STATKI I OKRĘTY   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka szkutnicza, marynistyczna, okręty, statki, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron itp...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 11Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
03-09-10 22:35  Odp: ORP Błyskawica
ArturN   

Miło że ktoś się czasami ze mną zgadza 6 arkuszy to minimum części w skali 1/50 1/75 generalka 1/150 1/200 :). Co do jakości to jak Waldek K będzie autorem to jestem spokojny. Jak wyjdzie na 8 arkuszach to też to przeboleje :P
Pozdrawiam

--
Szkutnicze RC

 
04-09-10 16:47  Odp: ORP Błyskawica
AC   

W sprawie formalnej. To pierwsze zdjęcie Błyskawicy zamieszczone przez MacGregora na pewno nie przedstawia okrętu w 1944r. Sądząc po wyposażeniu może to być maksymalnie okres do czasu remontu w listopadzie 1943r. Gratuluje pomysłu, ale wydaje się on mało realny.

 
05-09-10 04:54  Odp: ORP Błyskawica
Andrzej1964   

McGregor mam obydwa tomy monografii i czekam już dłuższy czas na pozostałe. Pisząc o monografii z prawdziwego zdarzenia, miałem na myśli pozycję w rodzaju "Anatomy of the ship".

A model Twojego autorstwa w skali 1:100 kupię w ciemno, mimo, że modelarz ze mnie żaden.

 
07-09-10 12:00  Odp: ORP Błyskawica
AC   

Aj-press może i kiedyś wyda 3 tom monografii, ale to zależy od Autora. Sądzę, że skoro ciężko jest Jemu zebrać odpowiednią ilość materiału, to szanse na powodzenie projektu są nie za duże. O pozycji w rodzaju ,,Anatomy" można tylko pomarzyć. Nawet jeżeli ktoś ma jakieś sensowne materiały, to nie podzieli się z nimi przed ustaleniem ,,ekwiwalentu pieniężnego". Czasy spontanu minęły i każdy chce coś ugrać. Bezinteresowność, to w dzisiejszych czasach cecha głupców i dlatego nie ma chętnych do współpracy. Hasło McGregora, ,,Niech każdy wrzuci co ma" to utopia -niestety.

--

 
07-09-10 21:44  Odp: ORP Błyskawica
Teledzin   

McGregor jeśli brakuje fotek do planów z lat wojny, to może zrobiłbyś plany i model Błyskawicy w stanie na lata 60-70 -te już w PRL. Wzór w skali 1:1 stoi w Gdyni. Jeśli będzie problem z kształtem jakiegoś detalu można iśc, obejrzec, zrobic fotki, a nawet zwymiarowac (jeśli PMW nie uzna, że naruszy to tajemnicę państwową). Pozdrawiam

 
08-09-10 19:23  Odp: ORP Błyskawica
lothar79   

Z wydawnictwem AJ-Press jest taki problem, że Pan Andrzej - właściciel chciałby pewnie obie monografie zakończyć. Niestety, polski "towar" nie sprzedaje się tak jakby można tego oczekiwać. Spójrzcie na półki w księgarniach - masę "Gromów" i "Wichrów" nadal zalega półki. Nie od dziś królują przecież wypasione "Niemiaszki", czy "Japońce".

 
14-09-10 20:23  Odp: ORP Błyskawica
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Może, zrobić "Błyskotkę "taką jaka jest obecnie ,minie jakiś czas i bedziemy szukać czegoś , czego nie ma.

--

Post zmieniony (15-09-10 17:16)

 
15-09-10 21:50  Odp: ORP Błyskawica
Tomek 

 - 2

A ja zadam pytanie do specjalistów, które nurtuje mnie od paru lat, a dotyczy modelu JSC w skali 1:400. Czy prawdą jest, że Błyskawica miała przesunięty dalocelownik na jedną z burt (bodajże prawą)? Tak zrobili w tym modelu i ni choroby nie mogę się z tym jakoś pogodzić i nie leży mi to w żądną stronę!!!

--

 
15-09-10 23:56  Odp: ORP Błyskawica
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

To prawda. Jest tak do tej pory.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
30-09-10 00:29  Odp: ORP Błyskawica
Raven666 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 2

Witam,
Też mam pytanie (a nawet dwa) do znawców, tylko dotyczy modelu "Błyskawicy" z '44 roku, wydanego przez MM w 1997 roku.
Pytanie pierwsze: Na nadbudówce rufowej, między stanowiskiem armat 102 mm, a działkami 20 mm w tym modelu w tym miejscu znajduje się prostokątna, "dziwnie" wysoka nadbudówka. Jakoś mi nie pasuje ona do całokształtu - na oryginale z Gdyni nie ma w tym miejscu nic. Czy w roku 1944 dalej w tym miejscu znajdował się dalmierz na platformie, czy też coś innego? Pierwsze zdjęcie w tym wątku pokazuje, że jakaś struktura w tym miejscu jest (ale znacznie niższa niż nadbudówka z modelu). Czy może być to platforma z dalmierzem w brezentowym pokrowcu ?
Pytanie nr 2: Na pionowej, tylnej ścianie nadbudówki dziobowej, w miejscu jej styku z nadbudówką kotłowni model ma jakąś wystającą, niewielką dobudówkę. Oryginał w tym miejscu ma gładką ścianę, ale nieliczne zdjęcia z monografii AJ Press (fakt, zdjęcia z okresu 1940-1942) ukazują , że w tym miejscu znajduje się jakiś ciemniejszy obszar (owa dobudówka, czy raczej jakaś wnęka ? kratka wentylacyjna? czy jeszcze coś innego?) Co mogło znajdować się w tym miejscu ? A może to tylko błąd autora opracowania + gra światła i cienia na starych fotografiach?
Zdaję sobie sprawę z baaaaaardzo wielu niedokładności tego starego opracowania, więc nie pogardziłbym nowym, komputerowym opracowaniem "Błyskawicy" z '44 roku, także zapowiadanymi od ponad roku dalszymi tomami monografii z AJ-press.

--
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości - Albert Einstein

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 11Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024