FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
23-11-19 18:22  [G] Oshkosh M1070 + naczepa M1000 - Answer - 1:25
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Po czternastu miesiącach zmagań udało się dobrnąć do końca budowy tego potwora, który liczy prawie 90 cm długości. Model jest dość dobrze spasowany, choć zdarzają się drobne części za duże lub za małe i wygląda to tak, jakby trzon modelu był projektowany na komputerze, a drobiazgi były robione na oko. Zresztą mimo licznych uproszczeń, co można uznać za wadę lub nie, wiele mniejszych części tylko z daleka przypomina kształtem oryginał. Parę rzeczy dorobiłem, parę skorygowałem (np. układ wycieraczek, które na okładce są prawidłowe, ale w wycinance są źle umiejscowione) a inne przyjąłem z dobrodziejstwem inwentarza - nie jestem ortodoksem modelarskim.
Nieco kłopotów miałem z przesyłką. Najpierw otrzymałem tylko model, bez laserów, choć zamówiłem komplet. W ciągu paru dni dostałem przesyłkę. Potem w laserach zabrakło połowy bieżników do kół naczepy. Na to musiałem czekać 2 tygodnie. Na koniec okazało się, że w moim egzemplarzu brakuje jednej kartki z rysunkami do naczepy i gdyby nie internet byłbym w czarnej.... Same rysunki nie powalają. Jest ich absolutne minimum i wspomagałem się innymi relacjami, także plastikowymi.
I jeszcze słowo o laserach, bo to chyba największy minus tego modelu. O ile lasery do ciągnika są w miarę ok to te do naczepy są całkiem skopane. Wiele części jest powtarzalnych i ktoś, kto przygotowywał pliki z laserami uciekał z lekcji matematyki. Cześci jest zazwyczaj za mało - o 1/3, 1/4, połowę - różnie, ale kilku było za dużo. Ogólnie duży bałagan, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dorobić sobie część z wycinanki.
I jeszcze uwaga dla przyszłych wykonawców: części ciągnika i naczepy różnią się tylko podkreśleniami w numeracji. Nie wiem czemu cześci ciągnika nie mogłyby się zawierać w przedziale 1-500, a naczepy od nr 500. Zanim wyłapałem różnicę poleciało sporo słów na k.

Plusy:
- temat
- dobre spasowanie części
- dobra baza dla własnej rozbudowy o różne detale, a wystarczający stopień skomplikowania dla przeciętnego modelarza

Minusy:
- żółty kolor wycinanki zamiast piaskowego
- porozrzucane po stronach części
- brakujące części, odbicia lustrzane części, części laserowe nie mają wyciętych otworów i jest ich za mało lub za dużo
- minimalistyczne rysunki
- dziwna numeracja ciągnika i naczepy
- części zwijane powinny być drukowane na zwykłym cienkim papierze
- napis na masce "OSKOSK" !!!- absolutna kompromitacja grafika lub projektanta

Ogólne wrażenie 5-/6 od osoby, która malowała model. Gdybym robił go w standardzie ocena byłaby o punkt niższa. Mimo wszystkich błędów, które są nieuniknione przy tej skali projektu, cieszę się, że Wydawca zrealizował jedno z moich modelarskich marzeń.






--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
23-11-19 18:53  Odp: [G] Oshkosh M1070 + naczepa M1000 - Answer - 1:25
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Absolutna rewelacja, fantastycznie sklejona i pomalowana maszyna. Gratuluję umiejętności i zazdroszczę cierpliwości. Jedyne czego mi tu brakuje to fotek pokazujących model w całości ale koniecznie w jakimś plenerze... Kapitalny model.

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
23-11-19 18:57  Odp: [G] Oshkosh M1070 + naczepa M1000 - Answer - 1:25
cantakawah 



Na Forum:
Galerie - 11


 - 9

Wspaniały model kolego ! pięknie pomalowany . brakuje teraz Abramsa jako " kropki nad i" :)
Gratuluję cierpliwości . ilość bieżników pewnie już niejednego zniechęciła.

--
Boże ! daj mi czas ... modele już mam :)

Z modelarskim pozdrowieniem

R.W.

