FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
24-05-11 08:23  [G] crolickowe miniaturki (1:400) - Gdańsk i Gdynia cz. 3/4
crolick 



Na Forum:
Galerie - 5
 

Wpierw fotka rodzinna :]


Linki do pozostałych galerii:
(1) ORP ISKRA (I)
(2) ORP BATORY
(4) ORP POMORZANIN (I)


Nim przejdę do opisu budowy GDAŃSKA i GDYNI pozwolę sobie na króciutki panegiryk na temat firmy JSC. Gdy wpadłem na pomysł budowy GDAŃSKA (o GDYNI jeszcze nie myślałem) zacząłem poszukiwania rzeczonego numeru. Niestety nigdzie nie można było go już kupić (nawet wschodni sąsiedzi na dyskach tego numery JSC nie przechowują!). Więc mocno zrezygnowany napisałem mail ostatniej szansy do firmy z zapytaniem czy posiadają jeszcze na składzie model, bo chciałbym go przeskalować do 1:400. Odpowiedź mocno przerosła moje oczekiwanie albowiem JSC mimo, że nie posiadało już żadnego egzemplarza modelu, zaoferowało się, że wyśle mi wydrukowany na profesjonalnym sprzęcie (i odpowiedniej grubości kartonie) dwa modele GDAŃSKA odpowiednio już zmniejszone do skali 1:400. To się nazywa podejście frontem do klienta!!!

No ale do rzeczy. Skoro już miałem dwie wycinanki, to oczywiście oprócz GDAŃSKA musiała powstać GDYNIA i oczywiście w konfiguracji po przebudowie (no bo co to byłby za fun posiadanie dwóch takich samych modeli?). Więc po odpowiedniej obróbce cyfrowej wprowadziłem na podstawie posiadanych planów odpowiednie poprawki do modelu GDYNI. Efekt chyba niezgorszy (nie mówię o wykonaniu!!), albowiem wszystko ładnie się zgrało i wyszło dokładnie tak jak sobie planowałem. Pomijając szereg typowych błędów popełniłem trzy "wielbłądy", które można zaobserwować na bakburcie statku. Te czarno-brązowo-złote szkarady mają jednak swoją historię, albowiem podczas klejenia GDYNI dowiedziałem się, że odkleja mi się siatkówka w prawym oku i mogę stracić widzenie w tym oku, więc jak możecie sobie wyobrazić mój stan był daleki od idealnego. I tak się cieszę, że udało mi się model skończyć (mimo latających łap i kiepskiego stanu psycho-fizycznego), ale był dobrą odskocznią od biegania po lekarzach i kolejnych badaniach.





Post zmieniony (24-05-11 20:52)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024