FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
09-12-12 14:45  [Galeria] OKTIABRSKAJA REWOLUCJA w Kronsztadzie 1:200
Jacek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 0

Witam Szanownych Forumowiczów.
Ponieważ ostatnio na forum pojawił się temat rosyjskich Gangutów, ja również chciałbym przedstawić swojego. Sam model - „Oktiabrskaja Rewolucja” z MM Nr 2-3 z 1987 roku tradycyjnie został przeskalowany do skali 1:200, w niektórych aspektach poprawiony ( m.in. zaokrąglone narożniki wieży artylerii głównej, dodatkowy pancerz wieży, czy dorobione mechanizmy podniesieniowe armat 305 mm ), a przede wszystkim uplastyczniony ( m.in. dodane poręcze i relingi, oraz głębokie kluzy kotwiczne, przeprojektowane nadburcie za bakiem dziobowym, szalupy wykonane z wnętrzem, dodane „płótno” na przednich ścianach pomostu dowodzenia / z torebki od herbaty/, itd. ). W efekcie powstał model, który prezentuję na poniższych zdjęciach.
Mnie osobiście jego budowa ( przerabianie) daje dużo satysfakcji, choć zdaję sobie sprawę ze znacznej niedoskonałości zarówno samej wycinanki, jak również mojego wykonania.
No i tradycyjnie: ponieważ na tyle okrętu na razie brak elementów, nie było sensu pokazywania zdjęć tej jego części.



























Traktując z „przymrużeniem oka ”jakość wycinanek z MM ( zwłaszcza z tych najstarszych numerów ) trzeba jednocześnie przyznać, że w przeciwieństwie do lat obecnych („ chyba z 50 BISMARCK-ów”) ówcześni projektanci mieli fajne pomysły na modele. Wystarczy wspomnieć wydanego w MM TIGRA, SWIERDŁOWA, WARSZAWĘ , czy DE GRASSE. Dziś chyba tylko rosyjskie wydawnictwa oferują takie rarytasy. Właśnie ostatnio natknąłem się na MM Nr 6 z 1961r. z modelem (chyba „lekko” sylwetkowym ) krążownika KIROW w opracowaniu tzw. WATER LINE w skali 1:400. Spodobało mi się takie wyzwanie, więc jako następny spróbuję wykonać ten model w skali 1:300,oczywiście w wersji znacznie uplastycznionej.

Pozdrawiam.

--
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=219108&t=219108&filtr=0&page=1

 
09-12-12 15:08  Odp: [Galeria] OKTIABRSKAJA REWOLUCJA w Kronsztadzie 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. No faktycznie trochę Gangutów się pokazało :). Model bardzo mi się podoba. ,,Trochę" w niego włożyłeś własnych rzeczy. Teraz kończ rufę i dawaj zdjęcia całości.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
09-12-12 15:26  Odp: [Galeria] OKTIABRSKAJA REWOLUCJA w Kronsztadzie 1:200
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,czyściutki elegancki ,ale powinieneś dawać znacznik [1/2 G],pozdrawiam Marek

--PS> z uwagi na prezentację jednej wieży z czterech 1/4

Post zmieniony (09-12-12 15:27)

 
09-12-12 17:05  Odp: [Galeria] OKTIABRSKAJA REWOLUCJA w Kronsztadzie 1:200
Jacek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 0

Serdeczne dzięki, że się podoba i za pochlebne komentarze.

Pozdrawiam

--
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=219108&t=219108&filtr=0&page=1

 
09-12-12 19:57  Odp: [Galeria] OKTIABRSKAJA REWOLUCJA w Kronsztadzie 1:200
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Gratuluję, piękny model! Podobają mi się okręty/statki wykonane do linii wodnj - są /wg mnie/ nie takie "wystawowe".

 
09-12-12 21:14  Odp: [Galeria] OKTIABRSKAJA REWOLUCJA w Kronsztadzie 1:200
Jacek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 0

Dzięki Ryszard za opinię.

Kiedyś budowałem okręty z całym podwodziem, ale chyba wszyscy muszą przyznać ( no może z wyjątkiem stoczniowców ), że zwykle okręty i statki oglądamy i podziwiamy widząc je do linii wodnej. Okręt - model oglądany w całości wygląda wówczas nienaturalnie, a przez "opasłość" kadłuba ma zdecydowanie niewłaściwe ( z punktu widzenia estetyki ) proporcje i nie ukazuje tego, co w nim "najpiękniejsze".
Dlatego od pewnego czasu zdecydowanie preferuję okręty w wariancie WATER LINE.

Pozdrawiam

--
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=219108&t=219108&filtr=0&page=1

 
09-12-12 22:44  Odp: [Galeria] OKTIABRSKAJA REWOLUCJA w Kronsztadzie 1:200
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Cieszę się że nie tylko mnie spodobała sie 'Rewolucja" . Modelik fajny, widzę że nie przerabiasz za dużo w porównaniu do wycinanki.
Armaty w kazamatach chyba troche za "grubaśne". Powodzednia w budowie i zapodawaj zdjęcia.
A nie wiem dlaczego kolega tak psioczy na obecnie wydawane tematy okrętowe. Było ostatnio parę ciekawych, do wyboru do koloru; od okrętów podwodnych po pancerniki. Brakowało tylko lotniskowca. Ale jak weźmiemy pod uwagę dostepność wydawnictw ze wschodu mamy wszystko tylko czasu mało
Pzdr

Post zmieniony (10-12-12 00:36)

 
10-12-12 16:00  Odp: [Galeria] OKTIABRSKAJA REWOLUCJA w Kronsztadzie 1:200
Jacek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 0

Witam Brata Dokkera.

120 mm faktycznie są za "grubaśne", ale wynika to z przyjętego przeze mnie wkładu w lufie, a poza tym wg. mnie fajnie tak wyglądają. A psioczę na współcześnie wydawane modele, bo np. czy ktoś widział wydanego w kartonie Krasnego Kawkaza, Krasnego Kryma lub Kominterna? Lub z innej beczki: Czy ktoś widział wydanego współcześnie w kartonie Mińska/Kijewa, Kuzniecowa, czy śmigłowcowiec Moskwa? A MM wydał. Liche bo liche, ale jednak ( a dalsze wzbogacanie tamtych prymitywnych modeli to przecież wspaniałe pole do popisu dla modelarzy - patrz Penelopcia )
Ba. gdyby nie współczesne wydawnictwa rosyjskie, w ogóle w Polsce mało można by było zobaczyć rosyjskie i sowieckie "łódki". Czyżby w projektowaniu modeli również obowiązywała "poprawność polityczna? Nie to żebym był rusofilem w zakresie modeli okrętów, ale na "50 Bismarck-ów" lub "kilogramy japońszczyzny" jak pisze kolega wydano ostatnio tylko "parę ciekawych" okrętów. A co np. z wskazanymi przeze mnie powyżej specyficznymi okrętami, czy choćby niszczycielami proj. 7 czy 7U lub choćby naszą ostatnią Warszawą? Itd, itd......

Mam nadzieję, że moje psioczenie chyba raczej nikogo nie dotyka osobiście, a w moim mniemaniu: jak się nie ma co się lubi to ...... można sobie popsioczyć.

Pozdrawiam.

--
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=219108&t=219108&filtr=0&page=1

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024