FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
09-07-04 21:25  [Technika] Łączenie poszycia w samolotach
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Witam
Jeżeli chodzi o kadłub samolotuto każdy wie że sukcesem jet jednolistość czyliżeby ślady łonczenia były jak najmniej widoczne. Wielu z was widziało moja walkę z Mustangime któą przegrałem, dlatego chciałem zapytać jaki jest wasz klucz do osiągnięcia tego sukcesu. Z góry dzięki za odpowiedzi.

 
09-07-04 21:47  Re: [Technika] Łączenie poszycia w samolotach
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Bardzo ostrożnie wycinam segmenty i przed przyklejeniem, gdy dopasowuję segmenty, doszlifowuję przylegające powierzchnie, żeby wszystko przylegało jak trzeba.
Odnosi się to do metody z dwiema wręgami i z jedną.
W obydwy przypadkach używam bardzo drobnego papieru ściernego, żeby nie uszkodzić elementów.
Pomimo tych starań połączenia nie zawsze są idealne. Może ktoś ma lepszą metodę?

 
09-07-04 22:12  Re: [Technika] Łączenie poszycia w samolotach
Mirek 



 - 2

Najskuteczniejsza jest jedna wrega i pasek laczacy.
nawet jezeli model przewiduje dwie wregi to z zasady jedna wyrzucam a pasek laczacy dorabiam.

Pozdrawiam
Mirek aka shoki2000
_______________________
Japonia - II Wojna Swiatowa

 
09-07-04 22:29  Re: [Technika] Łączenie poszycia w samolotach
KoRnik   

mam antka z gpm'u...... i tam wlasnie laczenie segmentow przewidziane jest na jedna wrege i oklejke..... jeszcze nigdy nie kleilem tym sposobem wiec sie boje o to ze cos nie wyjdzie i ze poszycie moze byc za krotkie.... ale mysle ze autor modelu wziol pod uwage to ze jest jeszcze oklejka

 
09-07-04 23:10  Re: [Technika] Łączenie poszycia w samolotach
gutes 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 2
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Podobnie jak pOpała, dokładnie wycinam krawędzie segmentów. Gdy robię metodą dwóch złączonych wręg, to na pierwszym zdjęciu wręga nie jest jeszcze wklejona lecz ściśle spasowana (nie za ciasno i nie za luźno) Pozwala to na pasowanie (nasuwanie następnego segmentu nieumieszczonego na zdjęciu) poprzez przymierzanie i doszlifowywanie krawędzi styku segmentów, tak aby nie było szczelin, czyli po prostu żmudne kolejne próby. Oczywiście wcześniej trzeba sprawdzić, czy obwody sąsiadujących segmentów są sobie równe. W tym modelu nie trzeba tego robić. Gwarancję identyczności sąsiadujących wręg, daje mi ich wcześniejsze sklejenie i wspólne doszlifowywanie ruchami po promieniu segmentu, do jego środka.

 
11-07-04 00:17  Re: [Technika] Łączenie poszycia w samolotach
izz_miniatures 

Na Forum:
Galerie - 3
 

a ja zawsze kleję na dwie wręgi... wolę tą motedę od jednej i paska łączącego... zawsze dokładne szlifowanie, potem mierzenie stukrotne... i dopiero klejenie... trwa to długo, ale rezultaty są...

P-y....

Mój kanał na YouTube: IzzMiniatures
Mój blog: IzzMiniatures
Moja kolekcja zdjęć graffiti

 
11-07-04 10:17  Re: [Technika] Łączenie poszycia w samolotach
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

zobacz:
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=3121&t=2894#reply_3121
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=329&t=320#reply_329
teraz więcej widać.....:)
ale szukam też tego wątku, co kolega pisał o pasowani dwóch wręg za pomocą drucików - kto pomoże ????

____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
12-07-04 15:20  Re: [Technika] Łączenie poszycia w samolotach
Fiban 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Gutes, czy jest szansa na fotorelacje z budowy tego Zero. Jestem pod wrazeniem.

 
12-07-04 15:31  Re: [Technika] Łączenie poszycia w samolotach
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Popieram Mirka - właśnie chciałem to samo napisać i w porę przeleciałem cały wątek.
Czasem jednak ta metoda wymaga postąpieniu wbrew zaleceniom wydawcy, który propaguje metodę na dwie wręgi - i trzeba się liczyć z koniecznością zmniejszenia wręgi na całym obwodzie o grubość paska.

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024