FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
06-07-11 07:32  [Relacja] Czarny pancernik Orieł
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Witam wszystkich.
Dziś nie miałem zbytnio natchnienia na budowę więc otwieram zapowiadaną juz relację z budowy mojego Orła. Mojego bo na forum juz jest jedna relacja z budowy tego modelu.
Model wydany przez wydawnictwo Orieł. fotki okładki nie wstawiam.
I od początku szkielet ja zastosowałem oryginalny w całości wycięty ręcznie.
Co do szkieletu to mam małą uwagę. Autor oznaczył pokład ten z zamalowanymi na czarno polami jako linia wodna. A on jest powyżej lini wodnej. I dwie wręgi nr.9 i nr.13 nie miały wygięcia pokladu. Po sklejeniu wystawały i musiałem je podciać. A robiac otwarte kazamaty trzeba powalować na czarno nie tylko te przedziały oznaczone przea autora ale i po jednym dodatkowo w stonę dziobu i rufy. I przez dziobowa kazamatę przechodzi wręga nr.4 której autor nie zanaczył do wycięcia,

Nie był bym soba gdybym czegoś nie poprzerabiał. Odpusciłem dolny "pokład" a dołozyłem dwie grodzie w podwodnej części. dodatkowo dla leprzej sztywności, na sporej częsci, wzdłużnik wzmocniłem dwoma listewkami.
I jak widać dół zacząłem wypełniac pianka. Po zapiankowaniu i szlifowaniu dno cienko zaciągnołem szpachlą.

Przykleiłem pokłady (ksero oryginalnych które mam zamiar uzyć puźniej)Podejzewam że przez to ksero był mały problem pokład wyszedł ciót krótszy od wzdłużnika.
Wstawiłem barbety. Ten sposób to mój pomysł w oryginale jest innaczej.



I jak widac wziołem sie za oklejanie burt. Zacząłem od góry. dlaczego tak nietypowo to wytłumacze później. I jak widać na fotce rófy kazamaty dział 75mm są niesymetryczne i te nieszczęsne klapy. Teraz wiem że to jednak bład autora. Co do oklejania to było parę problemów. Oklejanie jak zaleca autor zacząłem od dziobu. Zrobiłem tak jak było w wycinance i byłem bardzo niezadowolony z efektów. Dlatego na zdjeciu widac mnóstwo szpachli. Chodzi o to ze autor wymyslił że bórta dolną krawędzia nie jest przyklejona do niczego bo pokład którego dotyka lekko wystaje bo ma twozyc uskok panceża. Efekt jest taki ze się bura marszczy. Resztę burty zrobiłem po swojemu i efekt jest dóżo leprzy. Burta nie faluje a uskok panceża jest równy .

Z ciekawości zacząłem robić wieże dział 305 mm dlatego na fotce widać lufy. Te też zrobiłem innaczej bo w tradycyjny sposób. Z cienkiego papieru zwinołem na drucie 1,5 mm (zeby był dobry kaliber). Autor opracował je jak antene teleskopową. Kalibar zmniejsza się czym bliżej konca. I opancezyłem wierze.


C.D.N

Post zmieniony (02-10-14 06:59)

 
06-07-11 07:55  Odp: [Relacja] Czarny pancernik Orieł
sony 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 4


 - 10

To ja będę podglądał ;)
Rozumiem, że model będziesz przerabiać ??

--
Pozdrawiam, Sony :)

 
06-07-11 08:17  Odp: [Relacja] Czarny pancernik Orieł
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Model wychodzi nawet fajnie, ale popraw proszę te błędy... litości... bórta?? Puźniej??ciót?? klawisze aż mnie zabolały piszac to...

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
06-07-11 13:15  Odp: [Relacja] Czarny pancernik Orieł
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Waldi przez błędy w pisowni chciał podkreślic ilosc błędów w wycinance!:) Będę tu często zaglądał. Powodzenia przy budowie!

 
06-07-11 13:21  Odp: [Relacja] Czarny pancernik Orieł
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Orzełek to opracowanie Gromyka, czyli czeka Cię sporo przygód, niejeden dreszczyk emocji a na koniec satysfakcja z dokonania rzeczy niemożliwej:)

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
07-07-11 06:08  Odp: [Relacja] Czarny pancernik Orieł
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Witam.
Przepraszam za PISOWNIE. Dziś jak przeczytałem to co napisałem wczoraj, to aż sam się zdziwiłem. Nie mam usprawiedliwienia dla siebie. No może kawa jeszcze nie zaczęła działać.
A oprócz błędów ortograficznych, jest jeszcze inny który dziś zauważyłem. Wkleiłem dwa razy to samo zdjęcie.
Pierwsze zdjęcie powinno być takie


I napisałem ze na zdjęciu widać szpachlę. Jakim zdjęciu? No tym zdjęciu.


Patrząc na fotkę ze szpachlą przypomniało mi się o kolejnym błędzie autora. Na samym dziobie nad kluzą kotwiczną są trzy bulaje. I nie są poziomo tylko idą po linii w dół. Jak się patrzy od dziobu to tworzą literę V
Co do przerabiania to okręt w całości będzie malowany. Będzie podział blach na dnie. Robiony trochę na oko bo nie mam żadnych planów Orła, tylko wycinankę. Co do innych przeróbek to jeśli będę pewny błędów autora to oczywiście, ale za dużo ich nie planuje.
No teraz chyba ortografia jest OK.?
C.D.N

--

Post zmieniony (07-07-11 06:14)

 
07-07-11 15:10  Odp: [Relacja] Czarny pancernik Orieł
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Witaj Waldi będę tu częstym gościem. Widać, że sporo dajesz od siebie i to mi się podoba. Powodzenia w budowie. Będę Twoim wiernym kibicem.
Pozdrawiam pol.

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
10-07-11 06:36  Odp: [Relacja] Czarny pancernik Orieł
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Witam.
W Rosji opóźnienia w dostawie materiałów zdarzały się więc u mnie w stoczni tak też się zdarza. Brakło blach na poszycie podwodnej części kadłuba. Po dostawie niezbędnych materiałów, (wizycie w sklepie papierniczym) niezwłocznie przystąpiono bo poszywania dna.




Jak widać dno jest obklejone wzdłużnymi pasami kartonu. Nie jak w wycinance poprzecznymi. Takie poprzeczne oklejanie zawsze mnie wkurzało. Więc zrobiłem tak. No i oczywiście ekipa stoczniowych malarzy położyła pierwszą warstwę farby (bo blachy by korodowały). Do stoczni dotarły również płyty pancerne które zainstalowano. I również zabezpieczono farbą.

Po wyschnięciu dno wyszlifowałem wstępnie i dlatego na fotce widać mnóstwo jasnych plam.
C.D.N

--

Post zmieniony (19-07-11 11:45)

 
10-07-11 13:26  Odp: [Relacja] Czarny pancernik Orieł
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Waldi, ja jeszcze o tych ambrazurach dział 75 mm.
Powtarzam - piszę o tych sześciu burtowych na śródkręciu.

Tak jak teraz zrobiłeś to nie wygląda na żadnym planie ani rysunku.
Wycinankę miałem w rękach dawno ale nawet tam chyba nie jest tak dziwnie.

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
10-07-11 13:41  Odp: [Relacja] Czarny pancernik Orieł
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Vwsmoku zrobiłem nie teraz a zanim zaczęła się dyskusja na ten temat. W najbliższym czasie poprawie to.

--
Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024