FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
23-05-11 20:16  [G] crolickowe miniaturki (1:400) - ORP Iskra (I) cz. 1/4
crolick 



Na Forum:
Galerie - 5
 

Poniżej prezentuję kolejną odsłonę (w odcinkach) tak zwanej 'tfurczości" własnej. Tom razom odpowiedzialność spada na Kaśkę, która złośliwie i z uporem godnym wyższej sprawy skleja tylko i wyłącznie cudeńka przeskalowane do 1:400. A że sklejać każdy może (trochę lepiej lub trochę gorzej) to samemu się zabrałem za przerabianie modeli z innych skal do 1:400. Poniżej prezentuję efekty tych zmagań.

Zaznaczam, że za wszelkie uszkodzenia ciała powstałe w wyniku nagłego ataku śmiechu, zadławienia się spożywanymi artykułami spożywczymi, czy też obrażeniami głowy powstałymi w wyniku spadnięcia z krzesła (ew. walenia głową w klawiaturę) etc. bomba nie odpowiadam. PT Klikacze oglądają galerię tylko na własną odpowiedzialność!!

Wpierw fotka rodzinna :]


Linki do pozostałych galerii:
(2) ORP BATORY
(3) GDAŃSK i GDYNIA
(4) ORP POMORZANIN (I)


(1) ORP ISKRA (I)
Pierwszy chronologicznie był model ISKRY przerabiany z MM z 1965 roku. W zasadzie pierwsza wprawka w skalowaniu. "Troszku" nie wyszło z grubością kartonu i mi się dziób nie zgrał, ale za to ISKRZE nie straszne są zdradzieckie torpedy, albowiem jej kadłub jest z gatunku nie gniotsja nie łamiotsja (dosłownie!). W modelu jestem naprawdę zadowolony z żagli, które po moczeniu w herbatce nabrały odpowiedniego koloru i faktury. Ożaglowanie pominę litościwym milczeniem, dość że po zużyciu chyba całej hurtowni Debondera udało mi się w końcu dostrzec spod warstw kleju maszty i keje.
Swoją drogą moją ISKRĘ kopnęło niezłe wyróżnienie gdy Żoneczka stwierdziła, że to jedyny model który do czegokolwiek się nadaje ponieważ jako jedyny ma żagle ;)





PS.
Jako uzupełnienie dodam, że w planach (ale dalekich, oj dalekich) mam zamiar ukończyć OF PARIS, do którego już zamówiłem wręgi w odpowiedniej skali (patrz niżej, złożone na sucho), ale zdecydowanie się nie obrażę jeśli jakieś wydawnictwo wyda model tego pięknego okrętu w skali 1:400 :))



Post zmieniony (02-10-11 00:03)

 
23-05-11 20:28  Odp: [G] Kochanie, właśnie zmniejszyłem... modele (1:400)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Crolick,chciałbym obejrzeć modele z bliska, ale się nie da, otwierają się ,otwierają i otworzyć nie mogą,pozdrawiam marek

--

Post zmieniony (23-05-11 20:29)

 
23-05-11 20:43  Odp: [G] Kochanie, właśnie zmniejszyłem... modele (1:400)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Nie przesadzaj z tymi ofiarami podczas ogladania zdjęć. Modele wyszły bardzo fajne jak na tą skalę. Jedynie olinowanie mogłeś zrobić z czegoś ,,bez kłaków". No i to co napisał mój poprzednik, zdjęcia otwierają się bardzo dłuuuuugo.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
23-05-11 21:51  Odp: [G] Kochanie, właśnie zmniejszyłem... modele (1:400)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Nie mam kłopotu ze zdjęciami chociaż moja stara maszyna cyfrowa jest naprawdę stara a modeliki przednie.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
23-05-11 22:03  Odp: [G] Kochanie, właśnie zmniejszyłem... modele (1:400)
SHERMAN222   

Bardzo ładna ta GDYNIA świetna !

BRAWA DLA TWÓRCY :D

--
lubię żółwie.....

 
23-05-11 22:15  Odp: [G] Kochanie, właśnie zmniejszyłem... modele (1:400)
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Fajne to :)

--

 
24-05-11 08:08  Odp: [G] Kochanie, właśnie zmniejszyłem... modele (1:400)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Crolick, jest dobrze ,mogło by być lepiej,więcej impregnuj karton przed i po sklejeniu,drzewce trochę przygrube, linki trochę mechate,za grube i raczej w kolorze szarym , czarne za bardzo się oznaczają,brak retuszu na niektórych modelach.Powodzenia w dalszym klejeniu,pozdrawiam marek.
PS> gdzie nabywasz wręgi cięte laserem

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
24-05-11 08:41  Odp: [G] ORP Iskra (I) - 1:400
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Crolick, proszę zakładaj galerie w myśl zasady "jeden model - jedna galeria".
Galerię rozdzieliłem na cztery osobne.

--

 
24-05-11 11:21  Odp: [G] ORP Iskra (I) - 1:400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Wiesz co? ja się po prostu cieszę, że powstają kolejne jednostki naszej przedwojennej floty.
I tyle :)

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
24-05-11 11:34  Odp: [G] ORP Iskra (I) - 1:400
crolick 



Na Forum:
Galerie - 5
 

Panie Satrapo - bardzo proszę o przywrócenie pierwotnej postaci tematu. Taka a nie inna konstrukcja tematu była przemyślana i miała swoje uzasadnienie logiczne. W obecnej postaci jest to bezmyślny zlepek galerii okręcików, co jest zdecydowanie niezgodne z moją pierwotną intencją. W regulaminie nie ma również nic na temat zasady "jedna galeria = jeden okręt". Dlatego tym bardziej proszę o "złożenie" tematu z powrotem tak by stanowił jedność (ew. mogę sam edytować posty).


Marku - co rozumiesz poprzez impregnację kartonu?
Wszelkie wycinanki laserem zamawiam w Draf Model - polecam!

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024