STATKI I OKRĘTY   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka szkutnicza, marynistyczna, okręty, statki, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron itp...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 11Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
19-01-11 17:26  Odp: ORP Błyskawica
Marek T   

Na początek fotka z początku 1944 r., po remoncie po kolizji z MUSKETEER.

 
30-03-11 04:54  Odp: ORP Błyskawica
Zbigniew   

Czesc, kilka zdjec ORP Blyskawica; ORP ORZEL,oraz ORP Wilk mozna znalesc na stronie:LIFE polisch destroyer; na Google, zdjecia bardzo wazne Pokazuja Orla i Wilka razem w porcie Angielskim spowite Angielska mgielka. Kilka zdjec ORP Blyskawicy i zalogi . Pozdrawiam Zbigniew

--
Z. Walder

 
30-03-11 04:59  Odp: ORP Błyskawica
Zbigniew   

Czesc, kilka zdjec ORP Blyskawica; ORP ORZEL,oraz ORP Wilk mozna znalesc na stronie:LIFE polisch destroyer; na Google, zdjecia bardzo wazne Pokazuja Orla i Wilka razem w porcie Angielskim spowite Angielska mgielka. Kilka zdjec ORP Blyskawicy i zalogi . Pozdrawiam Zbigniew

--
Z. Walder

 
09-04-11 23:02  Odp: ORP Błyskawica
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam
Czy ktoś dysponuje zdjęciem lub rysunkiem podajnika amunicji do dział 120 mm Boforsa na Grom\ Błyskawica ,bardzo bym prosił jeśli jest możliwość zamieszczenia zdjęcia, linka na forum lub na maila [deeprover@ wp.pl]
Dziękuję ipozdrawiam

 
03-05-11 13:48  Odp: ORP Błyskawica
tedi   

Witam.
Czy ktoś może mi podać wysokość słupka relingu np. na Błyskawicy. W monografi jest tylko na jednym ze szkiców podane 3 stopy i 5 cali , co daje około 104 cm.. Wydaje się to trochę mało,
thorn jak na moją wiedzę to windy amunicyjne nie zmieniły się i są te same do tej pory na Błyskotce. Kiedyś już poruszałem ten temat na różnych forach. Przy odrobinie czasu wyślę na pw..
Pozdrawiam.

 
03-05-11 18:08  Odp: ORP Błyskawica
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Kilkanaście lat temu mierzyłem słupek na pokładzie rufowym - 975 mm (do osi górnego otworu), co daje ~3' 2 3/8"
Obecne normy mówią o 1100 mm wysokości barierek w budownictwie. Dla obiektów pływających może być inaczej. 75 lat temu mogły być inne normy...

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
03-05-11 20:31  Odp: ORP Błyskawica
tedi   

Dzięki za informację.

 
08-05-11 16:24  Odp: ORP Błyskawica
Grom   

Witam wszystkich !!!
Jest to mój debiut na Waszym forum.
Jeśli ktoś ma materiały dotyczące planu podziału blach poszycia burt i dna, a także pokładu i nadbudówek ORP Błyskawica to błagam o ich udostępnienie.
Obecnie buduje model własnego autorstwa w skali 1:100 (jest w stanie surowym) w oparciu o dotychczasowe plany i publikacje. Interesuje mnie stan na 1944rok.

konger

 
27-07-11 10:30  Odp: ORP Błyskawica
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Takie coś wczoraj znalazłem (przepraszam, że takie duże)



ze strony http://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Wielkie_dni_ma%C5%82ej_floty

Moim zdaniem zdjęcie zrobione między połową kwietnia, a końcem maja 1944. Błyskawica już ma radar 271 (ledwie widoczny za kominem, poniżej syreny), ale jeszcze jest w malowaniu jak na zdjęciach Grzegorza i Marka parę postów wyżej.
Ciekawe co to za krążownik. Wygląda na ciężki typu County, ale nie wiem który konkretnie.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
27-07-11 12:35  Odp: ORP Błyskawica
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

I jeszcze...

ze strony http://www.wehrmacht-history.com/timeline/1939/a-polish-destroyer-rescued-us.htm

Wyokrętowanie rozbitków ze statku "Sheaf Crest" - grudzień 1939 ("Błyskawica" lub "Grom").
Ciekawe co to za instalacja obok trapu...

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 11Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024