP GROM ,z maja 1940 r pozdrawiam marek

w starym MORZU z 1985 r znalazłem takie zdjęcie tym zdjęciem chciałem zwrócić uwagę na białey znak taktyczny na burcie]

Post zmieniony (08-12-12 13:56)

 
08-12-10 22:02  Odp: ORP Błyskawica
Raven666 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 2

Jakiś czas już minął od mojego ostatniego wpisu, prace idą do przodu, w związku z czym pojawił się kolejny problem - olinowanie... i kolejna moja prośba do Was, szanowni koledzy for(um)owicze odnośnie materiałów na ten temat.

--

Post zmieniony (08-12-10 22:33)

 
08-01-11 22:34  Odp: ORP Błyskawica
Raven666 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 2

Odświeżę wątek: Czyżby olinowanie "Błyskawicy" z 1944 to wielka niewiadoma??

--
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości - Albert Einstein

 
10-01-11 13:07  Odp: ORP Błyskawica
AC   

Ale żeś zadał pytanie, czy myślisz ,że nie znając wyglądu samego okrętu sięga się po takie,,drobiazgi".Już z wcześniejszych postów wynikało,że nie ma dlatego żadnych planów Błyskawicy bo nie ma możliwości ich wykonania z braku rzetelnych danych. Zwróć uwagę,że do tej pory nikt jeszcze nie pokusił się o porządny rysunek GSD, bo chyba zauważyłeś, że nijak mają się dotychczasowe wszystkie interpretacje pomostu bojowego do rzeczywistości.
To tylko taki przykład. Próba odtworzenia na podstawie dzisiejszego wyglądu w szczegółach jest praktycznie niemożliwa, bo jest zbyt dużo zmian. ( Pomost bojowy przeszedł szczególnie dużą metamorfozę i zupełnie nie ma się na czym wzorować) a co tu mówić o mocowaniu want, anten i innych linek. Wszelkie olinowanie na spardeku też ulegało zmianie, bo tam też dużo przebudowywano. Zdjęć z tego okresu jak na lekarstwo, a jeżeli już to mocno ogólne.Jednym słowem- bryndza.
PS; wracając do pomostu to porównaj sobie obojętnie jakie dotychczasowe rysunki ze zdjęciami zamieszczonymi w LIVE. To był stan na początek 40r.(zwróć uwagę na nieregularny kształt podwyższonego podestu w miejscu dzisiejszego greetingu) a przecież potem zachodziły zmiany, bo doszła budka asdikowca, zmieniono system sterowania torpedami,postawiono radar, zmieniono lampy sygnalizacyjne PZO na angielskie, dołożono następne reflektory na wysięgnikach, dołożono głośniki, Lewisy , 2 wysięgniki (kątowniki) na wiatrochronach do anten, semafor i pewnie kupę innego niewidocznego złomu, którego się nie zidentyfikuje bez dokładnych zdjęć.

--

 
18-01-11 16:29  Odp: ORP Błyskawica
Raven666 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 2

Myślałem, że może istnieje jakiś ogólny zarys olinowania, coś na podobę planu nadbudówki dziobowej z masztem, który pojawił się w tymże wątku. Cóż, teraz wiem na czym stoję - a nie stoję nawet na przysłowiowym cienkim lodzie :(
Pozostają mi tylko domysły oraz wzorowanie się w jakimś stopniu na innych dużych niszczycielach RN.

--
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości - Albert Einstein

 
19-01-11 15:37  Odp: ORP Błyskawica
Marek T   

Szukam tego zdjęcia nadbudówki z 1944 r. (z masztem), i nie mogę znaleźć. Gdzieś mi się zapodziało. Maszt zdecydowania różnił się od obecnego.
Jak tylko znajdę, to je wkleję.

 
19-01-11 17:03  Odp: ORP Błyskawica
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

mam takie zdjęcie ,może będzie pomocne, patrząc na działo jest to wcześniejszy okres , spójrz na post wcześniejszy zamieściłem tam Błyskawicę w kamuflażu chyba z tego okresu widać tam słabo maszt ale widać ,pozdrawiam marek

--

Post zmieniony (19-01-11 17:27)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 11Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024