FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
17-06-15 20:59  /N/ Short Tucano i CASA-Answer fotki arkuszy
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

,,Orlik" RAF-u.-offset.


CASA- cyfra.


--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
17-06-15 23:05  Odp: /N/ Short Tucano i CASA-Answer fotki arkuszy
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Short Tucano wygląda fajnie i na pewno zaopatrzę się w Empiku w najbliższy weekend.

CASA też ładnie wygląda - przynajmniej w 2D. Widziałem na którymś forum ten model sklejony i nie napawa optymizmem. Natomiast ja się skuszę bo czekałem na niego sporo czasu.

Dzięki za fotki arkuszy.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
17-06-15 23:43  Odp: /N/ Short Tucano i CASA-Answer fotki arkuszy
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Ta CASA to nie napawa optymizmem. Mechanizm podwozia (bo to ten mechanizm, prawda ?) w takim wydaniu ? Rozwiązanie kołpaka z ząbkami przy jednym elemencie to pomyłka - na dzień dobry mamy "schodki", te namalowane (brzydko) pasy, linie konturu skrzydła nie zejdą się, brak lub zanikające linie nitowania (podziału blach ?) - nie wiem...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
18-06-15 07:05  Odp: /N/ Short Tucano i CASA-Answer fotki arkuszy
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Przecież ząbki można obciąć. Doświadczony i tak robi na styk. A początkujący sobie zębów nie połamie. A że będzie zakładka. Dla poczatkującego nie ma to znaczenia.

 
18-06-15 15:01  Odp: /N/ Short Tucano i CASA-Answer fotki arkuszy
Kofi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

ABC mam propozycje. Kup ten model, załóż relacje na forum i pokaż jaki ********* jest ten projekt Andrzeja Maciejczaka.

--
www.kofimodels.jcom.pl - zapraszam na moją stronę internetową.
Początkujący

 
18-06-15 15:08  Odp: /N/ Short Tucano i CASA-Answer fotki arkuszy
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Golenie podwozia wymiatają.
To chyba miał być łatwy model, dla początkujących. Ale czy taki duży samolot może być dla początkujących? Słabo to widzę.

To ten sam Pan co ostatni MM. Może to trafiło nie do tej redakcji co trzeba;)

Kofi, nie karm trolla.

Post zmieniony (18-06-15 15:11)

 
18-06-15 15:27  Odp: /N/ Short Tucano i CASA-Answer fotki arkuszy
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Kupiłem właśnie Iskierkę z poprzedniego numeru Answera, bo samolocik jest piekny, ale to też projekt p. Maciejczaka więc trochę się na niego zraziłem po ostatnim MM i opiniach...

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
18-06-15 15:52  Odp: /N/ Short Tucano i CASA-Answer fotki arkuszy
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Widzieliście że autor w modelu CASA zapomniał narysować niektórych konturów okienek w kabinie? A wnioskując po tych okienkach w których kontur jest, to domyślam się że szary kolor nie określa kształtu wycięcia. (mam nadzieję że dobrze opisałem o co mi chodzi;))

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
18-06-15 16:17  Odp: /N/ Short Tucano i CASA-Answer fotki arkuszy
frezzo 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jeśli chodzi o cz. 37 i kontury to te okienka z konturami są odsuwane/uchylane. Może dlatego autor to w ten sposób zaakcentował jako czarna linia, która nie jest obrysem.

Ładnie to widać, ok 4:47
https://www.youtube.com/watch?v=pLPKWC4CZSY

 
18-06-15 16:59  Odp: /N/ Short Tucano i CASA-Answer fotki arkuszy
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Nie mogę go zaraz zrobić bo mam jeszcze arkusz Scuda, i zaraz w kolejce Panzerbetriebwagena. Ale CASE na pewno zakupię . Co wy się tak czepiacie Aviatora , model wygląda na sensownie zaprojektowany. Jest moim zdaniem łatwiejszy od Łosia z MM, a początkujący te Łosie robili. Tu przynajmniej skrzydło jest prościanskie w montażu. Elementy są normalne segmentowe. Pewną trudnością jest druk cyfrowy , ale od czego jest klej polimer. Za dużo modeli wydają wydawcy i zrobiła się taka kolejka że hej. Ale CASĄ tak się podkręciłem że będzie miał najbliższe możliwe miejsce w kolejce.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024