FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
10-07-11 16:17  Odp: [Relacja] Czarny pancernik Orieł
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Coby ułatwić ewent. dyskusję wrzucam kawałek planu.
(przepraszam, że to fotka, a nie skan ale urwał mi się ostatnio swobodny dostęp do skanera)



Dorzucam kawałki z kazamatami dziobu i rufy.
Tak jak pisałem w relacji sony'ego - to zupełnie inna historia.
To są faktycznie kazamaty, a nie dziury w burcie ;-)



--

Post zmieniony (10-07-11 20:54)

 
10-07-11 17:16  Odp: [Relacja] Czarny pancernik Orieł
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Vwsmoku to może napisz z jakiego źródła jest ten plan. Bardzo by mi się przydał.
A mógłbyś wstawić też fotki z kazamatami dziobowymi i rufowymi?

--
Pozdrawiam

 
10-07-11 20:43  Odp: [Relacja] Czarny pancernik Orieł
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

To jest fragment planów stoczniowych zamieszczonych w monografii "Pancerniki Borodino i Orieł" Mielnikowa wydanej przez Leko w 2009.
http://www.morkniga.ru/p809621.html
Kawałki z kazamatami dziobu i rufy zaraz pstryknę i dorzucę do tamtego wpisu coby były razem.

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
11-07-11 00:48  Odp: [Relacja] Czarny pancernik Orieł
ROBO 

 - 10

http://dhost.info/pancerniki/oriel.htm

- tu jest kilka zdjec i planik na, ktorych co nie co widac :)

pzdr.

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
17-07-11 07:38  Odp: [Relacja] Czarny pancernik. Orieł
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Witam
A oto co się wydarzyło w stoczni.
Powstały nadburcia, Będą troszkę przeszkadzać ale musiały być zrobione przed malowaniem bo maja tworzyć jedną płaszczyznę z burtami. Dopasowanie elementów jak widać na fotce. Pierwsze elementy licząc od dziobu, do siebie nie pasują,ani do zaznaczonych na pokładzie pul. Widać białe paski wklejone w powstałe dziury. Te części za wcięciem wież już są OK.
Dla lepszego bojowego efektu zrobiłem też (jeszcze nie do koń wieże dział 152mm). I tu nie jest całkiem dobrze. Dziobowe wieże wyszły bardzo blisko ściany nadburcia. Nie wiem czy jak dojdą drzwi na tyle wieży nie będą za blisko.




Muszę jeszcze zainstalować lufy w wieżach 305 bo to denerwujące jak tak w nich latają. No i zrobić lufy do artylerii średniej.

C.D.N

--

Post zmieniony (17-07-11 07:42)

 
17-07-11 17:26  Odp: [Relacja] Czarny pancernik Orieł
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Witam
I uczyniłem jak wcześniej napisałem. Lufy dział głównego kalibru zostały zainstalowane w wieżach.

A wieże zamknięte dachem.


Widać że lekko zmodyfikowałem konstrukcję dachów. Miałem pewne obawy jak uzyskać wypukłość dachów, dlatego ta modyfikacja. I to jest to. Jestem zadowolony z efektu.
C.D.N

--
Pozdrawiam

 
10-12-11 11:05  Odp: [Relacja] Czarny pancernik Orieł
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Oj dawno nic nie napisałem. Więc mała aktualizacja. Na razie bez fotek ale jutro coś wkleję.
Przy Orle prace idą bardzo powoli. Zajmuję się częścią podwodną. W celu wyrównania i utwardzenia powierzchni na czerwony kolor dna (i czarny burt) trysnąłem dwie warstwy bezbarwnego lakieru. Później szlifowanie i natryskiem kolejne dwie warstwy ale już matowej czerwonej farby. I tu pech. Malowanie robiłem na dworze i zostawiłem do wyschnięcia na parapecie. Wiał wiatr i zdmuchnął kadłub z parapetu. Dno uległo lekkiemu uszkodzeniu. No nic naprawiłem co trzeba było i znów dałem na czerwono. Po wyschnięciu szlifowanie, czyszczenie z pyłu i zabrałem się za imitację pasów blachy. Blachy przyklejałem „na oko” więc można by pewnie stwierdzić że nie są tak jak być powinny, ale po pomalowaniu i tak żeby ten podział zobaczyć trzeba będzie się mocno przypatrzeć. Dziś rano przykleiłem stępki przeciw przechyłowe i zrobiłem podstawkę roboczą. Teraz wezmę się za ster i wały. No i dno będzie przygotowane do malowania. które będę mógł zrobić dopiero wiosną jak słoneczko przygrzeje.
C.D.N

--
Pozdrawiam

 
10-12-11 17:10  Odp: [Relacja] Czarny pancernik Orieł
Edekyogi 

 

Może takie fotki się przydadzą:?
Orioł: http://navsource.narod.ru/photos/01/030/index.html
Borodino: http://navsource.narod.ru/photos/01/027/index.html
Kniaź Suworow: http://navsource.narod.ru/photos/01/029/index.html
Sława: http://navsource.narod.ru/photos/01/031/index.html

 
10-12-11 18:47  Odp: [Relacja] Czarny pancernik Orieł
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Zwłaszcza wśród zdjęć Sławy masz parę ciekawych z punktu widzenia dyskusji
o ambrazurach i lufach "w dziób" i "w rufę".
Jak dla mnie są dość jednoznaczne.
W czasie dyskusji w relacji sony'ego ich nie wstawiłem, bo dyskusja zrobiła trochę za poważna ;-)

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
12-12-11 06:32  Odp: [Relacja] Czarny pancernik Orieł
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Witam. A tu obiecane zdjęcia.


Dzięki za zdjęcia. Ambrazury będe poprawiał przygotowując do malowania nadwodna część kadłuba.
C.D.N

--

Post zmieniony (12-12-11 06:36)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024