Ukończone: BELL AH-1F "Tzefa" , Messerschmitt Bf-110 G-4,Sherman "Maczuga" (WAK),TA - 154 Mosquito (Modelik), P-420 Sparviero GPM, F-14/A Tomcat , IK-3 Rogozarskij , Sd.Kfz.8 DB-10 & Pak 44 128mm Angraf.
W budowie: RMS TITANIC (MM), Gaz-51 "Wichura" GPM.

 
23-11-19 19:37  Odp: [G] Oshkosh M1070 + naczepa M1000 - Answer - 1:25
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

No i jest wreszcie komplet - gratulacje !
Co do wykonania modelu to jedyna rzecz jaka dla mnie rzuca się mocno w oczy i szkoda, że przy takim nakładzie pracy nie została wykonana zgodnie z rzeczywistym wyglądem to boczne wąsy opon ciągnika, które powinny licować z bokiem opony, a nie tak odstawać o grubość tektury jak na zdjęciach tego modelu, ale słusznie zauważyłeś, że nie jesteś "ortodoksą modelarskim".
Co do nazwy pojazdu to chyba nie jest jak to nazywasz "absolutna kompromitacja grafika lub projektanta" tylko pewnie celowe zniekształcenie nazwy, aby producent tego pojazdu nie ciągał po sądach koncernu ; ) w modelach plastikowych też jest stosowany taki zabieg.
Co do samego opracowania to wielka szkoda, że wydawnictwo nie próbowała zrobić coś z grafiką tego modelu, jeżeli 18 lat temu można było jednolite kolory jednak wydrukować nie takie "gładkie", to czemu nie dało się tego zrobić obecnie, a sam odcień kamuflażu to już całkiem jest nie do przyjęcia, a przecież model do tanich nie należy.
Wielka szkoda, że ten model został wydany jeszcze przed nawiązaniem współpracy wydawnictwa z M.Dworzeckim.
No cóż może kiedyś model zostanie wydany w natowskim kamuflażu już z grafiką wspomnianego autora, czego sobie i wszystkim zainteresowanym tematem serdecznie życzę : )

Post zmieniony (24-11-19 07:27)

 
23-11-19 19:44  Odp: [G] Oshkosh M1070 + naczepa M1000 - Answer - 1:25
Banita 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Piękna robota . Gratki .

 
23-11-19 19:44  Odp: [G] Oshkosh M1070 + naczepa M1000 - Answer - 1:25
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ty użyłeś słowa na K przy klejeniu, ja przy oglądaniu. Rewelacja. Chciałbym osiągnąć taki poziom.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
23-11-19 20:23  Odp: [G] Oshkosh M1070 + naczepa M1000 - Answer - 1:25
Zeus12345   

witam

widze ze sie za model musze brac fajny zestaw pedzlem malowany czy aero

ja juz mam model na naczepe to bedzie t-64 b tez Answer ;)

Post zmieniony (23-11-19 20:25)

 
23-11-19 20:37  Odp: [G] Oshkosh M1070 + naczepa M1000 - Answer - 1:25
Seweryn 

 

Piękny model, gratuluję.

--
Seweryn

 
24-11-19 09:17  Odp: [G] Oshkosh M1070 + naczepa M1000 - Answer - 1:25
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Witam, gratuluję wykonania modelu pomimo przeszkód o ,których pisałeś. Jeszcze raz gratulacje.

 
24-11-19 10:21  Odp: [G] Oshkosh M1070 + naczepa M1000 - Answer - 1:25
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Jeszcze małe uzupełnienie poprzedniego wpisu - zmień kolor światła ostrzegawczego zamontowanego na tylnej ścianie kabiny po lewej stronie to cz.231c-d. W modelu jest w kolorze kamuflażu i niestety to powieliłeś.
https://www.youtube.com/watch?v=gS9Ha89umNY
Wydaje mi się, że coś nie tak jest również z rozstawem tylnych kół ciągnika lub z ich wielkością, gdyż są zbyt blisko siebie, ale to nie wina sklejającego model.
https://www.youtube.com/watch?v=gS9Ha89umNY

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024